به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ نرم‌افزار جاسوسی تلفن همراه جديدی به نام Exaspy کشف‌شده است که نويسندگان آن، مديران شرکت‌های بزرگ را هدف قرار داده‌ و در تلاش برای دسترسی به تمام اطلاعات آن‌ها هستند.
يک بسته نرم‌افزار جاسوسی تلفن همراه جديد به نام Exaspy کشف‌شده است. نويسندگان آن مديران شرکت‌های باارزش بالا را هدف قرار داده‌اند و در تلاش برای به دست آوردن و دسترسی به تمام اطلاعات قربانيان خود هستند.
مرکز تحقیقات Skycure اعلام کرد که اين کيت تجاري اندرويد از طریق دسترسي به چت‌ها و پيام‌...

۱۷:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در سال ۲۰۱۶، امنیت شبکه، سال بدی را پشت سر گذاشت. اما متأسفانه مطابق پیش‌بینی شرکت امنیت سایبری‌ترند میکرو(Trend Micro) سال ۲۰۱۷، وضعیت بدتری خواهد داشت. کارشناسان شرکت مزبور بر این باورند که در سال پیشِ رو، افرادی که حملات سایبری را انجام می‌دهند، با وسعت و عمق بیشتری به کارشان ادامه داده و تاکتیک‌های استادانه‌تری را در این مسیر به کار می‌بندند. درمان و راه چارۀ این حملات و مشکلات، این است که چشم‌انداز عرصۀ تکنولوژی را تغییر دهیم.
ریموند جینس (Raimund Genes) مدیر...

۱۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در جریان جشنواره یلدای یک فروشگاه اینترنتی که با تبلیغات فراگیر همراه بود، برخی کاربران با گزارش بروز مشکل امنیتی جدی در این سایت ادعا می‌کنند توانسته‌اند به‌حساب دیگر کاربران و اطلاعات شخصی آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

در جریان جشنواره یلدای یک فروشگاه اینترنتی که با تبلیغات فراگیر همراه بود، کاربران این سایت به دلیل ترافیک بسیار زیاد سایت، مشکلاتی را در دسترسی به سایت ازجمله از دسترس خارج شدن سرور گزارش کردند.
اما برخی کاربران ادعا می‌کنند که این مسئله از مشکل...

۱۷:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ چهار سناتور آمریکایی برای تحقیق درباره ادعاهای دولت آمریکا در خصوص تلاش روسیه و دیگر کشورهای خارجی برای حمله سایبری در خلال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تشکیل هیئتی تحقیقاتی از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات را خواستار شدند.

چارلز شومر، سناتور آمریکایی از نیویورک و رهبر آتی اقلیت دموکرات سنا گفت: من و جک رید دیگر سناتور دموکرات به همراه جان مک‌کین و لیندسی گراهام، سناتورهای جمهوری‌خواه در نامه‌ای مشترک تشکیل چنین هیئتی را رسماً درخواست خواهيم كرد.
...

۱۷:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ صحت این ادعا با آزمایش‌های انجام‌شده در یک شرکت مستقل تأیید شد.
سامسونگ به‌صورت رسمی اشکال فنی موجود در گلکسی نوت ۷ را پذیرفت و فراخوانی برای جمع‌آوری این محصول را اعلام کرد.
مشکل اصلی درجایی در باتری نوت ۷ نهفته است که موجب آتش گرفتن خود به خودی این محصول می‌شد. در اکتبر ۲۰۱۶ سامسونگ رسماً نوت ۷ را کنار گذاشت که علاوه بر میلیاردها دلار ضرر مالی، آسیب جدی به شهرت این شرکت وارد شد.
شرکت فورج نانو Forge Nano اخیراً اعلام کرده است که اگر از پودر...

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پس از برخورد بانک مرکزی با پرداخت از طریق کدهای کوتاه دستوری USSD روند صنعت پرداخت به سمت اپلیکیشن‌های پرداخت مبتنی بر اینترنت تغییر کرد و رقابت بر سر ارائه اپلیکیشن‌های با ویژگی‌های جدید برای جذب کاربر هرروز بیشتر می‌شود.

پس از برخورد قاطع بانک مرکزی با روش‌های پرداخت از طریق کدهای کوتاه دستوری USSD ، روند بازار به سمت اپلیکیشن‌های پرداخت مبتنی بر بستر اینترنت است.
اپلیکیش پرداخت ایوا، رویکرد متفاوتی نسبت به اپلیکیشن‌های موجود اتخاذ کرده و تلاش...

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ عطاالله ملکی‌تبار در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه‌های توسعه شبکه استانی دولت و دولت همراه اظهار داشت: فناوری اطلاعات یک ابزار برای افزایش راندمان شخصی است و می‌توان راندمان اداری را هم با فناوری اطلاعات افزایش داد.

وی بیان داشت: در دوران جنگ نیز افرادی که از تجهیزات ارتباطی مؤثرتری برخوردار بودند در عملیات‌ها عملکرد موفق‌تری داشتند.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه دولت داری و حکومت‌داری خوب نیز به استفاده از...

۱۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

 

بخش دفاعی رواگ (RUAG) در ماه سپتامبر 2016 خبر داده بود که بر سرعت توسعه واحد تجاری امنیت سابیری خود افزوده و میلیون‌ها فرانک سوییس برای چند سال آینده سرمایه‌گذاری کرده است. خرید کلیرسویفت (Clearswift) و تاسیس واحد تجاری امنیت سایبری جداگانه، گام هدفمند دیگری برای در دست گرفتن رهبری این حوزه است. دیتمار تلن که قرار است از اول ژانویه 2017 ریاست این واحد را بر عهده بگیرد، یک کارشناس امنیت سایبری است که تجربه مدیریت بین‌المللی دارد. طرفین توافق کرده‌اند...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بازرس ویژه وزارت دفاع آمریکا، معتقد است برخلاف سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای که در زمینه امنیت سایبری در این کشور اتفاق افتاده، ضعف‌های امنیت سایبری، همچنان به قوت خود باقی هستند. این آژانس نظارتی در وزارت دفاع ایالات‌متحده، وابستگی نیروهای نظامی آمریکایی به شبکه‌های الکترونیکی و زیرساخت‌های این‌چنینی برای اجرای مأموریت‌هایشان را، سبب بروز چالش‌های امنیت سایبری برای وزارت دفاع قلمداد کرده است.
دفتر بازرسی ویژه پنتاگون، مدعی است که در گزارش سالانه 2016، چندین گزارش...

۱۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اینترنت و ابزارهای متصل به آن در عصر حاضر بسیار گسترده شده و در سراسر جهان پراکنده شده است. به صورتی که با وجود ابزارهای مجهز به اینترنت اشیا، میلیاردها وبگاه، دستگاه‌های کاربران و بسیاری فناوری‌های دیگر، به سختی می‌توان نقشه‌ای دقیق از اینترنت ارائه داد؛ اما به تازگی تصویری در توییتر منتشر کرده است که نشان می‌دهد، در 43 سال گذشته، امکان رسم نقشه‌ی آن در یک ورق کاغذ وجود داشت.

 

...

۱۴:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۱/دى