به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این شیوه رمزگذاری که توسط ارتش نازی در ماشین‌های رمزگذاری (انیگما) به‌کاررفته است، جایگزین عدد CVV مندرج روی کارت‌بانکی می‌شود. همچنین تراشه‌ای روی کارت‌های بانکی قرار می‌گیرد که قادر است به‌طور مستمر رمز کارت را جایگزین کند تا مانع دسترسی خلاف‌کاران به آن شود.

از سال 2004 میلادی و معرفی تراشه و رمز برای کارت‌ها، این فناوری بزرگ‌ترین تحول در امنیت کارت‌های بانکی محسوب می‌شود.
شیوه رمزگذاری ارتباطات جنگ جهانی دوم براساس رمزهایی طراحی‌شده بود که دائماً در حال...

۱۸:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛

 مقدمه

با توجه به رویکرد سایبری در سطح منطقه و جهان به‌ویژه کشورهایی جون اسرائیل و آمریکا شناسایی به‌موقع تهدیدات و حملات سایبری بسیار مهم است. به‌عنوان‌مثال در مسئله استاکس‌نت آسیب‌هایی به تأسیسات اتمی کشور وارد شد که اگر این حمله سایبری زودتر شناسایی می‌شد بسیار حائز اهمیت و موجب کنترل سریع‌تر این حمله و کاهش آسیب‌های آن می‌شد.
با توجه به بررسی‌هایی که در زمینه امور سایبری صورت گرفته مهم‌ترین اخبار سایبری آذرماه در کشورمان به...

۱۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بر اساس گزارش نهادهای اطلاعاتی لیتوانی، این جاسوس‌افزارها، محدوده گسترده‌ای را در این کشور، از اهداف اقتصادی گرفته تا مجامع سیاسی، هدف حملات جاسوسی خود قرار داده بودند. البته در گزارش‌های مختلفی، لیتوانی حملات سایبری روسیه به اهداف دولتی در این کشور را، محدود به شش ماه گذشته نمی‌داند و معتقد است که در دو سال گذشته، نهادهای حکومتی لیتوانی، تحت نفوذ روس‌ها قرار داشته‌اند. به ادعای مقامات امنیتی لیتوانی، تنها در سال 2016، حداقل 20 هدف دولتی لیتوانی هدف حمله روس‌ها قرار...

۱۷:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۴/دى
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ روز جمعه 23 دسامبر 2016، باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا، قانون برنامه‌وبودجه وزارت دفاع آمریکا در سال 2017 را امضا نمود. مطابق با این سند، نیروهای نظامی آمریکا شاهد افزایش 2.1 درصدی حقوق خود خواهند بود که بیشترین افزایش از سال 2010 است. بر اساس سندی که کنگره منتشر نموده است، نیروی زمینی شاهد 476 هزار نفر کارکنان خواهد بود که 16 هزار نفر بیش از درخواست کاخ سفید است. نفرات تفنگداران دریایی به 185 هزار نفر و نیروی هوایی 321 هزار نفر  خواهد...

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شکرالله قلی زاده اظهار داشت: نیاز به هوشمندسازی مدارس و سالن‌های کنفرانس و اتاق‌های جلسات پیشرفته (VIP ROOM‌ها) به‌تازگی افزایش‌یافته و ازاین‌رو بازار ابزارهای الکترونیکی مرتبط با این حوزه داغ شده است.

وی گفت: بازار تجهیزات هوشندسازی شامل هوشمندسازی مدارس، هوشمند سازی منازل و ساختمان و هوشمند سازی پارکینگ و بازار تجهیزات سیستم‌های کنفرانس شامل کنفرانس صوتی، کنفرانس ویدئویی، لابراتوار زبان و سوئیچینگ است.

...
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مقامات ترکیه و روسیه از اپل می‌خواهند در دور زدن پین کد آیفون 4S به آن‌ها کمک کند تا از این طریق روابط بین این قاتل با گروه‌های تروریستی را پیدا کنند.

مقامات روسی گروهی از کارشناسان را به ترکیه اعزام کرده‌اند تا در باز کردن قفل آیفون به مقامات این کشور کمک کنند، هرچند انتظار می‌رود اپل پاسخ مثبتی به درخواست نداشته باشد. 

در بحث بین اپل و FBI، اپل از کمک به باز کردن قفل...

۱۵:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/دى
گواهی‌نامه خلبانی برای پهپادها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محبوبیت و سرعت پیشرفت پهپادها از چند سال گذشته به سرعت در حال افزایش بوده و کاهش قیمت آن‌ها، باعث شده است تا به‌سادگی در دسترس عمومی قرار بگیرند. همین مسئله تعداد پهپادهایی که در هوا حضور پیدا می‌کنند را افزایش داده و ممکن است خطرات جانی و مالی بسیاری را ایجاد بکنند. به عنوان مثال در بعضی از مدل‌های این فناوری ملخ‌ها محافظ نداشته و در برخورد با بدن عابران یا اشیا موجود در محیط، به آن‌ها خسارت وارد می‌کند. همچنین گزارش‌های متعددی از...

۱۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/دى
ورود هیوندا به صنعت اسکلت خارجی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بسیاری از شرکت‌های ساخت ابزار روباتیک و اتومبیل در حال خودمختار کردن ابزارهای خود هستند. هیوندا یکی از این شرکت‌ها است که به تازگی اعلام کرد قصد دارد علاوه بر صنعت خودروهای بی راننده، در زمینه‌ی اسکلت‌های خارجی (exoskeletons) فعالیت کند. این شرکت از سه نمونه‌ی اولیه اسکلت‌های خارجی خود را با نام‌های اچ-وکس (H-WEX)، اچ-مکس (H-MEX) و هیوما (HUMA...

۱۰:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۴/دى