مرکز عملیات دفاع سایبری مالزی
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وزارت دفاع مالزی از راه‌اندازی مرکز عملیات دفاع سایبری برای مقابله با حملات سایبری احتمالی خبر داده است. این مرکز در سپتامبر 2017 به طور کامل آماده بهره‌برداری خواهد بود.

 

وزارت دفاع مالزی در ا کتبر 2016 مورد حمله سایبری قرار گرفت که البته خسارت جزئی در پی داشت. وزیر دفاع مالزی، هشام‌الدین حسین، از وزارتخانه متبوع خود خواسته است که برای مقابله با حملات احتمالی بعدی...

۲۱:۰۲ - ۱۳۹۵/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تصاویری از سه کوادکوپتری که داعش آنها را تبدیل به بمب‌افکن کرده منتشر شد. کارشناسان نسبت به خطر تبدیل مینی پهپادها به ابزار خطرناک تروریستی هشدار دادند.

این کوادکوپترها در جریان نبرد برای بیرون راندن داعش از موصل توقیف‌شده است و کردهایی که با داعش در این منطقه مبارزه می‌کنند این مینی پهپادهای بمب‌افکن را پیداکرده‌اند.

گفته می‌شود نیروهای عراقی به تجهیزات نشاندن...

۱۹:۲۳ - ۱۳۹۵/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ حملاتDDoS  به معنای انکار توزیع‌شده سرویس است و این نوع از حمله سایبری به معنای به سازش یک سرویس آنلاین توسط درهم شکستن سرور از طریق منابع مختلف است. این حملات جدید نیست و حوادثی در سال ۲۰۱۶ رخ‌داده است که نشان می‌دهد این تهدیدات چقدر می‌تواند جدی باشد.

سپتامبر سال ۲۰۱۶، پس‌ازاینکه برایان کربس، روزنامه‌نگار یک مقاله مفصل در مورد vDos که یک سرویس DDoS  است و به‌عنوان عامل...

۱۹:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ به‌منظور تعمیق، تحکیم و توسعه روابط و گسترش مناسبات، 5 سند همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه امضا شد.

واگذاری پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی، واگذاری معدن فسفات الشرقیه، واگذاری هزار هکتار زمین برای احداث مخازن و پایانه‌های نفت و گاز، واگذاری پروانه اپراتور تلفن همراه و واگذاری طرح گاوداری و اراضی اطراف آن اسنادی بودند که میان دو کشور به امضا رسید و بر اساس این اسناد، این طرح‌ها برای اجرا در سوریه به جمهوری اسلامی ایران...

۱۹:۰۷ - ۱۳۹۵/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این گوشی فعلاً مجهز به سیستم‌عامل آندروید 6.0.1 است. پیش‌ازاین کاربران گوشی اچ تی سی 10 به سیستم‌عامل آندروید 7 نوقا دسترسی یافته بودند.

دسترسی به این به‌روزرسانی در آمریکا از امروز آغاز می‌شود ولی کاربران در دیگر کشورها باید برای دسترسی به این خدمات مدتی منتظر بمانند. اچ تی سی قول داده که ظرف چند هفته همه کاربران گوشی مذکور در اروپا و آسیا به این به‌روزرسانی دسترسی پیدا کنند.

One A9 سومین گوشی...

۱۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت در کنفرانس فناوری‌های دیجیتال موسوم به دی ال دی در مونیخ شرکت کرده است از شرکت‌های تجاری خواست تا رویکردی متفاوت را در قبال هوش مصنوعی در پیش بگیرند.

وی تصریح کرد: همه افراد نیاز دارند که از وقت و زمان خود به شیوه‌ای مؤثر و با کارآیی کامل استفاده کنند. نکته هیجان‌انگیز آن است که نه‌تنها محصولات ارزشمندی با استفاده از فناوری هوش مصنوعی تولیدشده‌اند، بلکه ظرفیت لازم به وجود آمده تا هر توسعه‌دهنده و...

۱۶:۵۳ - ۱۳۹۵/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شاکیان این پرونده مدعی هستند که فیس بوک مالک شرکت Oculuss که هدست واقعیت مجازی به همین نام طراحی و عرضه کرده فناوری مورداستفاده در هدست های مذکور را بدون رعایت حقوق مالکیت معنوی سرقت کرده است.

شاکیان که از مدیران شرکت ZeniMax Media در تگزاس هستند شکایت خود را از Oculus  در سال 2014 تقدیم دادگاه کرده‌اند و می‌گویند Oculus حق نداشته بدون کسب اجازه از...

۱۶:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هدف از اجرای این طرح کاهش  مشکل ترافیک در شهرهای بزرگ اعلام‌شده است.

ایرباس سال گذشته واحدی موسوم به واحد حمل‌ونقل هوایی شهری را تأسیس کرد تا کار بر روی طرح‌هایی مانند ساخت خودروهای پرنده را آغاز نماید. وسایل نقلیه پرنده خواهند توانست افراد را بدون گرفتار شدن در ترافیک‌های جاده‌های زمینی جابجا کنند و ازنظر امکانات و قابلیت‌ها مشابه با هلی‌کوپترهای امروزی خواهند بود.

مردم برای استفاده از این وسایل نقلیه تنها باید با...

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۵/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ازجمله این تغییرات می‌توان به  اطلاع‌رسانی در مورد تغییر طرح‌های گرافیکی گوگل موسوم به دودل و همین‌طور امکان تهیه عکس از صفحات یا اسکرین شات با استفاده از برنامه دستیار گوگل یا Google Assistant اشاره کرد.

همچنین در این نسخه کاربران می‌توانند منطقه جستجو یا کشوری که جستجو در آن صورت می‌گیرد را به‌طور دستی تنظیم کنند تا نتایج نمایش داده‌شده بر همین اساس مرتب و سازمان‌دهی شوند.

نسخه جدید جستجوگر...

۱۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ وزارت داخلی استونی، به دنبال نظرات کارشناسان در مورد اصول طرحی است که قرار است به‌عنوان ارکان اصلی امنیت استونی شناخته شود. در این طرح، فضای سایبری، در کنار حوزه زمینی، دریایی و هوافضا، به‌عنوان یکی از حوزه‌های عملیات امنیتی مطرح‌شده است. پیش‌ازاین نیز در کشورهای مختلفی، فضای سایبر به‌عنوان یکی از بنیان‌های امنیت و یکی از شاخه‌های نظامی مدافع امنیت معرفی‌شده بود.
فصل مربوط به امنیت سایبری در این سند، تأکید بر یکپارچگی مدیریت فضای سایبری دارد. در ضمن، در این...

۱۵:۲۳ - ۱۳۹۵/۲۸/دى