به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ فیس‌بوک بزرگ‌ترین پاداش خود را به یک هکر کلاه‌سفید و به خاطر ارسال گزارش یک آسیب‌پذیری بحرانی، اعطا کرد.

گفته می‌شود آقای اندرو لئونوف (یک پژوهشگر روسی در زمینه امنیت)، متوجه شده بود که فیس‌بوک در ImageMagick، در معرض یک نقص امنیتی در زمینه «اجرای کد از راه دور» هست.
گفتنی است ایمجین‌ماجیک، یک ابزار نرم‌افزاری منبع باز و محبوب برای ویرایش عکس‌ها است.
مطابق این گزارش، نقص گفته‌شده می‌توانست به هکرها این امکان را بدهد تا کدهای مخرب خود را در...

۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ جنز استولتنبرگ (Jens Stoltenberg)، دبیر کل ناتو و شیخ صباح خالد الحمد الصباح، وزیر امور خارجه کویت با یکدیگر دیدار و در زمینه‌های مختلف همکاری، از جمله تقویت دفاع سایبری کشورهای حوزه خلیج‌فارس گفتگو کردند. دبیر کل ناتو، ضمن تشکر از کویت برای میزبانی از ناتو و تدارک این دیدار، این کشور حاشیه خلیج‌فارس را یکی از شرکا و دوستان قدیمی ناتو قلمداد کرد. این مقام ارشد ناتو، کویت را به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای ایجاد و تقویت امنیت در منطقه خلیج‌فارس عنوان کرد و خواستار...

۱۱:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یکی از مدیران ارشد شرکت «کسپرسکی» بزرگ‌ترین شرکت امنیت سایبری روسیه به همراه یکی از افسران ارشد اطلاعاتی این کشور، به اتهام خیانت دستگیرشده‌اند.

براساس این گزارش، «روسلان استویانوف» یکی از مدیران ارشد شرکت «کسپرسکی» دستگیرشده و خود شرکت نیز این خبر را تأیید کرده است.
استویانوف اینک به زندان لفورتوف که از سوی «کا گ ب» دستگاه اطلاعاتی شوروی سابق برای نگهداری زندانیان سیاسی استفاده می‌شد، منتقل‌شده است.
استویانوف از سال 2000 به مدت 6 سال برای...

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ هرسال‌های اخیر حملات سایبری به بانک‌ها هم از حیث تعداد وهم از حیث پیچیدگی افزایش داشته. مجرمین به‌جای اینکه تنها اطلاعات حساب آنلاین مشتریان را به‌صورت غیرقانونی استخراج کنند، از راه‌های جدیدتری برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند. در ماه فوریه، 81 میلیون از بانک مرکزی بنگلادش بانفوذ هکرها به سیستم و دسترسی‌شان به شبکه تراکنش بین‌المللی سوئیفت برداشته‌شده.

بعدازاین دستبرد عظیم بانکی، سیستم‌های تنظیم‌کننده جهانی ملزومات امنیتی را سفت‌وسخت‌تر کرده‌اند...

۱۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ نسخه جدید برای آن‌که ارزهای مجازی را استخراج کند از پلتفرم‌های مختلفی استفاده می‌کند.
درحالی‌که نسخه‌های قدیمی کیت sundown از مکانیزم‌های ویژه به‌منظور پنهان‌سازی فعالیت‌های خرابکارانه در قالب فایل‌های تصویری استفاده می‌کردند در نسخه جدید از یک صفحه ساده جاوا اسکریپت استفاده‌شده است. در کیت‌های قبلی از الگوی درهم‌سازی استفاده می‌شد ولی در نسخه جدید خبری از این تکنیک‌ها نیست. درحالی‌که این کیت بهره‌برداری روی سراچه‌های مختلفی میزبانی می‌شود، اما آدرس IP تمامی این...

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یک شرکت آمریکایی وایت برد دیجیتالی برای ادارات ساخته که به تبلت، پی سی و تلفن هوشمند متصل می‌شود.
سازمان‌دهی یک پروژه برای شرکت‌های بزرگ کاری مشکل است. این مشکل درزمانی که نیروی انسانی جوان باشد اهمیت بیشتری می‌یابد. در همین راستا شرکت‌هایی مانند گوگل، مایکروسافت و اسمارت وایت‌بردهای دیجیتالی ساخته‌اند که با استفاده از خدمت ابر حسابرسی ایده‌های مختلف را به‌طور بصری نمایش می‌دهد. در همین راستا شرکت سیسکو نیز نسخه‌ای از وایت‌بردهای دیجیتال را ساخته...

۱۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هرچند این طرح پیش‌ازاین به‌منظور ساماندهی محتوای دیجیتال کلید خورده بود و گستره وسیعی از نرم‌افزار تا محتوا را زیرپوشش خود قرار می‌دهد، اما شهرت آن در جامعه به موضوع استفاده از آن برای ساماندهی کانال‌های تلگرامی بازمی‌گردد.
در اجرای این طرح که یکی از مصوبات شورای عالی فضای مجازی است، در حال حاضر نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان متولی ثبت و احراز هویت کانال‌های تلگرامی مشخص‌شده و هنوز خبری از جزییات آن نیست، اما به نظر می‌رسد به‌زودی پای...

۱۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این نخستین تصاحب مؤسسه چان زاکربرگ (همسر مارک زاکربرگ) محسوب می‌شود و این امید وجود دارد که این فناوری به اهالی جامعه علمی کمک کند تا به کشف و به اشتراک‌گذاری تحقیقات بپردازد.

مؤسسه چان زاکربرگ یا به‌اختصار CZI که توسط مارک زاکربرگ و همسرش پریسیلا چان پایه‌گذاری شده، در نظر دارد میلیاردها دلار از ثروت این زوج را درراه‌های بشردوستانه و خیریه صرف نماید.
حالا هم این مؤسسه با خرید شرکت نوپای متا، نخستین تصاحب خود را انجام داده است. گفتنی است تصاحب و...

۱۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با توجه به افزایش ضریب نفوذ موبایل در کشور، پرداخت قبوض از طریق برنامه‌های کاربردی موبایل یکی از نیازهای کاربران است که تولیدکنندگان اپلیکیشن را به دنبال راه‌حل‌های جذاب برای برآوردن این نیاز، ترغیب کرده است.

یکی از اپلیکیشنهای کاربردی که هم‌اکنون برای کاربران سیستم‌عامل اندروید، طراحی‌شده است امکان پرداخت آفلاین و آنلاین جرائم رانندگی را فراهم می‌کند.
اپلیکیشن «سیم پی» به کاربر این امکان را می‌دهد که پس از دریافت قبض جریمه، آن را از طریق موبایل به...

۱۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: به‌منظور تبادل ترافیک صوتی بین استانی اپراتورهای تلفن ثابت و همراه، فناوری چندرسانه‌ای (IMS) مبتنی بر آی پی در ۳۵ نقطه شبکه ارتباطات زیرساخت کشور (شامل ۳۱ نقطه مرکز استانی و چهار نقطه اصلی) راه‌اندازی می‌شود.

لطف‌الله سبوحی معاون طرح و توسعه فناوری‌های نوین شرکت ارتباطات زیرساخت دراین‌باره گفت: فناوری چندرسانه‌ای مبتنی بر IP امکان تبادل انواع ترافیک صوتی بین اپراتورها و جابجایی ترافیک بین استانی اعم از ثابت به...

۱۰:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۷/بهمن