سایبربان,هک و نفوذ,ترکیه,آک بانک,بنگلادش,اودیناف,سوئیفت,cyberbannews,Hacking,Turkey,Akbank,SWIFT ,Odinaff
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ماه جاری بانک «آک بانک» ترکیه هدف حملات هکرها قرار گرفت. این حمله از طریق هدف قرار دادن سیستم سوئیفت انجام شد. در حالی که این بانک دسترسی به اطلاعات کاربران خود را به‌کلی رد می‌کند، رویترز گزارش داده است که حداکثر خطری که متوجه بانک شده است حدود 4 میلیون دلار است. این بانک سومین بانک بزرگ ترکیه است که باعث می شود کار شناسایی خسارت های وارد‌ شده را سخت‌تر کند.

این بانک در بیانیه‌ای اعلام کرد که اقدامات پیشگیرانه برای مقابله و کشف این حمله...

۱۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۳/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت دو نوع گیره لنز تولید کرده است که یکی از آن ها قادر است لنز واید را به لنز چشم ماهی تبدیل کند و قدرت بزرگنمایی لنز تله فوتو را افزایش دهد و دیگری امکان عکاسی ماکرو را فراهم می کند.

طراحی ساختار این تجهیزات جانبی به گونه ای است که به سادگی می توان آنها را جایگزین و یا از روی گوشی جدا کرد. کیفیت عکس هایی که با استفاده از این لنزهای جانبی گرفته می شود، کمی پایین تر از عکس های گرفته شده با استفاده از دوربین اصلی...

۱۵:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۳/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ eMarketer قبلاً پیش‌بینی کرده بود که 63.7 درصد از آمریکایی‌ها یکی از ساعت‌های هوشمند را در دست خود انداخته و به‌صورت ماهانه از طریق آن به اینترنت وصل می‌شوند اما اینک این کمپانی در تصحیح پیش‌بینی خود این رقم را به 39.5 میلیون کاهش داده است.
این کمپانی همچنین قبلاً پیش‌بینی کرده بود که در سال 2016 بیش از 60 درصد از جوانان آمریکایی ابزارهای مرتبط به فناوری‌های پوشیدنی ازجمله ساعت را با خود حمل خواهند...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۳/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مخابرات استان تهران گفت: علاوه بر این حدود ۴۷۰ هزار پورت اینترنت نیز در اختیار شرکت‌های مختلف قرار داده‌ایم.

مسعود عرب هاشمی اظهار کرد: اگر مخابرات بخواهد مشتریان خود را حفظ کند لازم است قطعاً موضوع ارتقاء کیفیت خدمات خود را موردتوجه قرار دهد.

وی با بیان اینکه اکنون در حال حاضر محدودیت‌هایی در واگذاری اینترنت وجود دارد، گفت: باوجوداین محدودیت‌ها ارائه خدمات به شرکت‌های مختلف اینترنتی ادامه داشته...

۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۳/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ همایش فناوری‌های نوین صنعت دیتاسنتر با عنوان (MASD1 2016) باهدف ارائه آخرین تکنولوژی روز دنیا در صنعت دیتاسنتری با تمرکز بر راهکارهای حل مشکلات فعلی در حوزه دیتاسنتر از طریق ترکیب زیرساخت‌های فعلی مراکز داده و زیرساخت‌های Cloud (ابری) برای مدیریت بهینه منابع رایانش ابری برگزار شد.

در این همایش وحید زارعی با بیان اینکه با توسعه سریع برنامه‌های کاربردی مانند اپلیکیشن‌های موبایل، بازنگری در...

۱۴:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۳/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ طی سال‌های اخیر دولت تلاش‌های متعددی برای فعالیت شبکه‌های اجتماعی در ایران انجام داده و از اولین روزهای فعالیت خود تلاش کرده است فضایی مناسب جهت دسترسی مردم به این برنامه‌ها فراهم کند.

در این میان اگرچه مخالفت‌های متعددی صورت گرفته و از سوی مراجع  مختلف در این خصوص سخت‌گیری‌هایی شده، اما بعد از فیلتر شدن شبکه اجتماعی وی چت در دولت قبل، فعالیت اکثر شبکه‌های اجتماعی موبایلی در ایران ادامه پیدا کرد.

...
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در گزارش جدید CrowdStrike آمده است بدافزار ارسالی روی گوشی‌های اندرویدی منجر به ردیابی حرکات واحدهای توپخانه اوکراین و سپس حملات سایبری به آن‌ها توسط هکرهای روس شده است. هکرها با دسترسی به سیستم ارتباطات و مکان‌یاب نظامی ارتش اوکراین روی ابزارهای نصب‌شده توانسته‌اند اخلال گسترده درنبرد با نیروهای جدایی‌طلب طرفدار روسیه در این کشور ایجاد کنند.

روس‌ها با پیش راندن یک نبرد سایبری دستِ بالا،...

۱۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۳/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمدرضا بیدخام در پاسخ به این سؤال که سرویس پیامک تلفن ثابت علی‌رغم سرمایه‌گذاری و تبلیغ مخابرات کم‌استقبال بود اما حتی ارسال پیامک تبلیغی و انبوه از طریق موبایل با شماره‌های شخصی نیز مورد استقبال قرارگرفته، اظهار داشت: علی‌رغم پیش‌بینی اولیه در سرمایه‌گذاری انجام‌شده، سرویس پیامک تلفن ثابت مورد استقبال مردم قرار نگرفت.

وی گفت: شاید استفاده از این سرویس به دلیل نیاز به تجهیزات و نرم‌افزار سمت کاربر مانند موبایل برای مردم آسان نباشد...

۱۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۳/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وی با حضور در دادگاه عالی کالیفرنیا در سان‌فرانسیسکو اعلام کرد برنامه جاسوسی داخلی در گوگل طوری تعریف‌شده که کارمندان را برای جاسوسی علیه یکدیگر ترغیب می‌کند.

این برنامه ظاهراً برای این تعریف‌شده که کارمندان دیتای داخل کمپانی را به‌اصطلاح لو ندهند و برای رسانه‌ها نفرستند اما در این برنامه یک کارمند می‌تواند چُغُلی کارمند بغل‌دستی خود را کرده و علیه وی گزارش دهد. شاکی می‌گوید این برنامه افراد را داخل کمپانی ترغیب به...

۱۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اولین بازی ساخت کمپانی ژاپنی برای آی او اس و موبایل با موفقیت چشمگیر روبرو شده و به گفته مدیران در 4 روز اول بیش از 40 میلیون بار از اپ استور دانلود شده است.

این رکورد تاریخی ظاهراً رکورد پوکمون گو، دیگر بازی ساخت نینتندو را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

سوپرماریو ران، در رده‌بالای 140 بازار اپلیکیشن در جهان قرارگرفته است و در فهرست اپ استور نیز خیلی خوب درخشیده است...

۱۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/دى