به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در حال حاضر شرکت Delphi نمونه‌های اولیه خودروهای بدون سرنشین را در سنگاپور مورد آزمایش قرار می‌دهد؛ اما مقامات شرکت امیدوارند تا سال ۲۰۱۷ میلادی بتوانند یک ناوگان آزمایشی از این خودروها را دریکی از شهرهای آمریکا، مجهز کنند. همچنین این شرکت به دنبال راه‌اندازی یک ناوگان آزمایشی دریکی از شهرهای اروپایی است.
قرار است این خودروهای بدون سرنشین در ابتدا در مناطق محدود و کنترل‌شده مانند فرودگاه‌ها مورداستفاده قرار گیرند.
دو شرکت تصمیم دارند پیش‌نمایشی از...

۱۸:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت مایکروسافت گزارش‌های منتشرشده مبنی بر فروش و به اشتراک گذاشتن اطلاعات ویندوز ۱۰ با شرکت ارائه‌دهنده خدمات امنیتی FireEye را تکذیب کرد.
دو شرکت مایکروسافت و FireEye هفته گذشته قرارداد جدیدی را به امضا رساندند تا به‌موجب آن ابزارهای iSIGHT Intelligence شرکت FireEye از طریق سیستم امنیتی Window Defender مایکروسافت پشتیبانی شود.
درحالی‌که جزئیات و ارزش مالی این قرارداد هنوز مشخص نشده است، سایت استرالیایی ARN با انتشار گزارشی اعلام کرد که این همکاری همچنین به...

۱۸:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ دولت اوباما به ترامپ هشدار داده که باید در 100 روز اول فعالیت خود برنامه‌ای برای آموزش 150 هزار نفر متخصص امنیت سایبری تدارک ببیند تا آنان در طول دوره 4 ساله فعالیت وی از زیرساخت‌های آی‌تی این کشور حفاظت کنند.
وضع و ارتقای استانداردهای امنیت سایبر برای استفاده در محصولات مصرفی و ابداع روش‌های جدید برای شناسایی هویت کاربران در زمان ورود به وب‌سایت‌های دولتی ازجمله دیگر توصیه‌های کمیسیون ارتقای امنیت سایبری دولت اوباما به ترامپ رئیس‌جمهور منتخب و جدید ایالات‌...

۱۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ ویکی‌لیکس در بیانیه‌ای اعلام کرد: ویکی‌لیکس ۹۰ گیگابایت اطلاعات مربوط به بررسی پارلمان آلمان درباره اقدام‌هاي مربوط به استراق سمع مربوط به آژانس اطلاعات خارجی این کشور را منتشر می‌کند.
براساس این بیانیه بخش دیگری از این اسناد افشاشده مربوط به همکاری‌های آژانس اطلاعات خارجی آلمان و آژانس امنیت ملی آمریکا است.
افشاگری‌های ویکی‌لیکس در حالی اتفاق می‌افتد که پارلمان آلمان هم‌اینک مشغول بررسی حمایت آژانس اطلاعات خارجی این کشور از برنامه استراق سمع جهانی آژانس...

۱۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت آمریکایی Blu سازنده گوشی‌های اندرویدی ارزان‌قیمت، استفاده از یک نرم‌افزار چینی که ادعاشده بود داده‌های کاربران نرم‌افزارهای گوگل را سرقت می‌کند، را متوقف کرده است.
اولین بار یک شرکت امنیتی به نام کریپتووایر مدعی شده بود میان‌افزار مورداستفاده درگوشی‌های ساخت این شرکت برای به‌روزرسانی برنامه‌های مختلف ارتباطات و داده‌های ردوبدل شده کاربران را زیر نظر می‌گیرد و حتی محتوای پیامک‌های کاربران را برای یک رایانه سرور در کشور چین ارسال می‌کند.
البته این مشکل...

۱۷:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این محققان می‌گویند بانفوذ به سیگنال‌های ردوبدل شده میان دستگاه شوک برقی کاشته شده در قلب انسان و دستگاه برنامه‌ریزی آن و انجام مهندسی معکوس، محققان توانسته‌اند راهی برای سرقت اطلاعات بیمار مربوطه، خالی کردن باتری این دستگاه و ارسال پیام‌های آلوده به دستگاه مذکور بیابند.
این حملات از فاصله پنج‌متری و با استفاده از تجهیزات استاندارد قابل انجام است و با استفاده از آنتن‌های پیچیده‌تر می‌توان حمله هکری یادشده را از فاصله ده‌ها یا حتی صدها متری نیز انجام داد و جان...

۱۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این تحول مدتی است که در دستور کار شرکت گوگل قرارگرفته و برنامه فلش به علت آسیب‌پذیری‌های امنیتی فراوانش به حاشیه رانده‌شده است، اما سرانجام باعرضه مرورگر کروم 55 گوگل به‌طور کامل با فلش خداحافظی کرد.
HTML5 برنامه‌ای پیش‌فرض برای کروم 55 است و تنها زمانی به‌جای آن از برنامه فلش استفاده می‌شود که سایت مذکور به‌طور کامل با استفاده از فلش طراحی‌شده باشد یا سایت یادشده یکی از ده سایت برتر وب باشد. کاربران کروم 55 برای فعال کردن فلش در اولین بازدید باید این کار...

۱۷:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این شبکه که بهمن نام دارد با همکاری نیروهای پلیس در آمریکا، آلمان، انگلیس، یوروپل و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی 30 کشور دیگر جهان شناسایی و تخریب شد.
بوت نت بهمن با انتشار بدافزارهای مخرب نسبت به سرقت اطلاعات و آسیب زدن به رایانه‌های کاربران اقدام می‌کرد. بیم آن می‌رود که تعداد زیادی از رایانه‌ها در سراسر جهان به همین علت دچار مشکل شده باشند.
تعداد قربانیان بوت نت بهمن یک‌میلیون کاربر در هر هفته عنوان‌شده است. بدافزار این شبکه با ارسال ایمیل‌های آلوده...

۱۶:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۳/آذر
امنیت سایبری از دیدگاه جان مکافی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ جان مک‌آفی به تازگی بیانیه‌ای را منتشر و نظر خود را در مورد امنیت سایبری بیان کرده است. متن بیانیه‌ی وی را می‌توان در ادامه مطالعه کرد.
تا زمان ظهور امپراتوری روم، پیشرفته‌ترین فناوری‌های جنگ، در درجه‌ی اول روی دفاع متمرکز بود. شهرها و قلعه‌ها با دیوارهایی با ضخامت 3 متر، خندق، روغن داغ موجود در برج‌های نگهبانی و توپ‌های سنگی با وزن چند تن محافظت‌شده و غیرقابل نفوذ بودند؛ اما فناوری‌های نظامی روم همه‌ی شرایط را تغییر داد. رومی‌ها در آن زمان از...

۱۵:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۳/آذر
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ دولت آمریکا لینک چند نرم‌افزار اسکن رایگان را ارسال کرده که شرکت‌ها و افراد می‌توانند با استفاده از آن اطمینان حاصل کنند رایانه‌هایشان جزو قربانیان گروه سایبری که 2 دسامبر پس از چهار سال تحقیقات از پای درآورده شد نیست.
کاتالین کاسوا (Catalin Cosoi)، مدیر ارشد استراتژی امنیتی شرکت بیت دیفندر (Bit Defender) می‌گوید:« این احتمالاً بزرگ‌ترین عملیاتی است که نهادهای مجری قانون علیه جرائم سایبری به انجام رسانیده‌اند.» بیت دیفندر یکی از ده‌ها شرکتی بود که...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۳/آذر