به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه مدیریت شهری تهران پیش قراول توسعه پیشرفته‌ترین شبکه iot خاورمیانه است، گفت: اینترنت اشیاء (Internet of Things) یا (IOT) به‌طورکلی اشاره دارد به بسیاری از اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان که به شبکه اینترنت متصل شده و می‌توان توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت آن‌ها را کنترل و مدیریت کرد.
علیرضا جعفری با اشاره به اینکه این دومین درگاه اتصال Gateway به‌عنوان بخشی از حرکت...

۱۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۲۷/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در ماه دسامبر نمایندگان مجلس آلمان طرحی برای جریمه کردن فیس‌بوک در صورت عدم حذف اخبار جعلی از این شبکه اجتماعی در عرض 24 ساعت را ارائه کردند که ظاهراً کاملاً مؤثر واقع‌شده است.
بر اساس طرح یادشده اگر فیس‌بوک در عرض یک روز اخبار جعلی منتشرشده در این شبکه اجتماعی را فیلتر و حذف نکند باید 500 هزار یورو جریمه بپردازد. همین مسئله موجب شده تا فیس‌بوک سیستمی جدید برای حذف این نوع اخبار را در آلمان مورد آزمایش قرار دهد. این در حالی است که این مشکل تنها مربوط به...

۱۸:۳۰ - ۱۳۹۵/۲۷/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مقامات مسئول در حوزه حمل‌ونقل در کانادا با پرواز آزمایشی اولین پهپاد در این کشور در حوالی روستایی در ایالت آلبرتا موافقت کرده‌اند تا درنهایت راه برای تحویل محصولات خریداری‌شده توسط مشتریان با استفاده از پهپاد باز شود.

انتظار می‌رود شرکت‌های مختلف برای تحویل محصولات خریداری‌شده توسط مشتریان در کانادا تا اواخر سال جاری میلادی به استفاده از این پهپادها روی بیاورند. برای هدایت این پهپادها و کسب اطمینان از رسیدن آن‌ها به مقصد از هدایت ماهواره‌ای استفاده خواهد...

۱۷:۱۵ - ۱۳۹۵/۲۷/دى
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کسب‌وکارها با هر حجم و اندازه‌ای باید به رمزنگاری داده‌های خود بپردازند، ضمن اینکه باید این کار را هم در مورد محل نگهداری داده‌ها انجام دهند و هم هنگامی‌که در میان شبکه منتقل می‌شوند.

شرکت گوگل سرگرم آزمایش یک سرویس امنیتی جدید است که می‌تواند با خدمات مطرح دو شرکت مشهور،‌یعنی وب آمازون (AWS) و آزور (Azure) از مایکروسافت، به رقابت جدی‌تری بپردازد.
برای آزادسازی داده‌ها به‌منظور دیدن یا پردازش آن‌ها، کاربران به کلیدهای رمزنگاری نیاز دارند که تقریباً به شکل...

۱۷:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۷/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این بولتن‌ها به افراد و متخصصان امنیتی امکان می‌داد تا اطلاعات دقیقی در مورد مشکلات و آسیب‌پذیری‌های ویندوز و دیگر نرم‌افزارهای تولیدی مایکروسافت کسب کنند.

قرار است بخشی از این اطلاعات در قالب پایگاه‌های داده جدید در دسترس کاربران قرار بگیرند؛ اما مشخص نیست این روش کاربران و متخصصان امنیتی را راضی کند یا خیر.
مایکروسافت از ماه نوامبر گذشته از کنار گذاشتن بولتن‌های مذکور و حذف آن‌ها خبر داده بود. این شرکت اولین بار در اواخر سال 1998 بولتن‌های امنیتی خود را...

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۲۷/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی در حاشیه نشست صبحانه کاری که با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران و فعالان اقتصادی برگزار شد، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری‌ها درگذشته در حوزه مخابرات بود، اما امروز بخش IT فضای بسیار خوبی را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به وجود آورده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:با توجه به اینکه حوزه IT فضای کسب‌وکار جدیدی است، قطعاً این حوزه نیازمند حمایت دولت است.
وی تصریح کرد: در این حوزه خلأ قانونی وجود دارد و شورای عالی فضای مجازی و دولت باید...

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۵/۲۷/دى
هک اینترنت اشیا
به گزارش سایبربان

 

حمله اختلال سرویس توزیع شده (DDos) چیست؟

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در این نوع حمله سایبری، منابع متعدد فشار زیادی بر روی سرور وارد می‌کنند به‌طوری‌که خدمات برخط دچار اختلال می‌شود. این حملات، حملات جدیدی نیست و حوادثی که در سال گذشته اتفاق افتاد نشان می‌دهد این تهدید تا چه اندازه می‌تواند جدی باشد.

 

...
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۷/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ چند روز پیش خبر یک حمله سایبری در برخی رسانه‌های جهان منتشر شد که یکی از اخبار رایج این روزها محسوب می‌شود؛ اما تفاوتی که این خبر با انواع مشابه خود داشت، نوع سازمان‌دهی حمله و بهره‌برداری از نقطه‌ضعفی در سازمان‌دهی این حمله بود که قربانیان، حتی فکر آن را هم نمی‌کردند. در این خبر، ادعا شده بود که جنبش حماس، با بهره‌برداری از شبکه‌های اجتماعی و ساخت حساب‌های کاربری جعلی با نام‌ها و هویت‌های مختلف دخترانه، به گوشی و لب تاپ‌های نظامیان صهیونیست، نفوذ کرده و موفق به...

۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۲۷/دى
هک شدن وب‌سایت‌های دولت ونزوئلا
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سه وب‌سایت دولت ونزوئلا به تازگی توسط Kapustkiy هک شد. هکرها سعی داشتند به پایگاه داده‌های خصوصی حاوی اطلاعات حساس دسترسی پیدا کنند. snv.gob.ve، estudiosydesatres.gob.ve و sunaval.gob.ve سه وب‌سایتی بودند که هک شدند. هر کدام از این سایت‌ها به یکی از وزارتخانه‌های دولت ونزوئلا تعلق داشت و گفته می‌شود آسیب‌پذیری‌های موجود در این سایت‌ها به هکر کلاه سفید Kapustkiy امکان نفوذ را داده است.

 

...
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۲۷/دى
آموزش نیروی دریای آمریکا با برنامه‌های موبایلی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تعدادی از مقامات نیروی دریایی آمریکا به تازگی اعلام کرده‌اند، سربازانی که دارای تلفن هوشمند هستند از این پس می‌توانند به تعدادی برنامه‌ی موبایلی خاص نیروی دریایی که خدماتی مانند آموزش، داده‌های پرداخت ، خدمات حرفه‌ای و مدیریت دوره‌ای عمر اطلاعات1 (ILM) ارائه می‌دهند، دسترسی داشته باشند.
طرح مذکور برای سربازانی که به استفاده از اندروید و آیفون عادت کرده‌اند، آماده شده است. این رویکرد توضیح می‌دهد، همان‌گونه که مردم عادی از...

۱۰:۱۳ - ۱۳۹۵/۲۷/دى