به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بر پايه نظريه مزبور، موج اول عبور از غارنشيني به دوره كشاورزي و موج دوم گذر از كشاورزي به دوره انقلاب صنعتي در قرن هیجدهم ميلادي و موج سوم ورود به دوره فراصنعتي و يا موج اطلاعات بوده و از سال‌های اول دهه هشتاد ميلادي شروع‌شده است. در هر یک از این دوره‌ها، بشر اقدام به ابداع ابزارها و وسایلی کرده است که بتواند به او در تسلط بر طبیعت کمک کند. از ابزارهای سنگی تا چوبی و آهنی که به‌تدریج بشر از آن‌ها استفاده کرده است. این روند ادامه داشته است تا آنجا که هوشمندی بشر...

۱۸:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمپانی کره‌ای که از ساختمان‌سازی تا ساخت کشتی و بیمه عمر فعالیت دارد در تازه‌ترین فعالیت تجاری قصد تولید پهپاد به شکل یوفو را در سر می‌پروراند.

ظاهراً آوریل امسال چندین ثبت اختراع برای پهپاد را برای خود تعریف کرده است.
داشتن یک فن بزرگ که سراسر پهپاد را پوشانده، در کنار دوربینی که در وسط جاسازی‌شده نشان از طراحی متفاوت دارد.
پهپاد مذکور با موبایل، ساعت هوشمند و سایر ابزار حاوی اپ مخصوص مدیریت می‌شود.

۱۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۲۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مرتضی موسویان در اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی آینده وب در افق ۱۴۰۴ کشور و نیز تا پایان سال ۲۰۳۰ در دنیا را تشریح کرد.

وی با اشاره به اینکه وب ۱ از سال ۱۹۹۱ تا سال ۲۰۰۰ توسعه یافت، گفت: در این پلت فرم سرویس‌های یک‌طرفه‌ای مانند ایمیل رایج شد و کاربران از طریق متن و در چت روم‌ها اطلاعات را تبادل می‌کردند، اما باروی کار آمدن وب ۲ ارسال حجم قابل‌توجهی از اطلاعات به‌صورت تعاملی برای کاربران ممکن شد و به‌نحوی‌که در سال ۲۰۰۶ بیش از یک میلیارد کاربر جذب دنیای وب...

۱۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۲۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اجرای طرح یادشده حاصل همکاری پلیس هلند، موسسه Dutch Forensic، دانشگاه فناوری دلفت و موسسه فناوری Twnkls است.

ابزار طراحی‌شده به این منظور شامل یک دوربین گوشی هوشمند است که بر روی شانه‌های افسران پلیس قرار می‌گیرد و علاوه بر این یک گوشی دیگر به دور مچ دستان این افراد بسته می‌شود. از این روش برای علامت زدن سرنخ‌های موجود یا یادداشت‌برداری در مورد صحنه جرم استفاده می‌شود.
کارکرد دیگر این ابزار و به‌خصوص هولولنز مایکروسافت تحقیقات در پزشکی قانونی است...

۱۷:۱۵ - ۱۳۹۵/۲۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت می‌گوید قصد دارد از سال 2017 برای برق‌رسانی به‌تمامی پایگاه‌های داده و ادارات خود تنها از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده کند و این تحول را یک رویداد بزرگ تاریخی توصیف کرده است.

گوگل پیش‌ازاین هم بزرگ‌ترین خریدار انرژی الکتریسیته تجدیدپذیر بوده است و 44 درصد از نیاز خود به برق را با استفاده از انرژی خورشیدی و باد تأمین می‌کرده است؛ اما این شرکت قصد دارد این رقم را تا قبل از پایان سال 2017 به 100 درصد برساند که رکوردی بی‌سابقه در کل جهان محسوب می‌شود...

۱۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۲۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ انویدیا اگرچه بیشتر در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه‌ای مانند پردازنده‌های مرکزی و گرافیکی فعال است، اما به‌تازگی در این حوزه هم فعال‌شده و پردازنده‌هایی برای استفاده در خودروهای بدون نیاز به راننده طراحی کرده است.
انویدیا در ماه سپتامبر اعلام کرده بود که در حال همکاری با شرکت چینی باید و برای ابداع یک پلاتفورم هوش مصنوعی برای استفاده در خودروهای خودران است.
تعداد مؤسسات فناوری نه‌چندان مشهور که در حوزه خودروهای خودران فعال‌شده‌اند کم نیست و حتی...

۱۶:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۲/آذر
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ سه آسیب‌پذیری یادشده که برای رفع آن‌ها وصله‌هایی عرضه‌شده عبارت‌اند از CVE-2016-8655، CVE-2016-6480 و CVE-2016-6828 از میان این آسیب‌پذیری‌ها CVE-2016-8655 از همه خطرناک‌تر بوده و به هکرها امکان می‌دهد از راه دور و به شیوه‌های مختلف به رایانه‌های افراد قربانی حمله کنند.

آسیب‌پذیری‌های مذکور توسط یک هکر و محقق امنیتی به نام فیلیپ پیترسون شناسایی‌شده‌اند و پس‌ازآن به‌سرعت فعالیت‌هایی برای برطرف کردن مشکلات یادشده آغاز شد.
بسیاری از نسخه‌های جدید...

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۲۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به ارسال نامه این شورا به وزارت کشور درباره انتخابات الکترونیک، گفت: چندی پیش نامه‌ای از سوی شورای نگهبان درباره چگونگی برگزاری انتخابات الکترونیک به وزارت کشور ارسال کردیم.

وی با تأکید بر اینکه در نامه‌ای که پیرامون برگزاری انتخابات الکترونیک به وزارت کشور ارسال کرده‌ایم از آن‌ها خواسته‌ایم که در برگزاری انتخابات الکترونیک موارد امنیتی، خدشه وارد نشدن به صحت انتخابات و نیز دسترسی آسان رأی‌دهندگان به صندوق‌ها...

۱۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۲۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سازمان اطلاعات و امنیت نظامی سوئد شاخه‌ای از نیروهای مسلح آن کشور است و رئیس آن سرلشگر گونار کارلسون (Gunnar Karlson) دیشب در مصاحبه‌ای، آشکارا از تلاش‌های روسیه برای نفوذ در سوئد سخن گفت.

کارلسون گفت: با نشر اکاذیب، تحریف حقایق و بزرگنمایی برخی مسائل می‌توان درک صحیح وقایع را دشوار کرد.
وی افزود: حملات سایبری مدت‌ها است که برای دسترسی به اطلاعات انجام می‌شوند و تهدیدی جدی به شمار می‌روند زیرابه شیوه‌های گوناگون می‌توان به مبانی دمکراسی و تصمیم سازی...

۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ امیر محسن صیاد معاون فاوای نیروی زمینی ارتش در حاشیه برگزاری دومین مرحله از رزمایش محمد رسول‌الله (ص)4، در جمع خبرنگاران از به‌کارگیری سامانه‌های جنگ الکترونیک در این رزمایش خبر داد و گفت: در رزمایش کنونی از سامانه‌های جنگ الکترونیکی که توسط کارشناسان نزاجا طراحی و تولیدشده، استفاده کردیم که این سامانه‌ها همگی در لبه تکنولوژی دنیا قرار دارد.

وی افزود: سامانه‌های جنگال، با سامانه‌های ارتباطی تلفیق شدند و امروز ما توانستیم اطلاعات صحنه نبرد را به‌صورت...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۲۲/آذر