به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اجرای رجیستری گوشی موبایل پس از 7 ماه آزمایش به مرحله خریداری تجهیزات و رفع ایرادات سخت‌افزاری رسیده اما بخشی از اشکالات نرم‌افزاری هنوز باقی است. وزیر ارتباطات اجرای کامل رجیستری را از تیرماه 96 وعده داده است.

به‌این‌ترتیب مقرر شد 3 دستگاه وزارت صنعت، گمرک و وزارت ارتباطات زمینه اجرای مجدد طرح رجیستری گوشی موبایل را فراهم کنند.
هدف از این طرح مبارزه با قاچاق تلفن همراه است تا سیم‌کارت روی گوشی موبایل‌های قاچاق فعال نشود.
طرح رجیستری...

۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۹/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ در راستای دستیابی به راهبرد فضای سایبری نیروی زمینی تا سال 2025، راهبرد فضای سایبری ارتش مرکزی، شامل سه بخش عملیاتی تهاجمی، تدافعی و عملیات شبکه اطلاعاتی وزارت دفاع است.
راهبرد فضای سایبری نیروی زمینی آمریکا، در سال 2016 توسط رییس ستاد ارتش امضا شد و در آن، بر نکاتی نظیر تربیت نیروهای سایبری، عملیات سایبری، ارتقاء توانایی‌ها و ظرفیت‌های سایبری و سامانه‌های زیرساختی تأکید شده است.
یکی از فرماندهان ارتش مرکزی آمریکا در این رابطه گفت که هدف از ایجاد راهبرد...

۱۵:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۹/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رابرت اسکوبل پیشگوی آی‌تی ماه گذشته از عینک و محصول واقعیت مجازی اپل نوشت و حالا در پست جدید خود جزییات بیشتری از آن منتشر کرده است.

وی از همکاری جدید اپل و کارل زیس نوشت که سعی می‌کنند عینک اپل را بسازند و حالا به نقل از یکی از مقامات ارشد اپل نوشته است اگر امسال بخشی از این عینک در دهمین سالگرد آیفون رونمایی نشود، قطعاً 2018 سال رونمایی و عرضه آن خواهد بود.
تابستان گذشته بود که تیم کوک استراتژی جدید اپل را در بخش واقعیت مجازی و افزوده...

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۹/بهمن
سایبربان,امنیت سایبری,هوش مصنوعی,فرانسه,انگلیس,cyberbannews,cyber security,AI,France,England
به گزارش سایبربان

الکس لمایر، وزیر امور دیجیتال فرانسه با همکاری تیری ماندون، وزیر آموزش عالی این کشور طرحی ارائه کرده‌اند که طی یک پروژه دوماهه و با هدف شکل دادن به راهبرد هوش مصنوعی اجرایی خواهد شد.
این پروژه «France AI» نام‌گذاری شده که شامل کارگروه‌های متعددی می‌شود و وظیفه هر یک از آن‌ها تحقیق روی موضوع خاصی در زمینه هوش مصنوعی است. این پروژه هدف دیگری را نیز دنبال می‌کند و آن کشف تأثیرات کلان اقتصادی و مسائل مرتبط با زمینه اخلاقی است که در صورت توسعه هوش مصنوعی ایجاد می‌شود.
شایان ذکر است که فرانسه...

۱۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۹/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ هکرها تلاش برای کلاه‌برداری در زمان خریدهای آنلاین از سایت‌های مختلف را کاهش داده‌اند و در عوض به کلاه‌برداری‌های پیچیده‌تری در حین تکمیل فرایند خرید الکترونیک روی آورده‌اند.

با توجه به اینکه کارت‌های اعتباری دارای تراشه و مناسب برای پرداخت هزینه خرید به‌سادگی قابل هک شدن نیستند، دزدان فضای مجازی به سرقت شماره‌ها و کلمات عبور کارت‌های اعتباری و باز کردن حساب‌های جدید با اطلاعات شخصی غلط روی آورده‌اند. آنان سپس از این طریق خریدهای آنلاین متعددی انجام می‌...

۱۵:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۹/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ امیر روز خوش، فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان درباره به‌روزرسانی و بومی‌سازی تجهیزات جنگ الکترونیک گفت: «تنها میدان تمرین جنگ الکترونیک نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار این پایگاه و در منطقه انارک قرار دارد که توسط خلبانان و پرسنل این پایگاه با همکاری متخصصین سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نهاجا اداره می‌شود. تمامی رادارها و دستگاه‌های جنگ الکترونیک و اخلالگر آن بومی‌سازی شده و خلبانان ما چه از این پایگاه و چه دیگر پایگاه‌های نهاجا تمرینات جنگ...

۱۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۹/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش هک و نفوذ سایبربان؛ گفته مي‌شود تلويزيون‌هاي اين شركت به‌صورت غيرقانوني اطلاعات درباره عادت‌هاي تماشاي تلويزيون افراد و آنچه معمولاً تماشا مي‌كنند را جمع‌آوري مي‌كنند.

كميسيون تجارت فدرال آمريكا مي‌گويد فناوري تلويزيون‌هاي هوشمند اين شركت داده‌هاي آنچه كاربران در اين تلويزيون‌ها تماشا مي‌كرده‌اند را جمع‌آوري مي‌كرده و آن‌ها را براي سرور‌هاي شركت ارسال می‌کرده است و درنهایت اين داده‌ها به شركت‌هاي واسطه فروخته می‌شده است.
شركت Vizio مي‌گويد داده‌هاي جمع‌آوری‌شده را نمي‌...

۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۹/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شركت‌هاي جديدي كه به 97 شركت ديگر پيوسته‌اند تا عليه دستور اجرايي ترامپ مبارزه كنند شامل شركت‌هاي تسلا، ادوبي، HP و اورنوت هستند.

اين شركت‌ها در كنار يكديگر در حال شكايت از دستور اجرايي ترامپ مبني بر ممنوعيت ورود شهروندان هفت‌کشور جهان ازجمله ايران به آمريكا هستند با اين اتهام كه اين دستور غيرقانوني است و آسيب‌هاي شديدي به کسب‌وکار آن‌ها وارد مي‌آورد. در اين پرونده به عواملي كه مستقیماً درگير نيستند و افرادي كه ممكن است تحت تأثیر عوارض اين اقدام...

۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۹/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سازمان‌های اطلاعاتی آلمان طی تحقیقاتی هیچ‌گونه مدرکی دال بر تبلیغات منفی روسیه علیه دولت آلمان نیافته‌اند، اما بااین‌حال هیچ‌گونه پیغامی دراین‌باره نداده‌اند.

به نوشته روددویچه سایتونگ و دو رسانه دیگر آلمانی این نتیجه یک سال تحقیق و بررسی سازمان اطلاعات داخلی و سازمان اطلاعات و امنیت آلمان است.
روزنامه زوددویچه سایتونگ به نقل از محافل دولتی آلمان نوشت که در تلاش‌ها برای یافتن مدرک قابل‌توجهی مبنی بر دخالت سیاسی روسیه در آلمان هیچ مدرکی یافت...

۱۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۹/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حسن حدادپور با اشاره به اینکه لایه استراتسفر یک‌لایه از جو زمین است که برخی کشورها در تلاش‌اند برای عملیات فضایی از این لایه استفاده کنند، اظهار داشت: تاکنون فعالیت‌هایی برای استفاده از لایه استراتسفر جو، صورت گرفته است که ازجمله آن می‌توان به بالن گوگل اشاره کرد.

وی با تأکید براینکه تاکنون تمامی اقدامات صورت گرفته از سوی کشورها در حد طرح‌های تحقیقاتی و مطالعاتی بوده است و به‌صورت عملیاتی تاکنون هیچ کشوری نتوانسته از لایه استراتسفر استفاده کند،...

۱۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۹/بهمن