به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مسئول کمیته CDN شبکه ملی اطلاعات گفت: طبق ساختار این شبکه، سرورهای تولیدکنندگان محتوا در مراکز توزیع محتوا (CDN) در سراسر کشور مستقر می‌شوند و بااتصال CDN‌ها به 4 مرکز تبادل ترافیک حاکمیتی (IXP) در 4 شهر، ترافیک در کشور توزیع و پازل شبکه ملی اطلاعات در 22 بهمن تکمیل می‌شود.

محمد پرویزی از راه‌اندازی بزرگ‌ترین CDN (مرکز...

۱۶:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/دى
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ همچنان که هند در دوره پس از خارج کردن پول از گردش، به سمت پرداخت الکترونیک پیش می‌رود، وزارت امور داخلی هند از بانک‌های تمام الکترونیک (e-wallet) و شرکت‌های تجارت الکترونیک می‌خواهد سازوکارهای امنیت سایبری را تقویت کنند تا بتوانند جلوی حملات هک و کلاه‌برداری آنلاین را بگیرند. منابع آگاه از وزارت امور داخلی هند نقل می‌کنند که اخیرا درباره افزایش تهدیدات سایبری ناشی از ازدیاد معاملات دیجیتال، به وزارت فناوری اطلاعات و همه...

۱۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیرعامل شرکت حلما گستر خاورمیانه با تنظیم و ارسال نامه‌ای به معاون صدور پروانه‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اعلام موجودیت کنسرسیوم LTE با عضویت ۱۱ شرکت بزرگ FCP خبر داد.

مدیرعامل شرکت حلما گستر خاورمیانه در نامه خود آورده است: این شرکت توانسته است در راستای جذب حداکثری شرکت‌های FCP با 11 شرکت به تفاهم رسیده و با 8 شرکت...

۱۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ موتور جستجوی یادشده همچنین سیر انتشار و گسترش اخبار جعلی و قلابی را در  فضای مجازی به کاربر نشان می‌دهد.

کاربران برای استفاده از نسخه بتای این موتور جستجوی اینترنتی می‌توانند به آدرس http://hoaxy.iuni.iu.edu/ مراجعه  کنند. این موتور جستجو توسط مرکز شبکه‌های پیچیده در دانشگاه ایندیانا راه‌اندازی شده و می‌تواند اخبار ۱۳۲ سایت مشهور را که معمولا اخبار جعلی تولید می‌کنند فهرست...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دو تروجان بانکی ضمن سرقت اطلاعات مالی کاربر، فایل‌های کاربران را نیز قفل می‌کنند. دراین‌بین گوشی‌های روت شده بیشتر در معرض آسیب و نفوذ قرار می‌گیرند.

فیک توکن با این هدف نوشته‌شده که با ایجاد لاگین جعلی، اطلاعات مالی کاربر را با خود ببرد و حالا نویسندگان این بدافزار در نسخه جدید دست به رمزگذاری روی فایل‌های کاربر روی حافظه داخلی و جانبی گوشی نیز زده‌اند.

گفته می‌شود فیک توکن از...

۱۵:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ در راستای تقویت دفاع سایبری در برابر تهدیدات، دولت ترکیه اقدام به استخدام هکرهای جوانی می‌کند که با این تهدیدات مقابله کنند. این هکرهای کلاه‌سفید، به‌صورت شبانه‌روزی و مستمر به ردگیری و مقابله با تهدیدات خواهند پرداخت و قرار است ماهانه، حداقل مبلغی به‌عنوان 1700 دلار، به‌عنوان دستمزد دریافت کنند. دولت، این اقدام را در راستای ارتقای امنیت ملی قلمداد می‌کند.
ترکیه، طی یک سال گذشته، حوادث امنیتی بی‌شماری را تجربه کرده است و همین موضوع، سبب شده تا دولت، به فکر...

۱۵:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۵/دى
آغاز عصر سایبورگ شدن انسان‌ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان بهداشت ملی انگلیس (NHS1)، اعلام کرد به زودی هزینه‌ی درمانی 10 بیمار که از رتینت پیگمنتزا2retinitis pigmentosa) رنج می‌برند را پرداخت کرده و به این افراد در سال 2017 چشم‌های بیونیکی (bionic eye) به نام آرگوس2 (Argus II) پیوند زده می‌شود.

چشم بیونیکی مذکور یک عینک مجهز به دوربین است که می‌تواند نور را دریافت کرده و...

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این مسافران موظف خواهند بود  تا داوطلبانه اطلاعاتی را در مورداستفاده از خدمات فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر و .... افشا کنند.

دولت آمریکا مدعی است از این طریق قصد دارد با تروریست‌ها و فعالیت‌های تروریستی مقابله نماید. اما بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی طرح چنین درخواستی را به معنای نقص حریم شخصی خود تلقی کرده‌اند.

اولین بار وزارت امنیت داخلی آمریکا در تابستان سال جاری میلادی پیشنهاد کرد تا اطلاعات کاربران شبکه‌های اجتماعی که...

۱۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ وی در شکایت خود تصریح  کرده که وادار کردن کارکنان گوگل به خبرچینی از یکدیگر به نفع مدیران این شرکت برضد قوانین کار کالیفرنیاست.

در این شکایت تصریح‌شده که گوگل یک شبکه داخلی جاسوسی را طراحی کرده که مبتنی بر گزارش‌های داوطلبانه کارکنان این شرکت در مورد دیگر کارکنان است. هدف از طراحی شبکه یادشده شناسایی آن دسته از کارکنان گوگل است که با مصاحبه با رسانه‌ها یا به شیوه‌های دیگر، اطلاعات این شرکت را به خارج از آن نشت می‌دهند و برنامه‌ها و داده‌های...

۱۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کریس کاپوسلا مدیر امور بازاریابی مایکروسافت در مصاحبه تازه خود اذعان کرده که تلاش‌های این شرکت برای وادار کردن کاربران به مهاجرت به ویندوز 10 مشکلات زیادی داشته و بیش‌ازحد تهاجمی بوده است.

وی افزوده که مایکروسافت به علت اقدامات متنوع و اجبارآمیز خود برای مجبور کردن کاربران به بارگذاری و نصب ویندوز 10 با انتقادهای زیادی مواجه شده است.

کاپوسلا افزوده که مایکروسافت از این مسئله درس گرفته و در آینده به این نوع حساسیت‌های...

۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/دى