به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به استناد آمار منتشرشده توسط برخی منابع رسمی در انگلیس، تنها پنج درصد از شرکت‌های بزرگ انگلیسی، در اعضای اصلی هیئت‌مدیره خود، از کارشناسان امنیت سایبری و فناوری اطلاعات بهره می‌برند. این در حالی است که حجم گسترده‌ای از این شرکت‌ها، حملات سایبری را برای خود، تهدید عمده‌ای قلمداد می‌کنند اما در عمل، اقدام مؤثری برای کاهش آمار این حملات انجام نمی‌دهند.
به ادعای کارشناسان امنیتی، بسیاری از شرکت‌های بزرگ انگلیسی، فاقد دانش و نیروی لازم برای مدیریت بحران‌های سایبری...

۱۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۳۰/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ حمله هکری به‌حساب‌های اینترنتی ایرانسل و تهدید هکر به منتشر کردن نسخه دوم ابزار دسترسی به‌حساب‌ها در شبکه‌های اجتماعی خبری بود که دست‌به‌دست چرخید، انجام این حمله هکری از سوی ایرانسل تأییدشده و روابط عمومی این اپراتور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این حمله هکری رخ‌داده است اما در مراحل ابتدایی توسط تیم امنیت شبکه ایرانسل شناسایی و دفع شد.

هکر منتشرکننده این ابزار در پیامی که به زبان فینگلیش نوشته‌شده گفته بود: من این باگ را اکسپلویید و عمومی...

۱۵:۵۴ - ۱۳۹۵/۳۰/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آیفون ۸ نمایشگر 5.8 اینچی از نوع OLED دارد و شاهد گوشی تمام شیشه‌ای از سوی اپل خواهیم بود که به گفته «رود هال» تحلیلگر جی‌پی مورگان اسکنر سه‌بعدی لیزری تشخیص چهره جای حسگر اثرانگشت را می‌گیرد. (البته موسسه KGI طور دیگری می‌گوید)
بنابراین اپل ضمن دوری از فناوری تاچ آی دی روی آیفون جدید (دو مدل دیگر همچنان باکمی تغییرات عرضه می‌شوند) سعی می‌کند فناوری تشخیص چهره یا هویت بیومتریک را توسعه دهد تا کلید هوم را به‌کلی محو کند.
البته سایر پیش‌بینی‌...

۱۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۳۰/بهمن
به گزارش سایبربان

 

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نخستین نمایشگاه اینترنت اشیاء باهدف ارائه توانمندی‌ شرکت‌های داخلی و بین‌المللی فعال در زمینه IoT، شناخت بازار و ارزیابی از نیازمندی‌ها و ایجاد فضای تعاملی میان فعالان و علاقه‌مندان به موضوع IoT، برپاشده است.

در نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء بانام  IoTex 2017 شرکت‌ها و نهادهای حاکمیتی فعال در حوزه IoT توانمندی‌ها و اقدامات خود در یک سال گذشته را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده‌اند.
با علاقه‌مندی صنایع به افزایش میزان هوشمندی...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۵/۳۰/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مدتی است که عروسک‌های هوشمند قابل اتصال به اینترنت در اسباب‌بازی‌فروشی‌های مختلف به فروش می‌رسند. این عروسک‌ها دارای هوش مصنوعی هستند و می‌توانند با کودکان حرف بزنند و درگذر زمان و با افزایش اطلاعاتشان از کودک و محیط زندگی وی پاسخ‌های هوشمندانه‌تری ارائه می‌کنند.

مقامات آلمانی می‌گویند عروسک‌های یادشده که دارای بلندگو و میکروفون هستند ابزاری برای جمع‌آوری و سرقت اطلاعات خصوصی کودکان و والدین آن‌ها هستند و استفاده از آن‌ها بر طبق قوانین آلمان ممنوع است....

۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۳۰/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ازجمله اطلاعاتی که به این طریق از سربازان رژیم اسراییلی سرقت شده می‌توان به‌عکس ها و اصوات ضبط‌شده توسط آنان اشاره کرد.

بدافزار ViperRAT که توسط یک گروه هکری ناشناخته طراحی‌شده، برای جمع‌آوری اطلاعات حساس از گوشی‌ها و تبلت های آسیب‌پذیر مورداستفاده قرار می‌گیرد.
به نظر می‌رسد طراحان این بدافزار به جمع‌آوری عکس و فایل‌های صوتی علاقه خاصی دارند و البته نسبت به مطالعه پیامک‌های ردوبدل شده سربازان ارتش رژیم صهیونیستی هم علاقه وافری از خود نشان می‌...

۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۳۰/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ درحالی‌که فعالان امنیت سایبری از نفوذ جدید به اطلاعات مشترکان ایرانسل از طریق حساب اینترنتی خبر می‌دهند، ایرانسل اعلام کرد: حمله هکری در مراحل ابتدایی توسط تیم کارشناسان امنیت شبکه این شرکت شناسایی و دفع شده است.

براساس ادعاهای جدید دسترسی غیرمجاز به برخی اطلاعات مشترکان یکی از اپراتورهای موبایل و تغییر غیرمجاز رمز حساب آنان از طریق پنل کنترل حساب اینترنتی امکان‌پذیر شده است.
پیرو پیگیری دراین‌باره از اپراتور مربوطه، ایرانسل اعلام کرد: پیرو...

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۵/۳۰/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سردار سرلشکر مصطفی ایزدی به‌عنوان فرمانده قرارگاه سایبری و تهدیدات نوین قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) منصوب شد.

سردار سرلشکر مصطفی ایزدی که پیش‌ازاین معاونت اشراف و امور راهبردی فرماندهی معظم کل قوا را بر عهده داشت، به‌عنوان فرمانده قرارگاه سایبری و تهدیدات نوین قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) منصوب‌شده است.

 

۱۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۳۰/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ طبق آخرین تحقیقات توسط واحد آزمایشگاهی شرکت امنیتی کسپرسکی در روسیه، نوع جدیدی از بدافزارهای نامرئی شناسایی‌شده که این بدافزار، سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داده است.

سرگی گولووانوف (Sergey Golovanov)، محقق واحد امنیت آزمایشگاه کسپرسکی دراین‌باره گفت: «این نوع از حملات نامرئی، منحصربه‌فرد بوده و یک تهدید جهانی محسوب می‌شود. روش این بدافزار ازاین‌قرار است که برای اجراشدن روی سیستم‌های کامپیوتری، به هیچ فایل اجرایی نیاز ندارد و زمانی که روی آن کلیک کنید،...

۱۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۳۰/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، OpenSSL یک آسیب‌پذیری خطرناکT از نوع اختلال سرویس (DoS) را در آخرین نسخه خود به شماره 1.1.0، وصله کرد. این آسیب‌پذیری با کد CVE-2017-3733 شناخته می‌شود.

این دومین وصله‌ای است که OpenSSL در دو ماه گذشته ارائه کرده است. وصله قبلی مربوط به رفع چهار آسیب‌پذیری با درجه‌های پایین‌تر بود.

...
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۹/بهمن