به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرها با شناسایی آسیب‌پذیری خطرناکی در سیستم مدیریت محتوای مشهور وردپرس توانسته‌اند محتوای میلیون‌ها صفحه وب را دست‌کاری کرده و تغییر دهند.

اولین بار شرکت امنیتی سکوری موفق به شناسایی این حملات در ماه ژانویه شد. وردپرس باعرضه یک نسخه به‌روز شده از برنامه مدیریت محتوای خود مشکل مذکور را برطرف کرده است؛ اما همه وصله یادشده را نصب نکرده‌اند و این امر به هکرها کمک می‌کند تا به سوءاستفاده‌های خود ادامه دهند.
گفته می‌شود این فعالیت هکری توسط چهار...

۱۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۲۴/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این سیستم‌عامل که Swiss OS نام دارد، با همکاری شرکت تحقیق و فناوری CSEM طراحی‌شده و علاوه بر ساعت‌های هوشمند بر روی محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا هم قابل‌استفاده است. انتظار می‌رود اولین ساعت‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل مذکور در سال 2018 روانه بازار شوند.

سازگاری با بلوتوث، حفاظت دقیق‌تر از داده‌های خصوصی کاربران، نیاز به ‌به‌روزرسانی کمتر ازجمله ویژگی‌های سیستم‌عامل یادشده است. بازار ساعت‌های هوشمند فعلاً چندان پررونق نیست، اما بخش اعظم آن در...

۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۲۴/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ هنگام کار با اینترنت و یا باز کردن ضمایم پست الکترونیک ارسالی به شما، ممکن است با فایل‌هایی مواجه شوید که ازنظر آلودگی به بدافزار به آن‌ها مشکوک شوید.

مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای) در ادامه توسعه راهکارها و ابزارهای امنیت سنجی خود، اقدام به راه‌اندازی سامانه ویروس کاو کرده است. این سامانه یک پویشگر بدافزار چند موتور مجهز به ۱۰ آنتی‌ویروس به‌روز است.
کاربران می‌توانند در هنگام مواجهه با هرگونه فایل مشکوک، به آدرس...

۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۲۴/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ رئیس بخش امنیت سایبری سازمان اطلاعات دولتی بریتانیا در گفت‌وگو با روزنامه ساندی تایمز گفت، روسیه هکرهایی دارد که درصدد هستند با حملات سایبری علیه بریتانیا اطلاعات دفاعی، سیاسی، شخصی و تحقیقات دانشگاهی را به سرقت ببرند.

آقای مارتین ریاست بخش امنیت سایبری متعلق به سازمان اطلاعات دولتی بریتانیا (CGHQ) در گفت‌وگو با روزنامه ساندی تایمز گفت ماهیانه 60 حمله جدید سایبری علیه زیرساخت‌های دولتی و غیردولتی این کشور وجود دارد.
وی در ادامه افزود، در میان...

۱۴:۰۳ - ۱۳۹۵/۲۴/بهمن
ایجاد تحول در ذخیره‌سازی انرژی‌های تجدید پذیر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دانشمندان دانشگاه هاروارد آمریکا به تازگی اعلام کرده‌اند موفق به ساخت نوع جدیدی از باتری‌ها با طول عمر بیش از 10 سال شده‌اند که میزان عملکرد آن در طول این مدت با کاهش بسیار کمی همراه خواهد بود. آن‌ها توضیح دادند اگر این طرح به نتیجه‌ی نهایی برسد، تغییر بزرگی در ذخیره انرژی به وسیله‌ی انرژی‌های تجدید پذیر به وجود خواهد آمد.
طرح مذکور توسط میشل عزیز (Michael Aziz) و روی گاردان (Roy Gordon) از دانشگاه هاروارد رهبری شده و از آن به عنوان «...

۱۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۴/بهمن
نوجوان‌ها؛ نیروی پشتیبان سایبری انگلیس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، جنگ سایبری و جاسوسی چینی‌ها هم‌اکنون تبدیل به ترس‌های تازه‌ی مردم انگلیس در زمینه‌ی هک و تهدیدات شده است. از طرفی گروه‌های تروریستی مانند داعش نیز شاخه‌ی سایبری مخصوص به خود را ایجاد کرده‌اند و به عنوان مثال حملاتی را نیز به وبگاه‌های خدمات سلامت همگانی (NHS1) این کشور انجام داده‌اند.
دولت انگلیس با هدف جبران کمبود مهارت‌های سایبری در آینده و محافظت از زیرساخت‌های اقتصادی و صنعتی و رفع نگرانی نسبت...

۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۲۴/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ براساس مطالعه جدید شرکت بیمه Hiscox بيش از نيمي از کسب‌وکارها (معادل 53 درصد) در بریتانیا، ایالات‌متحده و آلمان در مقابله با حملات سایبر آمادگی لازم را ندارند.

بیمه‌گذار تخصصی Hiscox در گزارشی به ارزیابی کسب‌وکارها براساس آمادگی آن‌ها در حوزه‌های راهبرد، تأمین منابع، فناوری و فرآیند پرداخته است. در این مطالعه، 3000 مدیر اجرایی، مدیر فناوری اطلاعات و سایر متخصصان کلیدی سه کشور مذکور که مسئولیت تصمیم‌گیری سازمانی در حوزه امنیت سایبری بر عهده آن‌هاست، مورد...

۱۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۲۴/بهمن