سایبربان,امنیت سایبری,حملات هکری,اینترنت اشیا,نوآوری هکرها,باج افزار,cyberbannews,cyber security,cyber attack,IOT,creative  hack,ransomware
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ با توجه به نوع حملاتی که در سال های گذشته و به خصوص در 2016 اتفاق افتاده، متخصصان بر این باورند که سال 2017 سال نوآوری هکرها خواهد بود.

آدام مایر، مدیر ارشد اطلاعاتی در آزمایشگاه  SurfWatch عنوان کرد که اگر 2016 را سال «جریان‌سازی هکری» بنامیم، سال 2017 را باید سال نوآوری حملات هکری نام گذاری کنیم. وی گفت که اگرچه در گذشته حملات هکری محدود به دنیای آی تی می‌شد ولی امروزه با ادغام سیستم‌های اطلاعاتی شرکت ها، هکرها نیز به...

۱۸:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۷/آذر
سایبربان، امنیت سایبری، بازدارندگی، تهاجم سایبری، بهبود امنیت، قانونگذاری سایبری، دفاع فعال،cyberbannews,cyber security,Cyber Deterrence,Cyberattackers ,threats ,Cyber weapons
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ با رشد روزافزون حملات سایبری و تنوع آنها، متخصصان امنیتی به این فکر افتاده اند که چگونه می توان به صورت موثری با حملات سایبری مقابله کرد. وجود انگیزه های متنوع شخصی و دولتی و همچنین ضعف تخصص امنیتی در کاربران شرکت های دولتی و خصوصی، احتمال موفقیت آمیز بودن حملات را بالاتر برده و هزینه های برخورد با این تهدیدات را سنگین تر می کند. به تازگی دولت هایی که بیشترین سرمایه های سایبری را در اختیار دارند راهبرد جدیدی برای مقابله با تهدیدات سایبری اتخاذ کرده اند که...

۱۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۲۷/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بازی سوپر ماریو از اوایل دهه 1980 میلادی عرضه شد و در سراسر جهان محبوبیت زیادی کسب کرد. این بازی تا به حال تنها برای کنسول‌های بازی خود شرکت نینتندو عرضه می‌شد و با تولیدات دیگر شرکت‌ها سازگار نبود.

حالا نینتندو برای اولین بار بازی مذکور را با تولید شرکت دیگری سازگار کرده است و کاربران آیفون و آی پد می‌توانند بازی یاد شده را بر روی گوشی و تبلت خود اجرا کنند.

بر اساس آمار رسمی بیش از نیم میلیارد کپی از بازی یاد شده که...

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۵/۲۷/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بدین ترتیب تی سی ال چین گوشی‌های هوشمند بلک بری را عرضه خواهد کرد، همان‌طور که مقدمه این کار با ساخت دو گوشی چینی DTEK50 و DTEK60 بانام بلک بری آغاز شد.

در توافق جدید هر نوع ساخت، توزیع جهانی و مسئولیت حقوقی-تجاری گوشی‌های بلک بری با تی سی ال خواهد بود و گوشی‌های ساخت تی سی ال در سراسر جهان منهای بازارهای هند، سری‌لانکا، نپال، بنگلادش و اندونزی؛ به‌اصطلاح...

۱۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۲۷/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مقامات سازمان‌های جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا پس از مدت‌ها متهم کردن روس‌ها به دخالت در هک کردن شبکه‌های رایانه‌ای احزاب دموکرات و جمهوری خواه ایالات متحده، این بار شخص پوتین را در این زمینه متهم کردند.

این مسئولان با سطح بالایی از اطمینان می‌گویند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شخصاً در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کرده و برای افشای مطالب هک شده مربوط به دموکرات‌ها در اینترنت دخالت نموده است.

این اطلاعات از طریق...

۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۲۷/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت از آغاز ارائه خدمات شبکه توزیع محتوا (CDN) در پنج استان با همکاری شرکت‌های بین‌المللی خبر داد.

 فریدون قاسم زاده اظهار داشت: با اعطای مجوز  FCP (اپراتور ارتباطات ثابت) در سال ٩٤٤ امکان ارائه خدمات در حوزه اینترنت بدون محدودیت در تکنولوژی در سطح کشور فراهم شده است.

این ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت از آغاز ارائه خدمات شبکه توزیع محتوا (...

۱۱:۵۷ - ۱۳۹۵/۲۷/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل در اکتبر سال 2015 به اولین شرکتی مبدل شد که نمونه اولیه خودروی خودران خود را به‌تنهایی در جاده‌های عمومی به حرکت درآورد.

نشستن در چنین خودرویی تا حد زیادی نگران کننده بود، زیرا این خودرو فاقد فرمان، پدال و هرگونه ابزار کنترل کننده بود و در صورت خطای سیستم‌های رایانه‌ای خطر وی را تهدید می‌کرد. با این حال حضور ده دقیقه‌ای کارشناس گوگل در این خودرو زمینه را گسترش استفاده از خودروهای خودران فراهم کرد.

گوگل بعد از هشت...

۱۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۷/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ علی اصغر انصاری در دومین روز از برپایی بیست و دومین نمایشگاه الکامپ با حضور در غرفه مخابرات منطقه تهران به خبرنگار پیام تهران آنلاین گفت: نمایشگاه‌های تلکام و الکامپ به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین رخدادهای حوزه ict کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است و توانمندی‌های کشور در این بخش به نمایش گذاشته می‌شود.

انصاری با بیان این که عموم دستگاه‌های دولتی در شهر تهران هستند که زیرساخت‌های ارتباطی و...

۱۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۲۷/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون مرکز دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات وزارت کشور با اشاره به رونمایی از دستگاه‌های اخذ رأی الکترونیکی انتخابات در نمایشگاه الکامپ گفت: با این دستگاه‌ها حداکثر یک ساعت پس از پایان رأی گیری می‌توان نتایج هر شعبه را به ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کنیم.

علیرضا براتی، معاون مرکز دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات وزارت کشور پیرامون برگزاری انتخابات الکترونیکی در کشور، گفت: در نمایشگاه الکامپ یک شعبه اخذ رأی...

۱۱:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۷/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ فرمانده اف‌بی‌آی، جیمز کام (James Comey) و مدیر اطلاعات ملی، جیمز کلپر (James Clapper)، با نظر سازمان سیا مبنی بر دست داشتن روسیه در انتخابات 2016 آمریکا موافق‌اند.

برخلاف نظر بسیاری از تحلیل گران که معتقد بودند اف بی آی، با سیا در مورد دست داشتن روسیه در انتخابات به تفاهم نخواهد رسید، هر سه سازمان بزرگ اطلاعاتی در این زمینه به نقطه‌نظر واحدی رسیده‌اند. جان برنان (John Brennan)، مدیر سازمان سیا دراین‌باره به کارکنان خود گفت: «ابتدای این هفته، من جداگانه با...

۰۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۲۷/آذر