به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ با توجه به گزارش جدید کمپانی اینتل که در کنفرانس سالانه امنیتی در سانفرانسیسکو اعلام شد، فقدان مهارت‌های امنیتی در حوزه فناوری اطلاعات، مانع از گسترش برنامه کلود شده است.

در این گزارش، ۴۹% از بیش از دو هزار سازمان موردبررسی اعلام کرده‌اند که فقدان مهارت‌های امنیت سایبری باعث کندتر شدن روند ارائه خدمات از جانب سرویس کلود شده است.

۳۶% از سازمان‌ها نیز اعلام کرده‌اند بااینکه فقدان...

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۹/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت سیسکو مایل است فضاهای کاری را به ساختمان‌های دیجیتالی تبدیل کند. این غول صنعت آی‌تی برای این منظور، مجموعه‌ای از محصولات و نوآوری‌هایی در شبکه پدید آورده که امیدوار است بتواند سرعت بیشتر، صرفه‌جویی در هزینه، امنیت و تجارب کاربری بهتری در پی داشته باشد.

بدین ترتیب، این شرکت در حال راه‌اندازی محصولاتی است تا فضاهای کاری را به ساختمان‌های هوشمند تبدیل کند.

شرکت سیسکو از یک سوییچ جدید رونمایی کرد که به‌ویژه برای...

۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۲۹/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بسیاری از کشورهای جهان را برای رهایی از این مسیر جاسوسی به تکاپو انداخت.

فایروال‌های PIX شرکت سیسکو با نسخه فریمور4608 یکی از مطرح‌ترین ابزارهای امنیت شبکه است، این سخت‌افزار ساخت آمریکاست و اسناد ایکوئیشن گروه وابسته به آژانس امینت ملی امریکا نشان می‌دهد از تمامی شبکه‌هایی که از این فایروال استفاده می‌کردند جاسوسی می‌شده و این امر به کابوسی برای کشورهای مصرف‌کننده تبدیل شد تا برای در امان ماندن و...

۱۵:۳۳ - ۱۳۹۵/۲۹/بهمن
به گزارش سایبربان

 

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تاکنون قابلیت‌های مختلف فیس‌بوک روی  زندگی اجتماعی افراد تأثیرگذار بوده  است. اکنون این شرکت تصمیم دارد علاوه بر کمک به روابط اجتماعی به اشتغال کاربرانش نیز کمک کند.

 این شبکه اجتماعی خدمت جدیدی را برای کمک به شرکت‌هایی با حجم کوچک و متوسط  به کار گرفته و به آنان کمک می‌کند نیروی انسانی موردنیاز خود را بیابند. این بخش یعنی یافتن کارمندان شایسته برای کسب‌وکارهای کوچک، یکی از حوزه‌هایی است که  ...

۱۵:۱۸ - ۱۳۹۵/۲۹/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هوآوی به‌عنوان سومین تولیدکننده بزرگ تلفن‌های هوشمند در  دنیا تصمیم دارد دستیار صوتی هوشمند خود را بسازد. این دستیار هوشمند به‌زودی با نمونه‌های ساخته‌شده در شرکت‌های اپل، گوگل و آمازون رقابت خواهد کرد.

در همین راستا این شرکت گروهی متشکل از ۱۰۰ مهندس در شهر شنزن چین گردهم جمع کرده است. این گروه هم‌اکنون در مراحل اولیه توسعه دستیار هوشمند هستند. هوآوی تصمیم دارد این دستگاه را برای مشتریان چینی...

۱۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۲۹/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یاهو به برخی کاربران خود هشدار داد ممکن است حساب‌های آنان هک شده و این هشدار نتیجه تحقیقات درباره این حساب‌های کاربری و برخی کوکی‌های جعلی است.

پیش‌ازاین دو بار گزارش‌هایی در مورد هک شدن حساب‌های کاربری پست الکترونیک یاهو منتشرشده بود و صدها میلیون نفر قربانی این حملات هکری بوده‌اند.

متخصصان امنیتی می‌گویند هکرها با طراحی کوکی‌های قلابی و جعلی توانسته‌اند به بخشی از زیرساخت‌های شبکه‌ای یاهو نفوذ کنند و...

۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۲۹/بهمن
vocus
به گزارش سایبربان

گروه وکاس (Vocus)، سومین شرکت بزرگ مخابراتی نیوزلند، در پی ورود به بازار محصولات و خدمات امنیت سایبری و بدل شدن به یکی از شرکت‌های شاخص فعال در این حوزه، است. این در حالی است که شرکت یاد شده، به صورت همزمان، توسعه‌ی خدمات پشتیبانی ابری را نیز، در دستور کار دارد.

 

این شرکت، سال گذشته، پس از ادغام با شرکت ام2 (M2)، مالکیت شرکت‌های کوچک‌تر ارائه دهنده‌ی خدمات مخابراتی، چون اورکان (Orcon)،...

۱۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۲۹/بهمن
Norway
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اعلامیه های منتشر شده از سوی دولت نروژ، حاکی از آن است که یکی از بانک‌های این کشور، در پی استفاده از پروتکلی ساده، قابل اعتماد و امن، به منظور مقابله با تهدیدات سایبری و جرائم اینترنتی است. هدف اصلی از اجرای این طرح، مقابله با سوء استفاده‌ی کلاهبرداران از مشتریان، اعلام شده است.  

 

شرکت امنیتی سیمنتک (Symantec)، در روند اجرای دستورالعمل یاد شده، از همکاران اصلی بانک پس انداز نروژ، محسوب می شود....

۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۲۹/بهمن