به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این سومین بار از شهریورماه امسال تابه‌حال است که فیس‌بوک اعتراف می‌کند آماری اغراق‌آمیز در مورد میزان استقبال از فعالیت‌های بازاریابی شرکت‌های تجاری در محیط فیس‌بوک را به مدیران این شرکت‌ها ارائه کرده است.

فیس‌بوک می‌گوید آمار تعداد لایک ها و به اشتراک‌گذاری لینک‌های وب این شرکت‌ها در فیس‌بوک صحیح نبوده و حتی داده‌های مربوط به واکنش‌های کاربران به هر پست از طریق ارسال شکلک یا emoji هم دقیق نیست. این محاسبات اشتباه و اغراق‌آمیز موجب شده اطلاعات ارائه‌شده...

۱۸:۰۷ - ۱۳۹۵/۲۰/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ششمین کنفرانس بین‌المللی و دهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری با محوریت یادگیری فناورانه و رقابت‌پذیری در عصر تعاملات بین‌المللی با حضور 15 نفر از صاحبنظران مدیریت فناوری و نوآوری از کشور ایتالیا و همچنین کارشناسانی از کشورهای فرانسه و کره در روزهای 17 و 18 آذرماه در مرکز همایش های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

در آیین افتتاحیه کنفرانس، منوچهر منطقی رییس ششمین کنفرانس بین‌المللی و دهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری گفت: در این کنفرانس از فعالیت ها و...

۱۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۲۰/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛‌ رضا باقری اصل معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات، در نشست خبری الکامپ بیست و دوم از الکترونیکی شدن پرداخت عوارض خروج از کشور در بستر شبکه ملی خبر داد و گفت: این سرویس یکی از خدماتی است که توسط دستگاه‌های اجرایی ارائه خواهد شد.

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات گفت: این سرویس به‌صورت پایلوت در فرودگاه امام (ره) مراحل اولیه را می‌گذراند و پیش‌بینی می‌شود مدت اجرای پایلوت یک ماه زمان می‌برد و سپس در صورت موفقیت‌آمیز بودن طرح پرداخت...

۱۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۲۰/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ قرار است این به‌روزرسانی نرم‌افزاری در اواسط ماه دسامبر برای کاربران گوشی‌های یادشده در آمریکا در دسترس باشد.

با نصب این بسته بر روی گوشی‌های گلکسی نوت 7 جلوی شارژ شدن و فعالیت آن‌ها گرفته می‌شود و عملاً گوشی‌های یادشده به ابزاری بی‌استفاده مبدل می‌شوند.
سامسونگ اعلام کرده که بیش از 93 درصد از کل گوشی‌های معیوب نوت 7 در آمریکا در قالب برنامه جمع‌آوری این شرکت به آن بازگردانده شده‌اند.
پس از آتش‌سوزی مکرر باتری‌های گوشی گلکسی نوت 7 در نقاط...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۰/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی نسبت به موضوع مذکور اعتراض کرده و می‌گویند فیس‌بوک حق ندارد بعد از ماه‌ها و سال‌ها داده‌های قدیمی کاربران را در دسترس همه کاربران قرار دهد.

این عکس‌ها گاهی بر روی دیوار هر کاربر و گاهی بر روی تایم لاین عمومی فیس‌بوک نمایش داده می‌شود که به‌خصوص این مورد اخیر موجب نارضایتی کاربران شده است.
کاربران که از انجام این اقدام بدون کسب رضایت از خود عصبانی هستند می‌گویند این نگرانی وجود دارد که بازنشر بدون اجازه این نوع...

۱۶:۵۵ - ۱۳۹۵/۲۰/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بررسی‌ها و ارزیابی‌های تازه سازمان جاسوسی سیا که قبل از صدور این دستور انجام‌شده نشان می‌دهد که روسیه در انتخابات آمریکا دخالت داشته است.

سیا هفته قبل گزارش خود در این زمینه را در اختیار سناتورهای آمریکایی نیز گذشته است که در بخشی از آن تصریح‌شده: کاملاً مشخص است که روسیه به دنبال انتخاب دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا بوده است.
این گزارش با گزارش‌های قبلی اطلاعاتی دولت آمریکا تفاوت دارد که در آن‌ها ادعاشده بود نهادهای اطلاعاتی از دخالت در سیستم...

۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۲۰/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ همین سطح پایین امنیت باعث شده تا 60 درصد از خریداران خودروهای جدید در زمان برنامه‌ریزی برای انتخاب یک خودروی جدید به‌طورجدی این دغدغه را مطرح کنند.
اگرچه خودروهای جدید تعامل گسترده گوشی و رایانه‌های اتومبیل را بدون دسترسی به وای‌ فای ممکن می‌کنند، اما لینک‌های بی‌سیم توسط هکرها از راه دور قابل‌نفوذ و سوءاستفاده هستند.
افزایش برقراری ارتباط میان خودروها و نصب گسترده سیستم‌های هوشمند رایانه‌ای در آن‌ها باعث شده تا شرکت HARMAN تحقیقات جدی در زمینه حملات سایبری...

۱۶:۳۶ - ۱۳۹۵/۲۰/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ برخی رسانه‌های چینی گزارش می‌دهند که باتری‌های تعدادی از گوشی‌های آیفون 6 در این کشور آتش‌گرفته و برای کاربران مشکل ایجاد کرده است.
شورای مصرف‌کنندگان در شانگهای شکایتی را به نمایندگی از کاربران چینی آیفون بر ضد اپل طرح کرده و خواستار پاسخگویی این شرکت در مورد آتش گرفتن ناگهانی باتری آن شده است.
در شکایت مذکور ادعاشده از اول سپتامبر تا 30 نوامبر هشت مورد انفجار باتری‌های آیفون 6 یا 6 اس رخ‌داده است و در این موارد یا دود از گوشی متصاعد شده یا باتری...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۲۰/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اولین گزارش استراتژی امنیت ملی و دفاع استراتژیک انگلیس که در دوره نخست‌وزیری ترزا می ‌نخست‌وزیر فعلی انگلیس منتشرشده نشان‌دهنده اولویت‌های این کشور برای حفظ امنیت خود در سال‌های آینده است و نشانگر ضعف آن در حوزه امنیت سایبر و همین‌طور کمبود نیروهای ماهر در این بخش است.
در بخشی از این گزارش تصریح‌شده: دامنه تهدیدات سایبر و بازیگران سایبری تهدیدکننده انگلیس به میزان چشمگیری افزایش‌یافته و هم بازیگران دولتی و هم بازیگران غیردولتی را شامل می‌شود.
در ادامه این...

۱۶:۰۳ - ۱۳۹۵/۲۰/آذر
بهبود روابط بین انسان و رایانه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ارتش آمریکا از مدت‌ها قبل در تلاش است هوش مصنوعی را به تمام جنگ‌افزارهای خود مانند پهپادها و دیگر سلاح‌های خودمختار اضافه کند. دانشمندان پنتاگون معتقدند با وجود این که هوش‌های مصنوعی می‌توانند با سرعت بیشتری نسبت به انسان‌ها اطلاعات را تجزیه‌وتحلیل کنند، هنوز توانایی فکر کردن مانند انسان را ندارند.
همان‌طور که ماشین‌آلات نمی‌توانند ذهن انسان را درک کنند، انسان‌ها نیز ممکن است از درک عملکرد ساخته‌های خود عقب بمانند. به همین دلیل محققان...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۲۰/آذر