به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ درست همان روزی که خبر هک شدن بیش از یک میلیارد کاربر یاهو منتشر شد، شرکت چندملیتی بی‌اِی‌ای سیستمز (BAE Systems) که در عرصه دفاع، امنیت و هوافضا فعالیت می‌کند، اعلام کرده است که در سال 2017، از میان 235 فارغ‌التحصیلی که به بخش اطلاعات کاربردی شرکت می‌پیوندند، 80 تن از آنان در مراکز لندن، گیلفورد و لیدز مشغول خواهند شد. تمرکز واحد اطلاعات کاربردی بر روی مقابله با برابر جرایم دیجیتال، حملات سایبری، جرایم مالی و کلاهبرداری است.

...
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نصرالله جهانگرد در خصوص فعالیت موتورهای جستجوی بومی اظهار کرد: اکنون به‌طور عمومی موتورهای جستجوی بومی در حال استفاده هستند و فعالیت‌های خود را دارند.

معاون وزیر ارتباطات در ادامه در خصوص صدور مجوز برای فعالیت نرم افزارهای بومی عنوان کرد: زمانی که قرار است نرم افزار بومی تولید شود ما در گام اول برای آن قائل به ارائه مجوز نیستیم چرا که چنین موضوعی مانع رشد می‌شود.

وی ادامه...

۱۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ صدری مدیرعامل شرکت رایتل در نشست خبری اظهار کرد: این شرکت تا پایان آبان 8 میلیون و 100 هزار سیم کارت فروخته است که با توجه به رقابت سنگین میان اپراتورها رقم قابل توجهی به‌حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه  این شرکت 11 هزاره 400 نمایندگی فعال در کشور دارد افزود:  فعالیت این شرکت در ابتدای امر با ارائه اینترنت پر سرعت مورد توجه عموم قرار  گرفت به‌طوری که 80 درصد مصرف‌کنندگان مربوط به بخش دیتا هستند که امید کار به حفظ...

۱۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۲۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ منابع آگاه گفتند، شرکت ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی که در تلاش بوده یک میلیارد دلار از درآمد خود را از ایران خارج کند.

اکنون که تعدادی از تراکنش‌های مالی این شرکت  تکمیل شده، ام‌تی‌ان انتظار دارد بتواند کل پول خود را تا پایان سه‌ماهه نخست سال آینده میلادی از ایران به آفریقای جنوبی منتقل نماید. این پول شامل 430 میلیون دلار وام بازپرداخت شده توسط شرکت ام‌تی‌ان ایرانسل و سودی است که طی 5 سال شرکت ام‌تی‌ان در ایران کسب کرده و روی هم انباشته شده است...

۱۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تفاهم‌نامه  USO مناطق روستایی با  موضوع خدمات‌رسانی الکترونیکی به مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته امروز در نمایشگاه الکامپ توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر بهداشت انعقاد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به انعقاد این قرارداد، اظهار کرد: با توجه به این‌که یکی از سیاست‌های جناب روحانی این است که به مناطق کمتر برخوردار رسیدگی بیشتری شود و شکاف دیجیتالی کاهش یابد، از ماه...

۱۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۲۵/آذر
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بیست و دومین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی با حضور مستقیم 50 شرکت خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، جنب چهار راه پارک‌وی در تهران به مدت 4 روز آغاز به کار کرد.

دکتر واعظی وزیر ارتباطات، الکامپ 2016 را در کنار ابوالحسن فیروزآبادی دبیر فضای مجازی، سورنا ستاری معاون علمی رئیس‌جمهور و ناصر علی سعادت مجری الکامپ و رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای افتتاح کرد....

۱۷:۲۷ - ۱۳۹۵/۲۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نصرالله جهانگرد در افتتاحیه نمایشگاه الکامپ بیست و دوم از رونمایی از 50 سرویس متمرکز دولت الکترونیک در بستر شبکه ملی اطلاعات در این نمایشگاه خبر داد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در این نمایشگاه خدمات دولت موبایلی نیز رونمایی می‌شود، گفت: از دهه فجر امسال خدمات دولت موبایلی به‌صورت رسمی به مردم ارائه خواهد شد.

وی گفت: مبارزه با فساد، ارزانی خدمات و ارتقای کیفیت سرویس از جمله مزایای دولت الکترونیک...

۱۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۲۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزیر ارتباطات گفت: کمتر از ۴ درصد فضای مجازی با آلودگی محتوایی مواجه است اما برخی همین ۴ درصد را هر روز بولتن کرده و با کتابچه قشنگ و تصاویری مستهجن آن را به دفاتر مراجع می‌فرستند که این کرکره را پایین بکشند.

بیست و دومین نمایشگاه الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک) امروز با حضور وزیر ارتباطات و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افتتاح شد.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در افتتاحیه این نمایشگاه...

۱۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۲۵/آذر
هک یاهو
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یاهو با افشای یک حمله سایبری دیگر، از هک شدن یک میلیارد کاربر خود خبر می‌دهد. زمان این حمله به سال 2013 بازمی‌گردد و از نظر تعداد کاربران هک شده، بزرگ‌ترین نفوذ تاریخ هک محسوب می‌شود. یاهو می‌گوید در حمله مذکور اطلاعاتی از قبیل نام، شماره تلفن، رمز عبور و آدرس ایمیل به سرقت رفته ولی داده‌های بانکی محفوظ مانده است.

 

در سپتامبر 2016...

۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۲۵/آذر