کارمندان؛ نیروهای تازه نفس هکرها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت‌های امنیتی رداول آمریکا (RedOwl) و اینت‌سایتز رژیم صهیونیستی (IntSights) با انتشار گزارشی هشدار داده‌اند که خطری جدید شرکت‌ها را تهدید کرده و هکرها در تلاش هستند با استخدام نیروی کاری آن‌ها، دست به جنایت بزنند.

کارشناسان شرکت‌های مذکور اعلام کردند بر اساس بررسی‌های انجام شده، متوجه شده‌اند فعالیت دلالان بازار سیاه آنلاین در حال افزایش بوده و آن‌ها سعی می‌کنند با جلب نظر و به خدمت در آوردن...

۱۷:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۵/بهمن
افزایش قدرت مانور پهپادها با الگوبرداری از خفاش
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ خفاش‌ها موجوداتی هستند که با استفاده از انعکاس صدا به راحتی مسیر حرکت خود را در تاریک‌ترین مکان‌ها نیز پیدا می‌کنند، قدرت مانور بسیار بالایی داشته و دارای الگوی خواب نوآورانه‌ی خاص خود هستند. به همین دلیل دانشمندان در تلاش هستند تا با الگوبرداری از آن‌ها بتوانند پهپادهای کارآمدتری تولید کنند.

گروه از دانشمندان دانشگاه ایلینوی1 (UoI) و موسسه فناوری کالیفرنیا2 (Caltech...

۱۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۵/بهمن
حضور هوش مصنوعی در دنیای واقعی امنیت سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ فضای مجازی به سرعت در حال تحول و گسترش یافتن است و به همین دلیل تقویت امنیت سایبری به یکی از اصلی‌ترین موضوعات بسیاری از کشورها و شرکت‌های بزرگ تبدیل شده است. از طرفی بسیاری از فعالان این حوزه در گذشته اعلام کرده بودند تعداد متخصصان سایبری موردنیاز برای مقابله با تهدیدات سایبری کافی نبوده و آموزش نیروی جدید نیز بسیار زمان‌بر و هزینه‌بر است. به همین علت تعدادی از آن‌ها پیشنهاد استفاده از هوش مصنوعی را برای محافظت از سامانه‌ها مطرح کردند.

سازمان...

۰۹:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۵/بهمن