به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ابزار و اطلاعات تازه افشاشده در اینترنت برخی روش‌های مورداستفاده آژانس امنیت ملی آمریکا را برای جاسوسی از کاربران ویندوز افشا می‌کند.

گروه هکری افشا کننده اطلاعات مذکور که Shadow Brokers نام دارد پیش‌ازاین تلاش کرده بود از طریق فروش اطلاعات یادشده درآمد کسب کند. Shadow Brokers ابزار گوناگونی را از آژانس امنیت ملی آمریکا سرقت کرده که برای سرقت داده‌های کاربران سیستم‌عامل ویندوز و یونیکس کاربرد...

۱۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۲۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سیاست‌های متناقض و مبهم ایالات‌متحده در زمینه حملات سایبری و فضای تبادل اطلاعات، سبب شده تا موجی از انتقادات، روانه مسئولین و سردمداران عرصه سایبری آمریکا شود. بسیاری از کارشناسان امنیتی معتقدند دولت جدید این کشور نیز قادر نخواهد بود از پس معضلات این عرصه بر بیاید و همین تعلل آمریکایی‌ها در پاسخ‌گویی به مهاجمان سایبری، سبب خواهد شد تا دشمنان این کشور، تهاجمی‌تر از گذشته عمل کنند. یکی از کارشناسان امنیت سایبری آمریکایی، با نگارش یادداشتی، سیاست‌های سایبری کاخ سفید را...

۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۲۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سید مهدی میرمهدی رئیس اتحادیه صنف رایانه تهران در یک برنامه تلویزیونی اظهارداشت: از 500 شرکتی که برای دریافت مجوز واردات کالاهای کامپیوتری ثبت‌نام کردند 45 شرکت موفق به اخذ این مجوزشدند.

وی با اشاره به اینکه که دریافت مجوز 45 شرکت براساس احراز شرایط بوده افزود: از جمله شرایط کسب مجوز داشتن تعمیرگاه مجهز، نمایندگی در تمام استان‌های کشور و داشتن انبارمکفی برای تعویض کالا در صورت مرجوع بودن است.

وی گفت: شرکت‌های دیگر با...

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۵/دى
وی‌چت
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وی‌چت با انتشار یک جایگزین خاص برای اپ‌استورهای رایج اپل یا گوگل، در صدد است بخش عظیمی از بازارهای غول‌های فناوری امریکا را به سمت خود جذب کند. اپ‌استور جدید، Xiaochengxu که برنامه‌های کوچک ترجمه می‌شود، نزدیک به 768 میلیون کاربر را هدف گرفته است. وی‌چت با معرفی این برنامه قصد دارد وجهه خود را تقویت کرده و کاربران را از اپ‌استور اپل به سمت خود بکشاند.

 

اپل فروش خود...

۱۵:۳۴ - ۱۳۹۵/۲۵/دى
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ با توجه به موفقیت باج‌افزارها در سال 2016، در سال 2017 نیز شاهد تداوم این گونه حملات خواهیم بود – در سال جدید، شاهد ظهور و تبلیغ نوآوری‌های نو در این حوزه خواهیم بود چرا که مهاجمان در پی حملاتی هستند که بیشترین باج را برای آنها به ارمغان آورد.

 

کسب‌وکار باج‌افزار هم کسب‌وکاری است مشابه سایر کسب‌وکارها: گروه‌های تهدید سایبری در حال رقابت و نوآوری هستند و آنهایی که موفق‌...

۱۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۲۵/دى
تقویت مایکروسافت در حوزه‌ی پردازش زبان طبیعی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در ماه آوریل سال 2016، شرکت آمریکایی سیلزفرس1 (Salesforce)، مرکز فعال در زمینه‌ی یادگیری ماشینی متامایند2 (MetaMind) را خریداری کرد. همچنین اپل نیز در آگوست همان سال شرکت توری3 (Turi) را خرید. به نظر می‌رسد مایکروسافت نیز برای عقب نماندن از رقابت هوش مصنوعی شرکتی فعال در این حوزه را خریداری کرده است.
 مایکروسافت به تازگی اعلام کرد، شرکت مالوبا مونترآل کانادا (Maluuba) را که در زمینه‌ی هوش مصنوعی فعالیت...

۱۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۲۵/دى
شبکه‌های نا امن؛ بستر تازه‌ی داده‌های امن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان دارپا به تازگی اعلام کرد نیروهای نظامی آمریکایی هم‌اکنون در سراسر جهان و در مناطق دور افتاده‌ای حضور دارند. این مناطق معمولاً با محدودیت‌های ارتباطاتی و شبکه برای انتقال اطلاعات همراه هستند. این موضوع سربازان آن‌ها را برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات طبقه‌بندی شده در قالب داده‌های امن، با یکدیگر یا با هم پیمان‌های آن‌ها دچار مشکل می‌کند.
بر اساس گزارش موجود در روند عادی به اشتراک‌گذاری داده‌ها، به یک «ارتباط پایان به پایان » (end-to-...

۱۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۲۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ عملیات نفوذ جنبش مقاومت اسلامی "حماس" به شبکه مخابراتی ارتش رژیم صهیونیستی بازتاب گسترده‌ای در جامعه صهیونیستی و رسانه‌های آن داشت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، رسانه‌های صهیونیستی در واکنش به این عملیات اعلام کردند که نظامیان اسرائیلی در دام جنبش مقاومت اسلامی حماس گرفتار شدند، بی‌آنکه خودشان به این مسئله پی ببرند. در همین راستا، کارشناس حوزه امور اسرائیل تأکید کرد که نفوذ نیروهای حماس به شبکه مخابراتی ارتش اسرائیل و هک تلفن‌های همراه ده‌ها نظامی و افسر...

۱۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۵/دى
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سومین دوره کارگاه آموزشی امنیت سایبری در روزهای نهم و دهم ژانویه 2017 با حضور کارشناسانی از کشورهای آذربایجان، آلمان، پرتغال، لهستان، اوکراین و امریکا در امریکا برگزار شد. مرکز اروپایی مطالعات امنیتی جورج سی مارشال سازمان‌دهی این برنامه را بر عهده داشت.

 

هدف از اجرای این برنامه، ارتقای درک مخاطبان از راهبردها، سیاست‌ها، استانداردها و رویکردهای اجتماعی لازم...

۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۲۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ یکی از کارشناسان مسائل امنیتی اسرائیل، با اشاره به هک شدن تلفن‌های برخی از نظامیان اسرائیلی از سوی حماس گفت: «ما با جنگ سایبری روبه‌رو هستیم و امنیت ملی اسرائیل در معرض خطر قرارگرفته است.»
وی با اشاره به انتشار خبر هک شدن تلفن‌های برخی نظامیان اسرائیلی و برملا شدن اسرار نظامی از طریق شبکه‌های اجتماعی از سوی حماس، گفت: «عملیات ویژه ارتش و سازمان اطلاعات و امنیت داخلی (شاباک) بیانگر خطر امنیتی نهفته در شبکه‌های اینترنتی علیه اسرائیل است.»

 

 

...
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۲۵/دى