به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ «هارولد توماس مارتین» (52 ساله) عضو سابق آژانس امنیت ملی (NSA) به اتهام تلاش عامدانه برای جمع‌آوری اطلاعات محرمانه، تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

هیأت ژوری دادگاه فدرال مریلند آمریکا این مرد 52 ساله را تحت تعقیب قرار داده است و اگر اتهام او به تأیید نهایی برسد، احتمال حبس طولانی‌مدت برای او را به دنبال خواهد داشت.
مقامات آمریکایی می‌گویند که این پرونده شاید «بزرگ‌ترین سرقت اطلاعات محرمانه دولت در تاریخ» شود.
در متن اتهامی علیه «مارتین» که...

۱۱:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ استارتاپ Senstone کوچک‌ترین ابزار پوشیدنی برای ضبط وقایع به‌صورت صوتی و برداشتن نوت هنگام انتقال به گوشی آیفون ساخته است.

خبرنگاران، دانشجویان، نویسندگان مصرف‌کننده این محصول هستند که به دلیل کوچک بودن قابلیت ضبط‌ هرگونه صوت به مدت ۲.۵ ساعت را داشته و هم به‌صورت آنلاین کار می‌کند و هم آفلاین!
همچنین از طریق یک اپلیکیشن واسط ضمن انتقال فایل به موبایل، با فناوری speech to text فایل صوتی را به متن تبدیل می‌کند. فعلاً ۱۱ زبان برای این ضبط‌صوت...

۱۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۲۱/بهمن
شمعون در عربستان
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ عربستان در ادامه هیاهو بر سر بدافزار موسوم به شمعون، ادعا کرده است که این بدافزار در قالب جدیدی به صحنه بازگشته است. این ادعا در پی آن صورت گرفت که وزارت کار عربستان گزارش داد مورد حمله بدافزار قرار گرفته است.

 

گفته می‌شود که شمعون 2، درست شبیه نسخه اولیه، به سادگی کار تخریبی خود را انجام می‌دهد؛ به این صورت که بوت سکتورهای هارد سامانه هدف را پاک کرده و امکان راه‌اندازی...

۱۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه اجتماعی فیس‌بوک به سبب داشتن توانایی‌های نرم‌افزاری فوق‌العاده مشهور است،‌ اما به نظر می‌رسد همچنان در حال افزایش این قابلیت‌های خود است،‌ به‌ویژه با استفاده از فناوری هوش مصنوعی.

اکنون فیس‌بوک از طریق جست‌وجوی تمامی تصاویر، قادر به مشاهده همه محتوای تصاویر خواهد بود. بدین ترتیب چنانچه شما افزودن توصیف مختصر و یا هرگونه تگ را به هنگام بارگذاری تصویر فراموش کرده‌اید، فیس‌بوک می‌تواند به هنگام نیاز، این تصویر را برایتان پیدا کند و یا حداقل،...

۱۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل موفق به طراحی نرم‌افزار تازه‌ای شده که می‌تواند تصاویری دقیق و دارای وضوح نسبتاً بالا را با بررسی عکس‌های بی‌کیفیت و تار که حاصل زوم کردن بر روی عکس‌های مختلف هستند، تولید کند.

بنابراین اگر این نرم‌افزار تصویری از یک عکس دسته‌جمعی بزرگ را دریافت کند که در آن افراد زیادی دیده می‌شوند، می‌تواند با زوم کردن بر روی چهره هر یک از این افراد تصویر تازه و دقیقی از چهره آن‌ها را تولید کرده و به نمایش درآورد.
این نرم‌افزار تا بدان هوشمند است که...

۱۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمدجواد کولیوند نایب‌رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تلاش مجلس و وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیک شوراها در کلان‌شهرها خبر داد.

وی با اشاره به اقدامات دولت و مجلس برای برگزاری انتخابات الکترونیک، گفت: موضوع الکترونیکی کردن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح کارشناسان فناوری اطلاعات مجلس و وزارت کشور در حال بررسی است.
پیش‌تر، محمد محمودی‌شاه‌نشین رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراها در گفت‌وگو ...

۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۲۱/بهمن
cyber warfare
به گزارش سایبربان

علیرغم استفاده فراوان از مفهوم جنگ سایبری به‌وسیله نیروهای نظامی آمریکا، هنوز تعریف دقیقی از آن‌ برای اینکه دقیقاً چه حمله‌ای در چه سطحی و با چه میزان تخریبی، مصداق «اقدام جنگی» محسوب می‌شود وجود ندارد. در سال 2016، توماس اتکین، دستیار وزیر آمریکا در امور امنیت جهانی و دفاع داخلی، به کمیته سرویس‌های نیروهای مسلح مجلس نمایندگان گفت که ما همچنان در حال کار کردن روی تعریف جنگ سایبری هستیم.
سیاستمداران آمریکایی به دنبال این هستند که قانونی را برای پیشگیری جنگ سایبری در حوزه بین‌الملل به تصویب...

۱۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ برای نخستین بار، پرچم دو یگان سایبری در فورت گوردون «Fort Gordon» (یگان سیگنالی نیروی زمینی آمریکا) به اهتزاز درآمد. افسر ارشد ارتش امریکا این واقعه را مراسمی نادر در تاریخ فعال‌سازی واحدهای نظامی عنوان کرد.
این دو واحد، نخستین روز فعالیت خود به‌عنوان بخشی از گردان حفاظت سایبری را آغاز کردند. فرمانده گردان، سرهنگ دوم فرمانده گردان، افسر ارشد جان پوپیاک (John Popiak)، در مراسم حضور داشت و ضمن منصوب کردن یگان‌های جدید، نصب پرچم را نظاره‌گر بود.
وی...

۰۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۲۱/بهمن
dark Trace
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، شرکت در حال گسترش بی.اچ گلوبال (BH Global)، اخیراً، تأمین امنیت را اولویت اول کسب‌وکار خود معرفی و جزییات برنامه‌ی این شرکت، برای استفاده از سامانه‌ی خودآموز دفاعی دارک تریس (Darktrace) را اعلام کرده است.

این شرکت، علاوه بر این، در پی به دست آوردن نظارت کامل، نسبت به سیستم‌های اطلاعاتی خود و توانایی دفاعی، در برابر تهدیدات بالقوه داخلی و خارجی است.

کن سوه (Ken Soh)، از مقامات ارشد شرکت بی.اچ گلوبال، دراین‌باره می‌گوید: «سامانه‌ی یادگیری نوآورانه‌ی دارک...

۰۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۱/بهمن