به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ مقامات چین و اندونزی برای همکاری در امور مختلف از جمله مسائل سایبری به مذاکره نشستند. در مذاکرات فوق که در جاکارتا برگزار شد، شی فنگ (Xie Feng)، سفیر چین در جاکارتا به نمایندگی چین و ویرانتو (Wiranto)، وزیر سیاست، قانون و امنیت اندونزی، به نمایندگی این کشور را بر عهده داشتند. ویرانتو گفت:« در مورد مسائلی که قبلا توافق کرده بودیم، به مذاکره نشستیم. قراردادهای بسیاری هست که باید در آن موارد...

۱۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فیسبوک اعلام کرده است در پی انتقادات گسترده‌ای که از این شرکت در انتخابات آمریکا مبنی بر انتشار اخبار کذب شد، قصد دارد ابزاری را معرفی کند تا به‌طور خودکار با شناسایی، برچسب‌زنی و پایین‌تر بردن اخبار مشکوک، از رخ دادن موارد مشابه جلوگیری کند. یکی از مهم‌ترین اخبار کذب که در فیسبوک منتشرشده بود، مبنی بر تائید ترامپ توسط پاپ، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان بود.

برای مقابله با این اخبار دروغ، فیسبوک به همراه تعدادی از خبرگزاری‌های مورد ‌تائید خود، مانند اسنوپز...

۱۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ انتظار می‌رود گوشی گلکسی اس 8 به اولین گوشی هوشمند جهان مبدل شود که از فناوری بلوتوث 5 برخوردار خواهد بود.

گلکسی اس 8 تازه‌ترین گوشی سامسونگ خواهد بود که قرار است، در اوایل سال 2017 روانه بازار شود و این شرکت امیدوار است باعرضه آن بتواند خاطره تلخ ناکامی‌های نوت 7 را از اذهان بزداید.

بلوتوث 5 آخرین نسخه از استاندارد بلوتوث است که هفته آینده به‌طور رسمی معرفی شد. از جمله مزایای بلوتوث 5 می‌توان به‌سرعت بالاتر، برد...

۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مهدی الیاسی با اشاره به اینکه هفته پژوهش فرصت خوبی برای بررسی روند رشد حوزه علم و فناوری کشوراست، افزود: در سال‌های اخیر مسئله اصلی در حوزه علم و فناوری، موضوع تجاری سازی و پژوهش و اشتغال است.

وی بیان کرد: در این زمینه دو راه حل یکی راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان و دیگری راه اندازی مراکز انتقال فناوری شناخته شده است، در راه حل نخست، راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان در واقع بسته‌های تجاری سازی هستند که نیروهای...

۱۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مجید صدری امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الکامپ گفت: بالغ بر ۲۷۰ سایت نسل چهارم موبایل در تهران نصب شده است و پیش‌بینی می‌کنیم در طرح توسعه جدید، کل تهران تا پایان سال تحت پوشش نسل چهارم رایتل قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه‌های توسعه این شبکه در کشور گفت: هم‌اکنون سرویس رولینگ ملی رایتل با اپراتور همراه اول و ایرانسل در کل کشور برقرار است و در مناطقی که امکان پوشش کامل رایتل وجود ندارد، از شبکه این...

۱۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی با اشاره به افزایش ظرفیت‌های ارتباطی در کشور باهدف رونق فضای کسب و کار تأکید کرد: نمایشگاه الکامپ امسال با محوریت شبکه ملی اطلاعات برگزار شده است چرا که برای ما رونق فضای کسب و کار بر بستر این شبکه بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات از مطالبات مقام معظم رهبری است، گفت: در ابتدای دولت نیز شخص رئیس جمهور خواستار اجرا و تحقق مطالبات رهبری در این بخش شدند به نحوی که از ما خواستند هر طور که هست پروژه شبکه ملی...

۱۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری عکس تنها طی مدت دو سال توانسته تعداد کاربران خود را از 300 میلیون نفر به 600 میلیون نفر افزایش دهد.

تعداد کاربران اینستاگرام در ماه ژوئن به 500 میلیون نفر رسید و 100 میلیون نفر جدید در عرض شش ماه به جمع کاربران آن افزوده شده‌اند.

افزایش تعداد کاربران اینستاگرام از 400 به 500 میلیون نفر هم حدود 9 ماه به طول انجامیده بود.

شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری عکس اینستاگرام اولین...

۱۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۲۶/آذر