به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مداخله کرده اما برنده این انتخابات به این قضیه خیلی مطمئن نیست.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا می‌گوید: «شاید شخص دیگری پشت این هک‌ها قرار دارد و هک کردن چیزی است که اثبات آن بسیار سخت است.»
گفته می‌شود سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در ردیابی نقض امنیت توسط کرملین سابقه درخشانی دارد. براساس سند جدیدی که توسط ادوارد اسنودن به بیرون درز شده، آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) قبلاً توانسته حداقل یکی از هک‌های مرتبط با...

۱۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرد: با توجه به برگزاری نمایشگاه کامپیوتر هانوفر CeBIT که بزرگ‌ترین رویداد دنیا در صنعت کامپیوتر، شبکه و فناوری اطلاعات و ارتباطات است و هرساله با حضور فعالان علوم کامپیوتر، ارتباطات و مخابرات در محل نمایشگاه‌های شهر هانوفر برگزار می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این نمایشگاه ثبت‌نام کنند.

نمایشگاه 30 اسفند 95 تا 4 فروردین 96 برگزار می‌شود.

 

۱۸:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ابوالحسن فیروزآبادی در سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران که با محوریت روابط عمومی دانش‌محور و مدیریت محتوا در حال برگزاری است، تأکید کرد: وضعیت سایت‌های کشور مناسب نیست.

وی گفت: اخیراً براساس آنالیز مرکز ملی فضای مجازی ۲۰۰ سایت پر مراجعه و پرترافیک در ایران موردبررسی قرار گرفت که مشخص شد تنها ۱۳ درصد این سایت‌ها دارای دامنه.ir» » هستند.
وی ادامه داد: از میان این سایت‌ها تنها ۳۰ درصد آن‌ها به زبان فارسی است و این نشان می‌دهد که سایر سایت...

۱۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرهنگ علی نیک‌نفس گفت: ضریب نفوذ موبایل در کشور در حدود ۱٫۲ برابر شده و طبق آمار در شهریورماه سال 95 آمار کاربران تلفن‌های هوشمند در کشور ۱٫۵ برابر افزایش‌یافته است. وی ادامه داد: توسعه استفاده از ابزارهای هوشمند علاوه بر فرصت‌های ایجادشده آسیب‌های زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده است. سرهنگ نیک‌نفس اظهار کرد: زمانی که هدفمندسازی یارانه‌ها اتفاق افتاد بیشترین پرونده‌های جرم اقتصادی در کشور رخ داد و از آن به بعد نیز حرکت تصاعدی داشته است.

وی اضافه کرد: در سال...

۱۸:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ طبق گزارش خبرگزاری‌های کره جنوبی، همسایه شمالی این کشور پس از سال نو میلادی اقدامات خرابکارانه سایبری خود را افزایش داده است. هکرهای کره شمالی از کدهای مخرب برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.
گفته می‌شود ایمیلی حاوی سخنرانی جدید رهبر خود یعنی Kim Jong Un را به مناسبت سال نو میلادی پراکنده کرده‌اند. یکی از متخصصان امنیت سایبری کره جنوبی باسابقه نظامی اعلام کرده است که این حمله در روز دوشنبه و پس از سخنرانی رهبر کره شمالی صورت گرفته است.
ایمیل حاوی کدهای...

۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مدیر اطلاعات ملی دولت آمریکا می‌گوید دولت ایالات‌متحده باید به دنبال طیف گسترده‌ای از انتقام‌گیری‌ها علیه روس‌ها باشد، زیرا آن‌ها از طریق هکرهای خود در انتخابات ریاست جمهوری این کشور دخالت کرده‌اند.

در شرایطی که اطلاعات افشا شده در روزهای اخیر فرضیه دخالت دولت روسیه در هک رایانه‌های کمیته ملی دموکراتیک وابسته به حزب دموکرات این کشور را با تردیدهای جدی مواجه ساخته، مقامات اطلاعاتی و امنیتی این کشور کماکان انگشت اتهام را به سمت این کشور دراز می‌کنند.
...

۱۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ازجمله شاهد استفاده از آن در تولیدات شرکت رقیب یعنی گوگل هم هستیم.

شرکت‌های متعددی از Whirlpool تولیدکننده لوازم‌خانگی تا فورد سازنده خودرو از الکسا برای دریافت فرامین صوتی کاربران و اجرای آن‌ها بهره می‌گیرند.
شرکت چینی هواوی سازنده گوشی‌های هوشمند اندرویدی هم از عرضه گوشی جدیدی خبر داده که دارای یک برنامه موبایلی خواهد بود که دسترسی به قابلیت‌های الکسا را در آمریکا ممکن می‌کند.
استفاده از الکسا در تولیدات یک شرکت حامی محصولات اندرویدی نشان...

۱۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یکی از این برنامه‌ها که Gear S نام دارد، برقراری ارتباط میان آیفون و ساعت‌های هوشمند Gear 2 و Gear 3 را ممکن می‌کند.

برنامه دیگری از این مجموعه موسوم به Gear Fit هم خدمات مشابهی را به کاربران ساعت‌های هوشمند Gear Fit2 ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها به کاربران امکان می‌دهند تا ضمن کنترل ساعت هوشمند خود برنامه‌های قابل‌دسترس از طریق آن‌ها را هم مدیریت کنند.
سامسونگ امیدوار است از این طریق بر میزان محبوبیت ساعت‌های هوشمند خود بیفزاید. ساعت‌های هوشمند به...

۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی از الزامات جدیدی برای فعالیت شبکه‌های اجتماعی خارجی در ایران خبر داد.

ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر مصوبه جدید شورای عالی فضای مجازی در خصوص فعالیت شبکه‌های پیام‌رسان موبایل و شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: کلیات پیشنهادی از سوی مرکز ملی فضای مجازی در مورد فعالیت شبکه‌های اجتماعی خارجی و شبکه‌های اجتماعی داخلی به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسید....

۱۶:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۹/دى
cyber space relations in 2017
به گزارش سایبربان

تشکیل مراکز فرماندهی سایبری
با ورود سایبر به عرصه نظامی، بسیاری از متخصصان از فضای سایبری به‌عنوان بعد پنجم جنگ یاد می‌کنند. در سال 2016، در جریان اجلاس جنگ سایبری ناتو در استونی، سازمان ناتو فضای سایبری را به‌عنوان یک قلمروی جنگی مستقل پذیرفت. بسیاری از کشورها نیز خبر از تشکیل فرماندهی سایبری دادند. کشورهایی مانند ترکیه، برزیل، جمهوری چک، انگلیس، تایلند و ژاپن از جمله این کشورها هستند. به نظر می‌رسد با رشد استفاده از فناوری اطلاعات در...

۱۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۹/دى