به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ ارتباط اینترنتی دو استان شمال غربی و جنوب غربی این کشور که عمدتاً انگلیسی‌زبان هستند را قطع کرد. کامرون دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است اما دولت دست اکثریت فرانسوی‌زبان است. این اولین بار است که کشوری در آفریقای مرکزی دسترسی اینترنتی را مختل می‌سازد.
مشترکان اینترنت در نواحی مذکور، از صبح 17 ژانویه مشاهده کردند که دیگر نمی‌توانند به اینترنت متصل شوند. این امر بخصوص در مورد شبکه‌های مجازی شدیدتر است. دولت هیچ توضیح یا هشداری در این زمینه صادر نکرده است...

۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ یک ماه بعد از درخواست دولت آمریکا برای ارتباط با بخش خصوصی به جهت ارتقاء اوضاع دفاع سایبری، وزارت امنیت داخلی اقدام به انتشار نسخه به روز رسانی شده از برنامه پاسخ به حوادث سایبری ملی در این کشور کرد.
این برنامه که از دستورات و مصوبات اجرایی 41 دولت اوباما (PPD41) محسوب می‌شود، دستورالعملی است که وظایف اعضای دولت فدرال، دولت‌های محلی و تک‌تک ذینفعان را در زمان بروز یک حمله سایبری و روند پاسخ‌گویی به آن مشخص می‌کند.
جه جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا دراین...

۱۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۵/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ به اعتقاد برخی کارشناسان امنیتی و بین المللی، در طی سی سال گذشته، آمریکا تلاش گسترده‌ای را به کار بسته تا محدودیت‌های ویژه ای را در برنامه هسته‌ای ایران ایجاد کند؛ اما در میان تحریم‌ها و فشارهای دیپلماتیک، دولت آمریکا، از سلاح پیش‌بینی‌نشده‌ای هم علیه برنامه هسته‌ای ایران استفاده کرده است. عماد کیایی، مدیر اجرایی شورای ایران- آمریکا، با نگارش یادداشتی در رابطه با این ویروس و بزرگ‌ترین حمله سایبری تاریخ، نوشت:

 

«برنامه هسته‌...

۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۵/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش امنیت سایبربان؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور در همایش چالش‌ها و راهکارهای امنیت فضای تبادل اطلاعات در حوزه تأمین اجتماعی با بیان این مطلب افزود: حوزه تأمین اجتماعی از نوع زیرساختی است و درصورتی‌که در آن خللی ایجاد شود روی کل جامعه تأثیر می‌گذارد. همچنین با توجه به میزان گردش مالی آن در کشور یک حوزه اقتصادی بزرگ همانند حوزه مالیاتی محسوب شده و به لحاظ اقتصادی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بنابراین باید امنیت آن در فضای مجازی در اولویت...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۵/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اپراتور دوم تلفن همراه اعلام کرد: مشترکان این اپراتور در مناطق تحت پوشش اپراتورهای SK کره جنوبی و اپراتور Deutsche Telecom آلمان نیز می‌توانند از خدمات اینترنت پرسرعت نسل چهار (4G/LTE) بهره‌مند شوند.

پیش‌ازاین امکان استفاده از آخرین نسل فناوری اینترنت همراه در کشورهایی همچون عمان، روسیه، سوئد، امارات متحده عربی و اپراتور LGU+ کره جنوبی برای مشترکان ایرانسل فراهم‌شده بود.
مشترکان اعتباری ایرانسل می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری *111*1# پیش...

۱۵:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه‌های اجتماعی به‌سرعت در حال گسترش‌اند، و اقشار و سنین گوناگون، مدام به دایره کاربران و مخاطبان آن‌ها افزوده می‌شوند. آنچه در این میان‌مایه شگفتی است، نه‌تنها اعداد و ارقام مربوط به شمار کاربران، بلکه از آن مهم‌تر کاربردهای گوناگون و گاه عجیبی است که برای این شبکه‌ها تعریف یا ابداع می‌گردد، کاربردهایی که گاه در مخیله طراحان این نرم‌افزارها، و بلکه حتی در تصور کارشناسان و صاحب‌نظران این عرصه نیز نبوده است.

(سرگرمی) البته همان‌طور که انتظار آن می‌رود،...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۵/بهمن
لویدز بانک
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروه بانکی لویدز با همکاری سازمان‌های قانونی در حال ردگیری عاملان احتمالی حمله سایبری است که با بهره‌گیری از حملات انکار سرویس توزیع شده، دسترسی مشتریان به وب‌سایت‌های بانکداری شخصی را به مدت دو روز قطع کردند. این اختلال که شامل بمباران وب‌سایت‌ها با حجم زیاد ترافیک از سیستم‌های متعدد بود موجب شد که سرور بیش از حد مشغول باشد و برخی مشتریان نتوانند برای کنترل حساب یا انجام پرداخت وارد سایت شوند.

...
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۵/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ برخی منابع مدعی هستند که اوراکل تا 1800 کارمند خود را در سال جاری میلادی اخراج می‌کند. هرچند در این زمینه هنوز اخبار موثقی وجود ندارد.

بخش عمده افراد اخراجی در تأسیسات اوراکل در سانتاکلارا مشغول به کار هستند، اما اوراکل مدعی است این امر به معنای تعطیلی این بخش نیست و این شرکت تنها قصد دارد بخش تولید سیستم‌های سخت‌افزاری خود را بازسازی کرده و از نو سازمان‌دهی کند.
به نظر می‌رسد بخشی از این رویداد ناشی از ناکامی اوراکل در جذب مشتری برای پردازنده...

۱۵:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۵/بهمن
سایبربان,امنیت سایبری,هوش مصنوعی,اطلاعات,اینفیو,جنگ الکترونیک,cyberbannews,cyber security,artificial intelligence,Innefu,electronic warfare
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ هند در راستای گسترش توانمندی خود در زمینه فضای سایبری اقدام به حمایت از شرکت‌های نوپایی کرده که در این زمینه فعالیت می‌کنند. شرکت نوپای «اینفیو» که توسعه‌دهنده سیستم‌های هوش مصنوعی برای سازمان‌های اطلاعاتی هند است، به سمت استفاده از هوش مصنوعی در جنگ‌های سایبری حرکت کرده است.
تارون ویگ، رئیس شرکت اینفیو در توضیح اینکه چرا این شرکت به گسترش همکاری‌های خود با دولت امیدوار است گفت: «ما از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی رفتار آینده بر اساس الگوهای گذشته استفاده میکینم...

۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اخبار بدی که در مورد هک شدن یاهو و سرقت اطلاعات بیش از یک میلیارد حساب کاربری یاهو منتشرشده برنامه‌ریزی وریزون برای خرید یاهو با صرف هزینه 4.8 میلیارد دلاری را هم در هاله‌ای از ابهام فروبرده است.

یاهو اعلام کرده که تکمیل این توافق سه ماه به تأخیر افتاده و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا هم تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است تا مشخص شود آیا یاهو برای اطلاع‌رسانی در این زمینه تأخیر داشته یا با سرعت لازم عمل کرده است.
درآمد یاهو در سه‌...

۱۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۵/بهمن