به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی باج‌افزار اسپورا  (Spora) را شناسایی کردند که با دریافت پول از قربانی اطمینان می‌دهد که دوباره سامانه او را آلوده نسازد.

بر اساس گزارش محققان امنیتی، کدهای این باج‌افزار حرفه‌ای نوشته شده‌اند و یک وب‌گاه مخصوص پرداخت قربانی طراحی شده است. در این وب‌گاه گزینه‌های مختلفی به قربانی نمایش داده می‌شود که می‌توان به بازیابی فایل‌های رمزشده، پاک‌سازی باج‌افزار و پرداخت پول به‌منظور مصونیت از حمله‌های آینده،...

۲۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۲۴/دى
سناتور چارلز شومر
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سناتور چارلز شومر می‌گوید اکنون که ترامپ پذیرفته که روس‌ها در پشت صحنه هک انتخابات امریکا حضور داشته‌اند، دلیلی وجود ندارد که کرملین را تحریم نکنیم:

 

«اکنون همه قبول داریم که روسیه در هک انتخابات دست داشته است. حتی رئیس‌جمهور منتخب نیز این ادعا را پذیرفته است. اکنون آنچه بسیار حائز اهمیت است این است که علاوه بر حفظ تحریم های موجود، یک نظام تحریم جدید و شدید...

۱۷:۲۸ - ۱۳۹۵/۲۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در بخشی از گزارش 35 صفحه‌ای کریستوفر استیل، مأمور فراری MI6 آمده است که سازمان امنیت فدرال روسیه (FBS) در ماه آوریل توانست با هک کردن تلگرام به پیام‌های مبادله شده مخالفان دولت مسکو دست پیدا کند.

دوروف، مؤسس تلگرام ضمن مصاحبه با مادربورد، قویاً هک شدن تلگرام را تکذیب کرد و گفت آنچه در ماه آوریل اتفاق افتاد هک پیام‌ها نبود بلکه تحت‌فشار قرار گرفتن اپراتور مخابراتی...

۱۵:۳۹ - ۱۳۹۵/۲۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اما فاکتور بعدی جذاب برای چنین اپ هایی چه می‌تواند باشد؟ کمپانی ادوبی به این سؤال زودتر از بقیه پاسخ داده است: دستیار صوتی برای ادیت خودکار!

سازندگان فتوشاپ می‌خواهند برنامه جدید خود را با میکروفون یکپارچه‌سازی کرده تا کاربر با اجرای فرامین صوتی بتواند کار ادیدت را انجام دهد.

برنامه اضافه کردن دستیار صوتی دیجیتال به اپلیکیشن ادیت عکس می‌تواند علاوه بر موبایل به نسخه دسکتاپ...

۱۴:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سردار تقی مهری درباره فعالیت آژانس‌های موبایلی اظهارکرد: این آژانس‌ها مجوز نگرفته‌اند و باید در ساماندهی که توسط شهرداری‌ها و وزارت کشور صورت می‌گیرد تحت عنوان شرکت‌های حمل‌ونقل بار یا مسافر مجوز بگیرند.

وی درباره اینکه آیا باید مجوزی هم از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی برای فعالیت این شرکت‌ها صادر شود یا خیر نیز گفت: نیازی به دریافت مجوز فعالیت از سوی پلیس راهور وجود ندارد.

...
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۵/۲۴/دى
رودی جولیانی
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ دونالد ترامپ، رودی جولیانی را به عنوان مشاور امنیت سایبری خود برگزیده و اعلام کرده که جولیانی از تخصص خود برای حل مسائل امنیت سایبری در بخش خصوصی استفاده خواهد کرد. جولیانی که پیش از این شهردار نیویورک بوده، مدیر اجرایی یک موسسه بین‌المللی مشاوره امنیت است.

 

دونالد ترامپ در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری یک سری نشست با حضور مدیران شرکت‌هاست. در این...

۱۳:۵۴ - ۱۳۹۵/۲۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درگاه پایش جامعه اطلاعاتی برمبنای نظام پایش شاخص‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و با توجه به نتایج طرح آمارگیری برخورداری خانوارها و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات، آخرین وضعیت استفاده از ICT در ایران را تا پایان سال ۹۴ اعلام کرد.

۵۹ درصد کاربران به دنبال تفریح در اینترنت هستند

طبق این برآوردها مشخص شد که وضعیت حضور کاربران اینترنت در شبکه‌های اجتماعی از سال ۹۲...

۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۲۴/دى
شبکه برق اوکراین
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ محققانی که گزارش قطعی شبکه برق اوکراین را مورد بررسی قرار داده‌اند، تایید کرده‌اند که این یک حمله سایبری بوده است. شرکت امنیت سایبری شرکای امنیتی سامانه‌های اطلاعاتی (ISSP)، قطعی شبکه...

۱۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ براساس شاخص UNCTAD B۲C E-Commerce Index ۲۰۱۶ که توسط آنکتاد اعلام‌شده است، جمهوری اسلامی ایران با رتبه ۷۷ در میان ۱۰ کشور برتر آسیا و اقیانوسیه از منظر آمادگی تجارت الکترونیکی قرارگرفته است.

شاخص B۲C E-commerce Index ۲۰۱۶ که میزان آمادگی برای تجارت الکترونیکی در هر کشور را نشان می‌دهد، از ۴ نشانگر ضریب نفوذ کاربران...

۱۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۲۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت ادوب این بار هم یک  توصیه‌نامه امنیتی منتشر کرده و به کاربران هشدار داده که برای درامان ماندن از مشکلات یادشده حتماً برنامه فلاش خود را به‌روز کنند.

این مشکلات امنیتی مربوط به همه نسخه‌های برنامه فلاش در ویندوز، لینوکس و سیستم‌عامل کروم است و به کاربران توصیه‌شده که حتماً از نسخه‌های 24.0.0.186 به بعد برنامه فلش استفاده کنند.

بخشی از این مشکلات توسط شرکت گوگل به ادوب اطلاع داده‌شده و مایکروسافت هم در شناسایی دو مورد از آن...

۱۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۲۴/دى