به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اولین بار در سال 2012 بود که یک بدافزار به نام شمعون، شرکت نفت عربستان سعودی را هدف حمله سایبری قرار داد، حمله‌ای که علاوه بر بروز خسارات مالی سنگین به سعودی‌ها، بیشتر از همه اعتبار و امنیت بزرگ‌ترین غول نفتی جهان را زیر سؤال برد.
اما این پایان ماجرا نبود و اواخر سال گذشته میلادی، مجدداً خبر حمله بدافزار شمعون، این بار با مدلی جدیدتر در رسانه‌ها مطرح شد. سعودی‌ها با همکاری متحدان غربی خود، یک جریان رسانه‌ای را علیه ایران به راه انداخته و تلاش گسترده‌ای را به...

۱۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۲۵/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حرارت نور خورشید در اتاق، به لطف موادی که توسط دانشمندان شناخته‌شده است و می‌تواند انرژی را به‌طور هم‌زمان از منابع مختلف بگیرد، به‌زودی می‌تواند گجت‌های قابل‌حمل و پوشیدنی مثل گوشی‌های هوشمند را شارژ کند.

پژوهشگران دانشگاه اولو فنلاند، به وجود ماده‌ای پی برده‌اند که ساختار بلوری پروسکایت دارد و این قابلیت را دارد که انرژی را با اشکال مختلف آن، دریافت کند.
انرژی‌های بسیار زیادی، ما را احاطه کرده‌اند که به‌طورمعمول، هدر می‌روند اما این...

۱۵:۴۱ - ۱۳۹۵/۲۵/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ایستادن در صف‌های طولانی برای خرید کالا و دسترسی به خدمات به یکی از نگرانی‌های شهروندان شهرهای شلوغ مبدل شده و حالا شرکت Universal Orlando راه‌حلی برای این مشکل پیداکرده است.
این ابزار مشابه با ساعت مچی TapuTapu نام دارد و برای استفاده در برخی مجموعه‌های تفریحی و پارک‌ها و اجتناب از ایستادن در صف برای خرید بلیط و... طراحی‌شده است.
در این مجموعه‌های تفریحی جایگاه‌هایی نصب‌شده‌اند که فرد با قرار دادن این ابزار در برابر آن‌ها نوبت خود را برای...

۱۵:۲۰ - ۱۳۹۵/۲۵/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شایعات نشان می‌دهد که آیفون ۸ که انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شود، یک اسکنر عنبیه چشم برای تکمیل  IDشناسایی اثرانگشت خواهد داشت.

درحالی‌که چند از راه‌اندازی رسمی آیفون ۷ می‌گذرد، شایعات حول محور مدل ۲۰۱۸ آیفون می‌چرخد و البته گزارش‌ها حاکی از آن است که مدل‌های آیفون اپل در آینده ویژگی‌های بیومتریک بیشتری برای تکمیل شناسایی اثرانگشت دارد که شامل فناوری جدید تشخیص عنبیه چشم است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا برای باز کردن قفل دستگاه از چشم خود...

۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۲۵/بهمن
Australia
به گزارش سایبربان

سازمان مدیریت سیگنال‌های استرالیا، به تازگی، شیوه‌نامه‌ی تأمین امنیت سایبری سازمان‌های دولتی استرالیا را مورد بازنگری کلی، قرار داده است. سازمان مدیریت سیگنال‌های استرالیا، برخی اولویت‌های امنیتی برنامه‌ی پیشین دفاع سایبری این کشور را، ارتقا داده است.

این برنامه‌ی جدید، به کلیه‌ی سازمان‌های دولتی ابلاغ شده است و برخی شرکت‌های خصوصی نیز، ملزم به پیروی از آن هستند. نخستین نسخه‌ی این برنامه، در سال 2010 منتشر شد و این نخستین بازنگری کلی صورت گرفته، از سال 2014، محسوب می‌شود.

این راهنما،...

۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۵/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ قابلیت یادشده که Home Control نام دارد به کاربران امکان می‌دهد از دستورات صوتی برای کنترل محصولاتی مانند WeMo، Nest، Philips Hue و  Samsung SmartThingsاستفاده کنند.

با متمرکز کردن کنترل محصولات هوشمند از طریق Google Assistant دیگر نیازی به کنترل دائمی تک تک برنامه‌های موبایلی ابزار هوشمند خانگی و اقدامات مشابه نیست و کاربران تنها می‌توانند از Google Assistant استفاده کرده و سپس زبانه Home Control را برگزینند.
Google Assistant فعلاً تنها از...

۱۵:۰۲ - ۱۳۹۵/۲۵/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اداره وسایل نقلیه این ایالت در نهم فوریه به‌طرف ژاپنی اجازه داد تا خودروهای خودران خود را در سطح این ایالت آزمایش کرده و موردبررسی قرار دهد.

شرکت خودروسازی ژاپنی سوبارو در حال ارتقای فناوری خاص مورداستفاده خود است که حرکت خودکار تولیدات این شرکت را در شلوغی ترافیک و با سرعت حداکثر 65 کیلومتر در ساعت ممکن می‌کند. قرار است اولین سری از خودروهای این شرکت باقابلیت مذکور برای استفاده عموم ظرف چند سال آینده تولید و روانه بازار شود.
مدیران سوبارو...

۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۲۵/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ چند گروه مدافع حریم شخصی آمریکایی و انگلیسی هشدار داده‌اند که فعالیت‌های هکری اف‌بی‌آی به بهانه مقابله با هرزه‌نگاری کودکان غیرقانونی است و به نقض قوانین حقوقی بین‌المللی می‌انجامد.

این گروه‌ها که در این مورد به دادگاه شکایت کرده‌اند، می‌گویند اف‌بی‌آی به بهانه مقابله با هرزه‌نگاری کودکان به 8700 رایانه در 120 کشور جهان سرک کشیده و این کار را تنها بر مبنای یک حکم بازرسی انجام داده است.
اسکارلت کیم از گروه حقوقی Privacy International در انگلیس می‌...

۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۵/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اولگ سالاگی رئیس اداره ارتباطات این وزارتخانه حمله مذکور را تأیید کرده است.

حملات سایبری یادشده باعث شد تا خدمات فنی متداول از طریق این سایت دیگر در دسترس نباشد. مقامات یادشده حمله سایبری مذکور را در سال‌های اخیر بی‌سابقه و بزرگ‌ترین حمله ازاین‌دست توصیف کرده‌اند.
براساس اطلاعات موجود این حمله در شب جمعه رخ‌داده و از نوع حملات موسوم به Distributed Denial of Service (DDoS) بوده است. در حملات مذکور با ایجاد ترافیک مصنوعی بر روی سایت‌های هدف تلاش...

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۵/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ ایران و فرانسه همکاری رسمی خود را در زمینه فناوری اینترنت اشیاء با پوشش سراسری شبکه ملی اطلاعات، آغاز کردند.

این همکاری که میان یکی از اپراتورهای ارتباطات ثابت (FCP) و یک شرکت فرانسوی صورت گرفته است، برای اولین بار، ایران را بر لبه تکنولوژی جدیدترین دستاوردها در حوزه فناوری اطلاعات قرار می‌دهد.
هم‌زمان با گسترش شبکه اینترنت اشیاء (IoT) در جهان، عملاً شهروندان ایرانی نیز این فرصت را به دست می‌آورند که همچون سایر کشورهای پیشرفته از خدمات نوین این...

۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۲۵/بهمن