به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به شرکت ایدکو، توزیع‌کننده آنلاین محصولات کسپرسکی در ایران و خاورمیانه، برای اولین بار نسخه‌های فارسی و انگلیسی راهکارهای امنیت خانگی کسپرسکی ۲۰۱۷ را به‌طور هم‌زمان عرضه می‌کند.

این شرکت به‌عنوان توزیع‌کننده آنلاین محصولات کسپرسکی در ایران و خاورمیانه، امسال نیز به روال سال‌های گذشته، آنتی‌ویروس، اینترنت سکیوریتی و توتال سکیوریتی ۲۰۱۷ کسپرسکی را عرضه می‌کند.

کاربران می‌...

۱۹:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۴/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی، اینترنت اشیاء را فناوری مدرنی دانست که در آن برای هر موجودی اعم از انسان، حیوان و یا اشیاء، قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، فراهم می‌شود.

عباس آسوشه اظهار کرد: در این فناوری، اشیاء پیرامون ما قادرند از محیط اطراف خود داده­­‌های مفیدی را از طریق حسگرهای مختلف جمع‌آوری کرده و آن‌ها را برای پردازش و اتخاذ تصمیمات لازم به یک سیستم مرکزی منتقل کنند....

۱۹:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۴/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ قرار است در نسخه بعدی برنامه آفیس تعدادی از قابلیت‌های هوش مصنوعی برای عموم قابل‌استفاده باشد.

به‌عنوان‌مثال کاربران برنامه‌های ورد و پاورپوینت می‌توانند تنظیماتی را اعمال کنند که به‌طور خودکار توضیحاتی برای توصیف عکس‌ها درج شود و سپس این توصیفات توسط برنامه هوش مصنوعی برای کاربران نابینا قرائت شود.

این فایل‌ها به‌گونه‌ای تنظیم می‌شوند که برای افراد نابینا همراه با توضیحات عکس‌ها ذخیره می‌شوند و زمانی که توسط این...

۱۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۴/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فورد همچنین به دنبال توسعه استراتژی رباتیک خود است تا بتواند روند تولید خودروهای بدون نیاز به راننده را سرعت ببخشد.

شرکت فورد وعده داده که خودروهای خودران کامل خود را تا سال 2021 در بازارهای جهانی عرضه کند و انجام آزمایش مذکور بخشی از اقدامات این شرکت برای تکمیل استراتژی‌اش محسوب می‌شود.

مقامات فورد می‌گویند هدف از این آزمایش‌ها منطبق کردن خودروهای خودران با شرایط رانندگی در کشورهای مختلف اروپایی است،  زیرا قوانین...

۱۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۴/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت برای دریافت داده‌های این شرکت‌ها کامیون‌های بزرگی حاوی سرورهای پیشرفته را به شرکت‌های مذکور ارسال می‌کند تا پس از تکمیل انتقال اطلاعات به آن‌ها، این سرورها برای انتقال به ساختمان‌های محل نگهداری اصلی منتقل شوند.

خدمات یادشده داده بر روی چرخ‌ها یا data-on-wheels نام‌گرفته که نشانگر ماهیت عملی انجام آن است. آمازون می‌گوید استفاده از این شیوه برای انتقال اطلاعات، روشی خلاقانه برای حل مشکل تبادل حجم بالای...

۱۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۴/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با انتشار گسترده اخبار جعلی در فیس‌بوک که مشکلات زیادی برای این شرکت در ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایجاد کرد، مدیران آن راه‌حلی تازه برای مشکل مذکور یافته‌اند.

محتوای این بخش با همکاری ناشران اخبار موثق و حرفه‌ای و سایت‌های خبری شناخته‌شده تأمین می‌شود و امکان نشر اخبار سایت‌های تقلبی و شناخته‌نشده در آن وجود ندارد. البته قرار است در آینده برای پالایش اخبار ارسالی کاربران و جلوگیری از قرار گرفتن اخبار جعلی در بخش روندهای خبری...

۱۴:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۴/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این ربات از توان راه رفتن، آواز خواندن و نشستن در کنار انسان‌ها و پاسخ دادن به سؤالاتشان برخوردار است و می‌تواند به 19 زبان زنده دنیا صحبت کند.

با نصب این ربات‌ها در اماکن عمومی پرتردد مانند بانک‌ها و فرودگاه‌ها و هتل‌ها، افراد می‌توانند به‌راحتی از زمان ورود و خروج پروازهای مختلف مطلع شوند. البته از این ربات‌ها برای آموزش امور مختلف و حتی کدنویسی هم می‌توان استفاده کرد.

ربات یادشده تا بدان حد هوشمند است که می‌تواند...

۱۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۴/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در تازه‌ترین به‌روزرسانی صورت گرفته برای این برنامه، اوبر حتی در شرایط باز نبودن هم موقعیت مکانی کاربران را به‌دقت زیر نظر می‌گیرد.

کاربرانی که برنامه مذکور را به‌روز می‌کنند باسیاست گذاری جدید سایت مذکور مواجه می‌شوند که در آن از آن‌ها خواسته‌شده تا گوشی‌های خود را برای پذیرش این تغییر آماده کنند.

تا پیش‌ازاین اوبر تنها داده‌های کاربران را در شرایطی جمع‌آوری می‌کرد که برنامه باز و در حال استفاده بود؛ اما حالا اگر فردی که از...

۱۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۴/آذر
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در هفته آخر ماه اکتبر، مقامات و شخصیت‌های عالی‌رتبه رسانه‌ای روسیه و چین برای اولین بار در یک نشست رسانه‌ای مشترک در گوانگ ژو دیدار کردند. سخنگوهای طرفین، بهبود همکاری در حوزه رسانه‌های سنتی و دیجیتال، و تلاش جمعی دو کشور در مقابله با اقدامات رسانه‌های جریان اصلی غرب در کنترل فضای اطلاعاتی را به یکدیگر تبریک گفتند. آلکسی والین (Aleksey Volin)، معاون وزیر مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه، طی یک سخنرانی در نشست مذکور، درباره...

۱۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۴/آذر
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اخبار منتشرشده حاکی از تصمیم کنگره آمریکا برای تغییراتی در ساختار فرماندهی در بالاترین سطوح خود است. طبق این رأی کنگره، قرار است مرکز فرماندهی سایبری آمریکا، از حوزه مرکز فرماندهی استراتژیک خارج و تبدیل به مرکز مستقل و راهبردی جداگانه‌ای شود. این خبر به این معنی است که جایگاه فرماندهی سایبری ارتقای چشمگیری خواهد یافت.
طبق مصوبه نهایی دفاع ملی که از هر دو مجلس سنا و کنگره رأی موافق کسب نموده است، وزیر دفاع اجازه خواهد داشت تا یک مرکز یکپارچه فرماندهی...

۱۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۴/آذر