به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نمونه اولیه این دستگاه که در واقع یک میکروسکوپ است با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی و در تلاش مشترک محققان دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه استکهلم و دانشگاه آپسالا ساخته‌شده است.

این ابزار امکان آزمایش نمونه بافت‌ها را بدون نیاز به ارسال آن‌ها به آزمایشگاه فراهم می‌کند و می‌تواند پزشکان را در درمان سرطان، سل و سایر بیماری‌ها یاری کند.

این میکروسکوپ قابلیت بهره‌برداری از اطلاعات...

۱۶:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حسین مهری در جلسه شورای اداری استان زنجان با اشاره به سالروز توافق هسته‌ای کشور و تاثیر آن در مبادلات مرسوله‌های پستی بین‌المللی، تصریح کرد: در طول سه سال گذشته با مشکل ارسال بسته‌های پستی با توجه به محدود بودن خطوط هوایی مواجه بودیم که خوشبختانه با توافقات صورت گرفته و با قرار گرفتن در فضای پسابرجام از یک ایرلاین به ۵ ایرلاین افزایش خطوط انتقال مرسوله افزایش یافته و ۵۶ مسیر بین‌المللی به ۱۰۳ مسیر افزایش یافته است.

...
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این مذاکره در چارچوب برنامه سفر دوروزه محمدجواد آذری جهرمی معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به مسکو و دیدار با نیکلای نیکیفروف وزیر ارتباطات و رسانه‌های جمعی کشور روسیه صورت گرفته است.

این ملاقات در پی سفرهای اخیر وزرای ارتباطات دو کشور و به‌منظور پیگیری توافقات صورت پذیرفته انجام شد و طرفین به‌مرور آخرین پیشرفت‌های این توافقات پرداختند.

بر اساس توافقات...

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمدرضا بیدخام گفت: درمجموع حدود ۳۵۰۰ خط به دلیل قطعی برق با اختلال مواجه شده بودند که از ساعات اولیه صبح امروز امور مربوط به وصل مجدد آن‌ها انجام شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها ۱۳۰۰ خطی که مربوط به واحدهای خود ساختمان  پلاسکو می‌شود قطع است؛در پاسخ به این سؤال که تکلیف مالکان این خطوط چه خواهد شد توضیح داد: مالکان این شماره‌ها می‌توانند در صورت درخواست شماره‌های خود را به نقاط مختلف همان منطقه منتقل کنند...

۱۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این قلم که کاملیون پن نام دارد دوسال قبل معرفی شد. کاملیون پن که برای  فعالیت‌های هنری به کار می‌رود، هنگام استفاده رنگ آن تغییر می‌کند.

به‌عنوان‌مثال یک‌قلم کاملیون با جوهر سبز هنگام استفاده رنگ آن از سبز روشن به تیره تغییر می‌کند. اکنون شرکت تولیدکننده آن قلمی تولید کرده که رنگ آن به‌طور کامل تغییر می‌کند.

در قلم کاملیون تونرهای بی‌رنگ با جوهر پایه الکل ترکیب می‌شوند  ...

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا قصد دارد در اولین روز کاری‌اش به یکی از مراکز انتشار اخبار منفی علیه خود سر بزند.

ترامپ در مراسم تحلیف شرکت می‌کند و پس‌ازآن رئیس‌جمهور آمریکا نامیده خواهد شد.

آن‌طور که یکی از مقامات تیم انتقال قدرت به رویترز گفته، دونالد ترامپ در اولین روز کاری خود به مقر اصلی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) که 8 مایل آن‌سوتر در منطقه «لنگلی» قرار دارد، برود.

سیا در خلال کارزار...

۱۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/بهمن
GCHQ
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان، ستاد ارتباطات دولت انگلیس (GCHQ)، در نظر دارد، رقابت‌هایی در حوزه‌ی امنیت سایبری را میان دختران نوجوان داوطلب، برگزار کند. این سازمان، هدف اصلی از برگزاری مسابقات یاد شده را افزایش تمایل زنان، برای حضور در مشاغل مربوط به امنیت سایبری، اعلام کرده است. آمار‌ها نشان می‌دهد که زنان، تنها ده درصد از جامعه‌ی متخصصین امنیت سایبری جهان را تشکیل می‌دهند.

مرکز امنیت سایبری ملی (NCSC)، وابسته به ستاد...

۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/بهمن
Cyber security
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ جنس استالتنبرگ (Jens Stoltenberg)، دبیر کل ناتو، اخیرا در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ی آلمانی دی وت (Die Welt)، اعلام کرد؛ زیر ساخت‌های کشور‌های عضو پیمان ناتو، تنها تا نیمه‌ی اول ماه دسامبر، بیش از پانصد بار، مورد حمله سایبری قرار گرفته‌اند.

وی در ادامه افزود: «این حملات، می‌توانند به ظرفیت‌های دفاعی ناتو صدمه بزند و مانع از کار نیروهای مسلح کشور‌های عضو این پیمان شود.» بر اساس گفته‌های وی، چنین...

۱۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی اولین بدافزار مک در سال 2017 را به نام کویمیچین (Quimitchin) شناسایی کردند. کدهای این بدافزار خیلی پیچیده نیستند و حتی دارای کدهای منسوخ‌شده نیز هست.

بنابر گزارش محققان امنیتی، بدافزار کویمیچین در طول چند سال گذشته فعال بوده و سازمان‌های تحقیقاتی پزشکی را هدف قرار داده است.

نحوه شناسایی این بدافزار، تشخیص جریان ترافیکی مشکوک در شبکه توسط مدیر شبکه، از سوی سامانه مک بوده است. این بدافزار...

۲۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۳۰/دى