به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ موزیلا که برخلاف سایر کمپانی‌ها هنوز از سیستم‌عامل‌های قدیمی پشتیبانی می‌کند، اعلام کرد از مارس 2017 به بعد از کاربران ایکس پی و ویستا دیگر پشتیبانی نخواهد کرد.

البته این بدان معنا نخواهد بود که این مرورگر روی این سیستم‌عامل‌ها کار نخواهد کرد بلکه اگر حفره امنیتی روی مرورگر کشف شود، موزیلا مسئولیت پر کردن آن را بر عهده نمی‌گیرد و مسبب مشکلات امنیتی ناشی از آن نخواهد بود.
درواقع مرورگر به‌صورت دائم بر روی حمله‌کنندگان بازخواهد ماند و این مشکل می‌...

۱۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۶/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیر طرح موتور جستجوی بومی علیرضا یاری، گفت: در جهت تحقق گام‌های دوم و سوم نقشه راه طرح جویشگر بومی، شرکت‌کنندگان در این فراخوان می‌توانند پیشنهاد خود را بر پایه ایجاد و توسعه یک سکوی خدمات جویشگر بومی ارائه کنند.

وی افزود: این پیشنهاد باید با توجه به رویکرد راهبردی نقشه راه و بر پایه همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک با سایر بازیگران باهدف توسعه سکوهای پیشرفته، توانمند و یکپارچه کسب‌وکار جویش صورت پذیرد.
رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و...

۱۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۶/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی حمیدرضا همتی بابیان اینکه کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی، وب فارسی را ازلحاظ محتوایی و برنامه‌نویسی و کد نویسی موردبررسی قرار می‌دهد. براین اساس ارزیابی سایت‌های دستگاه‌های دولتی ازنظر برنامه‌نویسی، محتوا و موضوعات امنیتی انجام‌شده است تا مشکلات مربوط به این سایت‌ها، به دستگاه‌ها اعلام شود.

وی گفت:...

۱۸:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۶/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ناصر علی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای دراین‌باره گفت: پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات امسال نیز همچون ۴ دوره گذشته سازمان در راستای ارتقاء سطح آگاهی مدیران دولتی و خصوصی با موضوع مدیریت فناوری اطلاعات و به خدمت گرفتن آن درارگان‌ها و سازمان‌ها، برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه کشور در ابتدای راه مدیریت فناوری اطلاعات است، گفت: برخلاف ایران، در کشورهای دیگر سال‌هاست که استانداردهای راهبری و مدیریت ICT کاملاً تبیین و اجرایی شده و...

۱۷:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۶/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس پژوهشگاه فضای مجازی کشور مسعود اسدپور اظهار کرد: رشد سریع شبکه‌های اجتماعی و فراگیری آن در دنیای امروز تأثیر چشمگیری بر ارتباطات اجتماعی گذاشته و همین امر باعث شده تا جامعه به الزامات و قوانین جدید در فضای مجازی نیاز پیدا کند.

وی با اشاره به اهمیت شناسایی کانال‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی و ثبت آن‌ها به‌عنوان یک رسانه رسمی در کشور گفت: در حال حاضر از میان ۱۷۰ هزار کانال تلگرامی فارسی‌زبان بیش از ۱۱ هزار و ۱۰ کانال دارای بیش از ۵۰۰۰ عضو هستند. کانال...

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۶/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ «ژورنال ارتش آمریکا» که به تحلیل امور نظامی 5 قاره جهان می‌پردازد، در شماره اخیر خود به کاربرد پهپاد در بدنه نیروهای مسلح ایران پرداخت و به استفاده از این جنگ‌افزار در کنترل تردد مرزی به‌ویژه ایام خاص چون مراسم اربعین که چندی قبل برگزار شد اشاره کرد و نوشت: ایران استفاده از پهپادهای بومی را ادامه می‌دهد.

بر این اساس، اینک ایران از پهپادهای ساخت خود برای کنترل نقاط مرزی چون مرز مهران با عراق استفاده می‌کند به‌طوری‌که شاهد به‌کارگیری این جنگ‌افزار در مراسم...

۱۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۶/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اگرچه به نظر می‌رسد قفل شدن گوشی آیفون با استفاده از کلمه عبور و اثرانگشت آن را نفوذناپذیر می‌کند، اما دسترسی به داده‌های موجود در این گوشی‌ها برای نهادهای جاسوسی آمریکا و اسرائیل غیرممکن نیست.

مدل‌های مختلف گوشی آیفون که از سیستم‌عامل‌های مختلفی بهره می‌گیرند کم‌وبیش قابل هک کردن هستند و نرم‌افزارهایی طراحی‌شده‌اند که می‌توانند داده‌های ذخیره‌شده بر روی آیفون و حتی اطلاعات پاک‌شده را بازیابی کنند.
بررسی‌ها نشان می‌دهد شرکت صهیونیستی Cellebrite که در حوزه...

۱۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۶/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ارزش این پیام‌رسان در حال حاضر 1.4 میلیارد دلار برآورد می‌شود. Hike Messenger که از دسامبر سال 2012 فعال‌شده توسط کوین میتال پسر سانیل میتال رئیس شرکت Bharti Enterprises طراحی‌شده است.

این پیام‌رسان هم تبادل پیام از طریق اینترنت بدون پرداخت هزینه را ممکن می‌کند. واتس اپ که جز محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های موبایلی است هم‌اکنون بیش از یک میلیارد کاربر ماهانه دارد و 16 درصد از کاربران آن‌هم هندی هستند که معادل با 160 میلیون نفر است. فعال شدن قابلیت تماس ویدئویی...

۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۶/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ امیرعباس فرج پور علمداری، سخنگوی رزمایش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مرحله از رزمایش با استفاده از رادارهای تاکتیکی و بومی و پست‌های سیار شبکه دیده‌بانی بصری، سیستم‌های شنود زمین پایه و هوا پایه در محورهای نفوذی نسبت به تأمین اشرافیت اطلاعاتی موردنیاز برای مراکز تصمیم‌گیری ازجمله قرارگاه تاکتیکی رعد پدافند هوایی اقدام شد.

وی تصریح کرد: استفاده از سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات هوایی توسط پروازهای گشت و شناسایی الکترونیک و تصویربرداری هوایی از اهداف...

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۶/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت تجهیزات دفاعی لاکید مارتین، به‌تازگی، بسته به‌روزرسانی جدیدی را برای ماهواره‌های مورد استفاده نیروی هوایی در تجهیزات جی‌پی‌اس، ارائه کرد. این به‌روزرسانی، در راستای طرح تحول معماری (AEP) است که برای مدرن سازی سامانه‌های فرماندهی و کنترل جی‌پی‌اس‌ها در حال انجام است.
یکی از مدیران ارشد لاکید مارتین دراین‌باره گفت: «شرکت لاکید مارتین و نیروی هوایی، در حال نصب سخت‌افزارهای مدرن و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری سامانه جی‌پی‌اس هستند تا از این طریق بتوانند از زیرساخت‌...

۱۵:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۶/دى