به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سردار هادیانفر رئیس پلیس سایبری کشور با اشاره به اینکه تحولات فضای مجازی به‌سرعت اتفاق می‌افتد، از تغییر جرم و نوع مجرمان در عصر اینترنت خبر داد و گفت: فضای مجازی، فضای مجازی صرف نیست بلکه واقعیت مجازی است؛ امروز هر اتفاقی که در فضای حقیقی می‌افتد در فضای مجازی نیز به وقوع می‌پیوندد ولی حجم بالای خسارت ناشی از جرائم در این محیط تبعات به‌مراتب گسترده‌تری به دنبال دارد؛ به‌عنوان‌مثال اگر توان یک سارق حرفه‌ای دزدیدن مقداری پول از تنها یک شعبه بانک باشد، یک هکر حرفه‌ای...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ زاکربرگ که این روزها به علت انتشار اخبار متنوع جعلی در این شبکه اجتماعی و عدم مهار و کنترل آن‌ها با نقدهای مختلفی مواجه است و منتقدان انتشار همین اخبار را یکی از عوامل موفقیت ترامپ می‌دانند، حالا با یک بحران شخصی نیز دست‌وپنجه نرم می‌کند.
آمار کاهش 3.7 میلیارد دلاری ثروت خالص زاکربرگ برگرفته از کاسته شدن 7 درصدی از ارزش سهام فیس‌بوک در حدفاصل روز برگزاری انتخابات و پایان معاملات تجاری روز جمعه گذشته است.
علیرغم خسارت سنگین واردشده به ترامپ وی براساس...

۱۶:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ صادق عباسی شاهکوه درباره این مطلب که گفته می‌شود در دنیا حدود ۸۰ درصد اپراتورهای مجازی تلفن همراه MVNO با شکست مواجه می‌شوند گفت: تجربه شکست در MVNO ها موضوعی است که در دنیا وجود داشته و همواره شرایط به‌گونه‌ای بوده است که این احتمال وجود دارد که شرکت‌های متعددی در این راه ورود کرده ولی موفق نشوند.
وی ادامه داد: البته بااین‌وجود شرکت‌های موفقی نیز در این حوزه بوده‌اند. درنهایت حوزه اپراتورهای مجازی فضایی پر از ریسک است که هنر پایدار ماندن در آن، ارائه...

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ لایحه سند مالی و پیش‌بینی دخل‌وخرج‌های سال آینده دولت نشان می‌دهد رقم ۷۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته‌شده است.
رئیس‌جمهور با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی متن کامل لایحه بودجه سال 96 را تقدیم نمایندگان مردم در بهارستان کرد.
دولت در این سند مالی که پیش‌بینی دخل‌وخرج‌های سال آینده تمامی دستگاه‌هایش را شامل می‌شود 276 میلیارد تومان به اجرای وظایف حاکمیتی در امور فناوری...

۱۶:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی امروز در حاشیه همایش ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات روستایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی گفت: در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی پیشنهادی مطرح شد مبنی بر اینکه کسانی که دارای کانال‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی با تعداد اعضای قابل‌توجه هستند، باید احراز هویت شوند.
وی تأکید کرد: این موضوع به این دلیل است که فعالیت‌های خبری و اطلاع‌رسانی در این کانال‌ها باید مورد استناد باشد تا مردم بتوانند به آن‌ها اعتماد کنند؛ بر این اساس مقرر شد این...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود خسروی در دومین همایش ملی توسعه خدمات الزامی ICT در مناطق روستایی و کمتر توسعه‌یافته، بر لزوم ایجاد امکانات در مناطق روستایی تأکید کرد و اظهار داشت: ارائه خدمات ارتباطی به روستائیان می‌تواند سبب شکوفایی استعدادها در این مناطق شود.
وی با بیان اینکه کاهش جمعیت مولد روستایی که به‌جای تولید به سمت مصرف گرایش پیداکرده‌اند برای کشوری که ۲۸ درصد جمعیت آن در روستاها بسر می‌برند شایسته نیست، اظهار داشت: خدمات عمومی اجباری فاوا (USO) در مناطقی اجرایی می‌شود که...

۱۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در این نامه که خطاب به مسئولان اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های این کشور ارسال‌شده، توصیه‌هایی برای سیاست‌گذاری در این زمینه ارائه‌شده است.
در بخشی از این نامه که جزییات آن به‌طور دقیق فاش نشده، تصریح‌شده که اپل در حال استفاده از فناوری آموزش به دستگاه‌ها یا machine learning برای باهوش‌تر کردن، شخصی‌تر کردن و افزایش ادراک خدمات و محصولات خود است.
در ادامه این نامه اپل از سرمایه‌گذاری سنگین خود برای مطالعه در این حوزه و خودکار سازی فرایندهای...

۱۶:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مجلس انگلیس قانونی جنجالی موسوم به (Investigatory Powers Bill (IPB را به تصویب رسانده که براساس آن کنترل‌های نظارتی بی‌سابقه‌ای بر کاربران اینترنت در این کشور اعمال می‌شود.
قانون یادشده که به Snoopers Charter هم مشهور شده و در سال 2012 برای تصویب عرضه‌شده و به نتیجه نرسیده بود، به 48 سازمان دولتی و اطلاعاتی در انگلیس امکان می‌دهد تا عملکرد کاربران در زمان استفاده از وب را به‌طور دقیق بررسی کرده و از آن‌ها جاسوسی کنند.
بر طبق این قانون که ظرف چند هفته آینده...

۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دارپا در پی توسعه فناوری شبکه های بی سیم دور برد است. فاز اول آزمایش‌ها امکان‌پذیری شبکه 100 گیگابیت بر ثانیه را تائید می‌کند و توسعه و آزمایش‌های پیش رو، در سال جدید میلادی نیز ادامه خواهد داشت.
تد وودوارد (Ted Woodward)، رییس پروژه اینترنت «100G»، گفت که برای سربازان روی زمین، زیرساخت اینترنت 100 گیگابیتی، افزایش چشمگیری را نسبت به توانمندی‌های اینترنت بی‌سیم فعلی ایجاد می کند. مقایسه کنید که در حال حاضر، برج‌های مخابراتی با اینترنت 1 تا 10 گیگابیتی و...

۱۵:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بعد از وارد کردن اتهام چند روز گذشته به ایران مبنی بر حمله به سامانه‌های بانکداری و بخش‌های مختلف انرژی سعودی توسط بدافزار شمعون 2، حال برخی گمانه‌زنی‌ها از جانب کارشناسان آمریکایی مطرح می‌شود که حمله سایبری ایران به عربستان، در اصل تهدید امنیت ملی آمریکا و زنگ خطری برای دونالد ترامپ است.
بر اساس ادعایی که طی چند روز گذشته، دائماً در رسانه‌های جهان و همسو با اهداف غرب مطرح می‌شود، جمهوری اسلامی ایران، اهدافی راهبردی را در عربستان، هدف حمله سایبری قرار داده و...

۱۴:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۵/آذر