لو رفتن شماره تلفن کاربران فیس‌بوک
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یک هکر کلاه‌سفید (هکر اخلاقی) بلژیکی اعلام کرده که یک نقص امنیتی جدی در فیس‌بوک کشف کرده که به مهاجمان امکان می‌دهد به شماره تلفن شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند. او به رسانه‌های بلژیک اعلام کرده که اگر فیس‌بوک به ادعای وی توجه کند و نقص امنیتی که وی گزارش کرده را وصله نکند، جزئیات آن را به‌طور علنی اعلام خواهد کرد.

 

Inti De Ceukelaire، جوان بیست و یک ساله بلژیکی، یک توسعه...

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تعدادی جراح در کشور بلژیک برای اولین بار از یک ربات برای جراحی چشم بیماری استفاده کرده‌اند که با مشکل انسداد ورید شبکیه مواجه بود.

این ربات از یک سوزن بسیار کوچک برای انجام جراحی استفاده کرد. این سوزن 0.03 میلی‌متری دارویی را به‌منظور برطرف کردن یک لخته به درون ورید شبکیه چشم بیمار مذکور تزریق کرد. هم ربات و هم سوزن به کار گرفته‌شده به‌طور خاص برای این کار طراحی و ساخته‌شده بودند.
باید توجه داشت که انجام این تزریق با توجه به حساسیت و ظرافت...

۱۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مایکروسافت قبلاً اعلام کرده بود که حالت خاصی را برای اجرای بازی‌های ویدئویی باکیفیت و سرعت بهتر به ویندوز 10 اضافه می‌کند که در آینده نزدیک در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. اما به‌روزرسانی تنظیمات حریم شخصی این سیستم‌عامل کمتر خبری شده بود.

این نسخه موسوم به بیلد 15019 که در 27 ژانویه عرضه‌شده، ازنظر قابلیت‌های ارتباط با شبکه‌های بی‌سیم وای‌ فای نیز ارتقا یافته تا کاربران بهتر بتوانند شبکه‌های وای‌ فای در دسترس را شناسایی کرده و به آن‌ها متصل شوند...

۱۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، شرکت اوبر این روزها در آمریکا و دیگر کشورهای جهان به‌شدت منفور شده، زیرا پس از اعمال سیاست‌های ضد مهاجرت ترامپ علیه اتباع برخی کشورها ازجمله ایران رانندگان تاکسی در فرودگاه جی اف کندی این کشور به‌عنوان اعتراض دست به اعتصاب زدند، اما اوبر که برنامه تاکسی یاب موبایلی آن بسیار پرکاربرد است از همراهی با این اعتصاب سر باز زد و به خدمات‌رسانی ادامه داد.

همین مسئله باعث شد تا بسیاری از کاربران برنامه یادشده را از گوشی‌های خود پاک کنند و هشتگ #...

۱۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پروتکل اینترنت نسخه 6 که به‌اختصار IPv6 نامیده می‌شود، جدیدترین نسخه پروتکل اینترنت است که ارتباط‌های اینترنتی را شکل می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک جایگزین نسخه چهار این پروتکل IPv4 شود.

با بهره‌برداری تجاری از این سرویس، در فاز نخست این امکان برای مشترکان ایرانسل در استان‌های تهران، البرز، مرکزی و قم فراهم‌شده تا سرویس اینترنت را در بستر IPv6 دریافت کنند. ایرانسل، پیش‌ازاین موفق به آزمایش IPv6 بر بستر موبایل شده بود.
براساس این گزارش،...

۱۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، گروه توسعه وردپرس، نسخه جدیدی از این مدیریت محتوای محبوب به شماره 4.7.2 را منتشر کرده‌اند. در این نسخه جدید آسیب‌پذیری‌های XSS و تزریق کد SQL  برطرف شده است.

نسخه قبلی وردپرس دو هفته گذشته منتشر شده بود که 8 آسیب‌پذیری به همراه 62 باگ نرم‌افزاری را برطرف کرده بود. در نسخه جدید سه آسیب‌پذیری دیگر برطرف شده است.

...

۱۱:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/بهمن
آموزش مردم انگلیس توسط مایکروسافت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است قصد دارد برنامه‌ای برای آموزش سواد دیجیتال، مهارت‌های دیجیتالی و ابری در سراسر انگلیس اجرا کند. هدف این برنامه آموزش بیش از 560 هزار نفر تا سال 2020 است و این کار از طریق توسعه‌ی دوره‌های کارآموزی دیجیتال، برنامه‌های سواد دیجیتالی و پرورش نیروهای متخصص ابری انجام می‌گیرد.
سیندی رز (Cindy Rose)، مدیرعامل شعبه‌ی انگلیس مایکروسافت یکی از اهداف پروژه‌ی مذکور را افزایش متخصصین فضای ابری در انگلیس اعلام کرد...

۱۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در پی تصمیم تبعیض‌آمیز «دونالد ترامپ» در اعمال محدودیت صدور ویزا برای مسلمانان هفت‌کشور، توییتر در واکنش به این اقدام پیامی را صادر کرد که در آن آمده است:

توییتر با مهاجرانی از همه مذاهب ساخته‌شده است. ما با آن‌ها ایستاده‌ایم برای همیشه.
مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک نیز از ترامپ خواست سیاست درهای باز را پیش بگیرد.
او در پست فیس‌بوکی خود که در پی صدور فرمان ترامپ منتشر کرد، با اشاره به پیشینه مهاجرت و پناهندگی در خانواده خود و همسرش...

۱۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ قبل از این، شرکت اپل در ماه سپتامبر به‌طور محدود درب‌های فروشگاه اپلیکیشن خود را به روی کاربران ایرانی بازکرده بود و به نظر می‌رسید از آن زمان تاکنون به‌طور تدریجی مشغول حذف تحریم‌ها علیه ایران است.

 اما حالا طبق اطلاعات سایت Techrasa اپلیکیشن یکی از فروشگاه‌های ایرانی که میلیون‌ها کاربر دارد، از اپ استور پاک‌شده است.
به‌جز این فروشگاه، برخی مراکز ایرانی نیز اپلیکیشن های خود را بر بستر ios عرضه کرده‌اند.
هرچند هیچ‌گونه اپ استور رسمی...

۱۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که در دهه فجر امسال با راه‌اندازی ٢ مرکز جدید تبادل داده NIX در استان‌های اصفهان و خوزستان، سهم خود را در تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات پررنگ‌تر می‌کند.

راه‌اندازی مراکز تبادل ترافیک اطلاعات NIX در داخل کشور، مهم‌ترین و تأثیرگذارترین پروژه پایه‌ای در شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود که به دلیل تبادل و مسیریابی محتوا در داخل کشور، افزایش سرعت اینترنت و کاهش زمان تأخیر در دریافت اطلاعات را به همراه خواهد داشت.
...

۱۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۱/بهمن