به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس جدیدترین گزارشی که در مورد نیروهای امنیت سایبری انگلستان منتشر شده، تعداد نیروهای امنیت سایبری در این کشور، در پنج سال گذشته 163 درصد رشد داشته و به میزان 580 هزار نفر رسیده است. بر اساس همین گزارش، میزان دستمزدها در مشاغل امنیت سایبری نیز در یک سال گذشته، هفت درصد افزایش ‌یافته و هر کارمند امنیت سایبری در این کشور، به‌طور متوسط 570 هزار یورو در سال دریافت می‌کند.
در بخش دیگری از آماری که در این رابطه منتشر شده آمده است کمتر از پنجاه‌درصد از نیروهای امنیت...

۱۶:۴۹ - ۱۳۹۵/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل در سال 2012 از خدمات اسپنر خود رونمایی کرد که یک فناوری جدید پایگاه داده باقابلیت همگام‌سازی سریع به شیوه‌های مختلف بود. حال این فناوری برای ارتقای خدمات کلود این شرکت به کار گرفته‌شده است.
اسپنر امروزه به‌عنوان پایگاه داده انواع خدمات گوگل مانند جی‌میل، خدمات عکس گوگل و AdWords به کار گرفته می‌شود.
اما با گذشت زمان گوگل اسپنر را به‌روز کرده تا بعد از 5 سال از آن برای درآمدزایی بیشتر استفاده کند. این شرکت بر همین اساس سیستمی به نام...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۵/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ برخی محققان امنیتی از شناسایی بدافزاری برای آلوده کردن رایانه‌های مک خبر داده‌اند و می‌گویند این بدافزار توسط همان افرادی در روسیه طراحی‌شده که به دنبال هک کردن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بودند.

این هکرها به نفوذ به شبکه‌های رایانه‌ای کمیته ملی دموکراتیک وابسته به حزب دموکرات آمریکا متهم هستند.
این گروه توسط شرکت‌های امنیتی مختلف به نام‌های متنوعی شناخته‌شده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به Fancy Bear، Pawn Storm و  APT28 اشاره کرد. گفته می‌شود...

۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وجود محصولاتی مانند «آمازون اکو» ، «گوگل هوم» و دستیار صوتی اپل (سیری) سبب شده بسیاری از کاربران با ایده صحبت کردن و فرمان صوتی دادن به دستگاه‌هایشان خو بگیرند.

در همین راستا محققان MIT با الهام از این روند تراشه‌ای مخصوص شناسایی صوت طراحی کرده‌اند.
مهندسان معتقدند این تراشه تازه در مقایسه با تلفن‌های هوشمندی که مجهز به نرم‌افزار شناسایی صوت هستند، قابلیت صرفه‌جویی ۹۰ تا ۹۹ درصد بیشتر دارند.
به‌عنوان‌مثال آیفونی با نرم‌افزار سیری...

۱۴:۵۷ - ۱۳۹۵/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یک محقق امنیتی موفق به طراحی حملات سایبری به منابع تأمین آب شده و هشدار داده که هکرها می‌توانند با مسدود کردن دسترسی و استفاده از این منابع دست به باج‌گیری بزنند.

دیوید فورمبی می‌گوید کنترل دستگاه‌های صنعتی کنترل‌کننده منابع آب در تصفیه‌خانه‌ها و... کار دشواری نیست.
وی با شبیه‌سازی یک سیستم تصفیه آب بر مبنای یک سیستم کنترل منطقی قابل‌برنامه‌ریزی موسوم به actual programmable logic controllers (PLCs) نشان داد که دستگاه‌های یادشده به‌سادگی قابل هک...

۱۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، درباره کنترل فضای مجازی، گفت: دسترسی آزاد به اطلاعات را حق مردم می‌دانیم.

وی افزود: البته این مسئله بدین معنا نیست که در فضای مجازی هر سایتی که محتوای مستهجن و یا ضد دینی و ضد امنیت داشته باشد، بتواند فعالیت کند.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه ما به قانون متعهد هستیم، گفت: ما سعی می‌کنیم فضای مجازی را پاک‌سازی کنیم. این به دان معنا نیست که مطالبی که...

۱۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ جان چمبرز در دومین همایش سرمایه‌گذاری روی کمپانی تازه تأسیس خود به نام Dedrone بیش از 15 میلیون دلار جمع‌آوری کرد تا بتواند رویای شناسایی پهپادهای مزاحم در اطراف خانه را به واقعیت تبدیل کند.

وی قصد دارد نرم‌افزار کشف و ردیابی انواع پهپاد در اطراف خانه‌های مسکونی را به‌عنوان فاکتور جدید دنیای امنیت اطلاعات توسعه دهد.
دیتاسنترها، زندان‌ها، فرودگاه‌ها، کارخانه‌های حساس صنعتی، مبارزه با تروریسم، مبارزه با قاچاق و هک؛ موارد تعریف‌شده درراه...

۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یکی از ابزار مورداستفاده کارمندان علیه دیتای تجاری در محل کار، گوشی هوشمند و تبلت است که می‌تواند تبدیل به یک تهدید برای حیات کمپانی شود.

موسسه MobileIron با انجام نظرسنجی از 7800 کارمند در جهان به اطلاعات جالبی درباره اپلیکیشن های ممنوع شده حین کار پرداخته و آن‌ها را در سطح جهانی و کشوری دسته‌بندی کرده است.
تقریباً در اغلب کشورها اپلیکیشن بازی انگری بردز شماره یک ممنوع شده‌ها است تا کارمندان حین کار، نتوانند از آن استفاده کنند چراکه اطلاعات...

۱۴:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۷/بهمن
بلاک‌چین؛ جریان اصلی بانکداری در 2020
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، بر اساس گزارش‌های منتشر شده بیشتر مؤسسات مالی معتقدند فناوری بلاک‌چین1 (Blockchain) تا سال 2020 به جریان اصلی بانکداری تبدیل خواهد شد. همچنین تقریباً نیمی از این موسسه‌ها هم‌اکنون نیز در حل تحقیق هستند تا از آن در طول سال 2017 استفاده کنند.
در یک نظرسنجی انجام شده توسط تحلیلگران، 33 درصد شرکت‌کنندگان گفتند انتظار دارند در سال 2018، استفاده از فناوری بلاک‌چین به عنوان بخشی از بانکداری تصویب شود و بیشتر افراد باقی‌مانده این...

۱۱:۱۰ - ۱۳۹۵/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی با اشاره به افتتاح فاز اول شبکه ملی اطلاعات گفت: باید هر چه سریع‌تر خدمات الکترونیک وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ارائه‌کننده خدمات به مردم به‌صورت الکترونیکی در دسترس مردم قرار گیرد تا مردم راحت‌تر به این خدمات دسترسی داشته باشند.

وی با تأکید به افتتاح هر چه سریع‌تر فاز اول دولت الکترونیک افزود: با افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات دسترسی کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط به شبکه انتقال داده‌ها مهیا شده و زیرساخت‌های آن آمادگی ارائه...

۱۱:۰۷ - ۱۳۹۵/۲۷/بهمن