به گزارش سایبربان

به گزارش سایبربان؛ اتحادیه متخصصان امنیت سایبری نیجریه، سیان (CSEAN)، گفته است دولت این کشور در برابر حملات سایبری سال 2017 آماده نیست. جرائم سایبری در سال 2016 به‌شدت متحول شده است، هم از جنبه تعداد و هم ازنظر شدت و نوع حملات. توانایی و تعداد بازیگران صحنه سایبری رشد چشمگیری داشته است. دولت نیجریه اما بودجه سایبری مناسبی نداشته است و از تهیه استراتژی سایبری غافل بوده است؛ بنابراین سیان، از چشم‌انداز جرائم سایبری این کشور در سال 2017 بیمناک است.
به گفته سیان، مجرمان سایبری نیجریه شروع به...

۱۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۳/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این نسخه از ویندوز در جولای سال ۲۰۱۵ عرضه‌شده بود و از همان آغاز دارای برخی آسیب‌پذیری‌ها و مشکلات بود که با استفاده از برخی وصله‌های امنیتی برطرف شد.

مایکروسافت در ماه نوامبر به کاربران هشدار داده بود که به استفاده از نسخه ۱۶۰۷ ویندوز ۱۰ بپردازند. البته این امر به معنای ازکارافتادن نسخه ۱۵۰۷ نیست و تنها هشداری در مورد عدم عرضه وصله‌های به‌روز رسان برای کاربران ویندوز مذکور است.
مایکروسافت در تلاش است تا کاربران نسخه‌های مختلف ویندوزهای قدیمی و حتی...

۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۳/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل، برای سیری Siri و الکسا Alexa رقیبی به نام گوگل اسیستنت دست‌وپا کرده و می‌خواهد آن را به نمایشگرهای تلویزیونی بیاورد. این شرکت اعلام کرده که گوگل اسیستنت، ظرف چند ماه آینده به تلویزیون‌هایی که از اندروید تی وی پشتیبانی می‌کنند، اضافه خواهد شد.

این دستگاه‌ها برای اینکه بتوانند این قابلیت را اجرا کنند، باید حداقل از اندروید ۶.۰ پشتیبانی کنند. گوگل به این منظور بعضی از سخت‌افزارهایی که قادر به اجرای گوگل اسیتنت هستند را نام‌برده است، مانند ایر تی وی...

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۳/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ژاپنی‌ها ضمیمه سخت‌افزاری برای ابزارهای واقعیت مجازی / VR ساخته‌اند که قابلیت انتشار بو برای کاربر را دارد.

آنچه ساخته‌شده VAQSO VR نام دارد که به ابزارهایی مانند آکلیس ریفت، پلی‌استیشن وی‌آر و اپ‌تی‌سی وایو متصل شده و قابلیت خود را عرضه می‌کند.
با نصب کارتریج مخصوص داخل این ضمیمه سخت‌افزاری بوی خاص از زیر VR به بیرون متصاعد می‌شود و این کارتریج‌ها با بوهای مختلف قابل تعویض و تبدیل است.
مثلاً کاربر از طریق ابزار واقعیت مجازی وارد...

۱۵:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۳/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو که فعالیتش را در سال 2014 برای ناتو آغاز کرده است طی مصاحبه اخیرش با یکی از روزنامه‌های آلمانی از فعالت هکرها در کشورهای عضو پیمان ناتو ابراز نگرانی کرد. وی در این مصاحبه گفت: «زیرساخت کشورهای عضو پیمان ناتو در نیمه اول دسامبر بالغ‌بر پانصد بار مورد حملات سایبری قرارگرفته‌اند.» ناتو فعالیت‌های هکری را مانعی بر سر راه فعالیت‌های نظامی این گروه یادکرده و زیرساخت‌های کشورهای عضو را ناامن خواند.

 

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۳/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سینگال 15 سال قبل به گوگل پیوست و حالا قصد دارد بعد از مدت‌ها با اوبر همکاری کند. وی به طراحی نقشه‌های جدید برای استفاده کاربران اوبر و همین‌طور بازاریابی بهتر در این شرکت کمک خواهد کرد.

وی همچنین مشاور تراویس کالانیک رئیس اوبر خواهد بود و به وی و دیگر مدیران ارشد اوبر در مورداستفاده از فناوری خودران در خودروهای پیشرفته مشاوره خواهد داد. به نظر می‌رسد انتصاب مذکور به معنای گسترش فعالیت‌های اوبر در حوزه استفاده از خودروهای خودران خواهد بود.
اوبر به‌...

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحدهای فناوری اطلاعات سایبربان؛ لادار لویسون رئیس لاوابیت در سال 2013 این خدمات را از دسترس خارج کرد تا مجبور به همکاری با دولت و افشای کلیدهای رمزگذاری مورداستفاده در لاوابیت نشود.
وی تصریح کرد ترجیح می‌دهد به‌جای تن در دادن به خواسته‌های دولت و افشای اطلاعات خصوصی کاربران لاوبیت را تعطیل کند. او برای حفظ حریم شخصی کاربران معماری و طراحی سایت یادشده را به‌طور کامل تغییر داده تا اصولاً امکان دسترسی خود این شرکت به کلید اساس ال لاوابیت را نیز فراهم نیاورد.
این سایت هم‌...

۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۳/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزاش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ازآنجاکه وی در سال 2012 نیز توسط باراک اوباما برای تصدی این سمت پیشنهادشده و توسط سنای این کشور نیز تأییدشده بود دیگر نیازی به تأیید مجدد وی وجود ندارد و او می‌تواند به‌سرعت مشغول به کار شود.

اجیت پای با ترامپ دیدار کرد. وی به علت مخالفت با بی‌طرفی اینترنت شهرت قابل‌توجهی دارد و پیش‌بینی می‌شود در صورت نهایی شدن انتخاب وی، شرکت‌های قدرتمندتر اینترنتی امکان بیابند با پرداخت پول بیشتر به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت پهنای باند بیشتر و کیفیت...

۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۳/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ خدمات کلود آمازون که در ماه نوامبر ازنظر میزان محبوبیت و استفاده در رتبه چهارم بودند، هم‌اکنون توانسته‌اند رتبه اول را به خود اختصاص دهند.

موسسه Okta در سان‌فرانسیسکو که خدمات مدیریت کارکنان و مشتریان ارائه می‌دهد، با بررسی حجم انبوهی از اطلاعاتی که در اختیار دارد این نتایج را کسب کرده است.
استفاده از خدمات کلود در سال‌های اخیر روزبه‌روز در حال افزایش بوده و تعداد بیشتری از شرکت‌های تجاری برای کاهش هزینه‌ها و ذخیره بهینه اطلاعات خود به...

۱۴:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۳/بهمن
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درعین‌حال شایعاتی در مورد اخراج تعداد بیشتری از کارمندان مایکروسافت در جریان است، هرچند اخبار مذکور هنوز رد یا تأیید نشده‌اند.

این شرکت می‌گوید روند اخراج تعدادی از کارمندان مایکروسافت تا ژوئن سال 2017 ادامه می‌یابد. سال مالی مایکروسافت در این تاریخ خاتمه می‌یابد.
پیش‌ازاین درمجموع 2850 کارمند این شرکت مشاغل خود را ازدست‌داده‌اند. افراد اخراج شده علاوه بر آمریکا در برخی شعب مایکروسافت در سراسر جهان مشغول به کار بوده‌اند و مشاغل مختلفی...

۱۴:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۳/بهمن