به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در فضای کاهش قیمت نفت خام، کشورهای منطقه خلیج‌فارس، قصد دارند بر روی پروژه‌های فناوری اطلاعات، سرمایه‌های عظیمی را صرف کنند. با این کار هم کمک فراوانی به اقتصاد خودکرده‌اند و هم در سال ۲۰۱۷، یک نوآوری در کسب‌وکار به وجود آورده‌اند.

طبق آمارهای مرکز داده‌های اینترنتیIDCC، مجموع سرمایه‌گذاری‌هایی که در خاورمیانه، ترکیه و آفریقا در سال ۲۰۱۷، در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT...

۱۹:۳۴ - ۱۳۹۵/۲۸/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این روزها استفاده از درایوها و فضاهای مجازی بسیار رونق پیداکرده است. شرکت اپل با آی کلود، مایکروسافت با وان‌درایو و گوگل با گوگل درایو خود سعی در جذب کاربران با ایجاد قابلیت‌ها بیشتر و بیشتر بر روی این درایوهای مجازی دارند. استفاده از این سیستم‌ها به‌قدری در حال افزایش است که متخصصان این امر پیش‌بینی می‌کنند در آینده‌ای نزدیک، استفاده از هاردهای سخت‌افزاری منسوخ خواهد شد.

بااین‌حال ممکن است هر کاربر، در هرزمانی...

۱۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۸/آذر
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه اگر استارت آپ های ما به دنیا معرفی نشوند و متخصصان ما نتوانند درآمد کسب کنند، این نوآوری‌ها شکوفا نمی‌شود، از بودجه 140 میلیاردی در لایحه بودجه سال آینده برای حمایت از استارت آپ ها و شرکت‌های نوپای داخلی خبر داد.

دکتر محمود واعظی در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ اشاره به فعالیت گسترده و نهضت شروع‌شده در شرکت‌های نوپا و استارت آپ ها، گفت: نخست اینکه باید این حجم از...

۱۸:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۸/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با تجهیزات نصب‌شده از سوی وزارت کشور، فرآیند اخذ روی الکترونیکی برای بازدیدکنندگان نمایشگاه الکامپ به نمایش گذاشته شد.

علیرضا براتی، معاون مرکز توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات وزارت کشور در مورد این  سرویس گفت: با استفاده از تجهیزات نصب‌شده بازدیدکنندگان می‌توانند با فرآیند اخذ روی الکترونیکی و تعرفه الکترونیک اخذ روی آشنا شوند. این سرویس علاوه بر ویژگی سرعت، صحت و دقت در روی گیری و شمارش آرا را به همراه دارد و می‌تواند جایگزین...

۱۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۲۸/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت‌های بزرگ فناوری بعد از افشاگری اسنودن درباره با نهاد جاسوسی دولت آمریکا هنوز نتوانسته‌اند اعتماد ازدست‌رفته مردم را بازگردانند.

مایکروسافت و آی‌بی‌ام اعلام کردند که در طرح شناسایی کاربران مسلمان آمریکا با ترامپ همکاری نخواهند کرد. 

سخنگوی مایکروسافت اعلام کرد این شرکت به اصول اولیه خود پایبند است و با هرگونه تبعیضی مقابله می‌کند. او اعلام کرد که مایکروسافت در هیچ طرحی برای ثبت‌نام و جمع‌آوری اطلاعات مسلمانان آمریکا...

۱۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۸/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ دستگاه‌های اندروید هدف حمله‌ نسخه‌ جدیدی از بدافزار Tordow قرارگرفته‌اند. نسخه‌ اصلی این بدافزار اوایل امسال کشف شد. این بدافزار تلاش می‌کند با به دست آوردن امتیازات ریشه، گذرواژه‌های کاربران را به سرقت ببرد.

شرکت امنیتی کومودو اعلام کرد که بدافزار Tordow 2.0 کاربران در روسیه را هدف قرار داده ولی می‌تواند حملات علیه سایر کاربران نیز انجام دهد.

این بدافزار یک تروجان بانکی...

۱۸:۰۲ - ۱۳۹۵/۲۸/آذر
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شهرستان کارول واقع در شمال غربی آرکانزاس، با جمعیتی بالغ بر 30.000 نفر شاید شهرستان نسبتا کوچکی باشد اما این دلیل نمی‌شود که داده‌های آن برای هکرها ارزش نداشته باشد. کلانتری این شهرستان اخیرا مورد حمله سارقان سایبری قرار گرفت. سارقان با استفاده از باج‌افزار، کنترل ایمیل‌های کلانتری را به دست گرفتند و این در حالی بود که هیچ نسخه پشتیبانی از ایمیل‌ها تهیه نشده بود. کلانتر شهرستان کارول، رندی میفیلد (Randy Mayfield) در یک...

۱۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۲۸/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی در تشریح سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات با تأکید برافزایش مسئولیت‌پذیری و شفاف بودن ارتباطات در شبکه ملی اطلاعات از شناسایی و ثبت مشخصات صاحبان کانال‌ها و خدمات مشابه در شبکه‌های اجتماعی که مخاطبانی بیش از 5 هزار عضو و یا دنبال کننده دارند ظرف مدت یک ماه در سامانه تعیین‌شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به اثرات اجتماعی آن‌ها در کشور خبر داد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: الزامات شبکه ملی...

۱۵:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۸/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معماری شبکه تاکتیکی زیرآب (Tactical Undersea Network Architecture) که به‌طور اختصاری با نام تونا (TUNA) شناخته می‌شود، راهکار پیشنهادی دارپا (DARPA)، برای گسترش شبکه داده‌ها در زیردریا است. آژانس دارپا می‌گوید در فاز اول پروژه، ایده‌های خیره‌کننده‌ای از نام‌های آشنای صنایع دفاعی شنیده‌ایم و امیدواریم تا ماه ژانویه مناقصات به پایان برسد و شاید پیشرفت ها و توسعه‌های عملی پروژه را شاهد باشیم.
فاز اول پروژه، سرشناس‌ترین شرکت‌های طرف قراردادهای نظامی را بر سر...

۱۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۲۸/آذر