به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مایکروسافت با شرکتی به نام FireEye یک قرارداد همکاری منعقد کرده است تا اطلاعات مربوط به فعالیت کاربران در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ را به کمک آن به مراکز امنیتی بفروشد.
خبرگزاری استرالیایی ARN در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد قرارداد میان مایکروسافت و FireEye منعقدشده است و بر اساس آن اطلاعات مربوط به هر کاربر در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ ردیابی می‌شود....

۱۵:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ یوروپل و وزارت دادگستری آمریکا در یک عملیات حساب‌شده 5 نفر از اعضای شبکه توزیع‌کننده بدافزار آوالانچ را بازداشت کرده و سرورهای اصلی آن‌ها را شات دان کردند.

یکی از بازداشت‌شدگان به گفته مقامات یوروپل رهبر اصلی شبکه جنایی-سایبری آوالانچ بوده است که اکنون به دام پلیس افتاده است.

این شبکه که پس از 4 سال تحقیق گسترده به دام افتاد، تنها با حمله به سیستم بانکی در آلمان بیش از 6 میلیون...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اپل مَپس  Apple Maps با استفاده از پهپاد محتوای غنی‌تری پیدا می‌کند.

اپل با گرداوری تیمی از متخصصان رباتیک و جمع‌آوری دیتا می‌خواهد اپ خود که در رقابت سرسخت با گوگل مپس قرار دارد را توسعه داده و غنی‌تر کند.

پهپاد بهتر از مینی ون‌هایی که اکنون کار نقشه‌برداری را انجام می‌دهند، کارآیی دارد و جاده‌ها و علائم جاده‌ای را بهتر به تصویر می‌کشد...

۱۵:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش  واحدامنیت سایبربان؛ مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات ایران) با همکاری آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد دومین کنفرانس حوادث و آسیب‌پذیری‌های امنیت فضای تبادل اطلاعات را باهدف هم‌افزایی علمی و فناورانه محققان و فعالان حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات برگزار می‌کند.

مراکز آپا مراکزی با مأموریت «آگاهی‌رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه‌ای» هستند که توسط سازمان فناوری...

۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ حمله سایبری به روترهای خانگی مدل ساخت Zyxel  و Speedport از روی پورت باز 7547 باعث شد تا بیش از 5 درصد از 20 میلیون کاربر مشترک دویچه تله کام در آلمان ناگهان آفلاین شده و اینترنتشان قطع شود.

 این حمله از طریق بات نت ادیت شده‌ی Mirai صورت گرفت که پیش‌تر برای‌های جک کردن ابزار اینترنت اشیاء و دوربین‌های CCTV مورداستفاده قرار...

۱۵:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل این تغییرات را در یک پست وبلاگی کوتاه به اطلاع برنامه نویسان و توسعه‌دهندگان رسانده و در آن تأکید کرده که ابزار مذکور از دقت فراوانی جهت شناسایی مطالب جعلی و کلاه بردارانه برخوردار است.

قابلیت یاد شده توانمندی‌های قبلی گوگل پلی برای شناسایی برنامه‌های آلوده و ویروسی را تکمیل می‌کند تا از این طریق کاربران گوشی‌ها و تبلت‌ها با آسودگی خیال برنامه‌های موبایلی عرضه‌شده در این فروشگاه آنلاین را بارگذاری کنند.

بسیاری از...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این تراشه‌ها در سان فرانسیکو و همزمان با برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان شرکت اینتل عرضه می‌شوند و گفته می‌شود ای ام دی باعرضه این محصول خواهد توانست گوی سبقت را از اینتل برباید.

تراشه‌های یادشده در سه‌ماهه اول سال 2017 به‌طور عمومی روانه بازار می‌شوند و ای ام دی شمارش معکوس عرضه تراشه‌های یادشده را با عنوان افق جدید در سایت خود راه‌اندازی کرده است.

ای ام دی مدعی است قدرت و عملکرد تراشه‌های Zen تا...

۱۴:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان دانشگاه نیوکاسل ثابت کرده‌اند، حدس‌زدن تمام اطلاعات مورد‌ نیاز برای انجام یک پرداخت آنلاین با استفاده از کارت‌های اعتباری ویزا، نیاز به چیزی بیش از یک لپ ‌تاپ و یک خط ارتباطی اینترنت ندارد. هکرها برای پرداخت اینترنتی نیاز به شماره کارت، کد امنیتی پشت کارت، تاریخ انقضا و رمز اینترنتی صاحب کارت دارند، که تمام این‌ها را می‌توانند در کمتر از 6 ثانیه بدست بیاورند.

هکرها به این منظور، با استفاده از ایجاد یک سری حدس اتوماتیک و ارسال آن‌ها به...

۱۴:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مرکز محاسبات ابری آمازون، از سرویس جدیدی برای مشتریان خود پرده برداشت که می‌تواند در مقابل حملات DDoS مشابه آنچه در ماه اکتبر 2016 موجب از کار افتادن سایت‌های پرطرفدار بسیاری شد، ایستادگی کند.

سرویس جدید آمازون که با نام آمازون شیلد AWS shield شناخته می‌شود، به طور خودکار برای مشتریان این شبکه فعال شده است. به گفته آمازون این سرویس به مشتریان کمک می‌کند تا حملات  اختلال عملکرد را که با  به...

۱۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، بدافزار گولیگان (Gooligan) با روت‌کردن دستگاه‌های اندرویدی، اطلاعات مهم کاربر را به سرقت می‌برد. با استفاده از این اطلاعات می‌توان به‌تمامی نرم‌افزارهای مختلف ارائه‌شده توسط گوگل ازجمله گوگل درایو دسترسی داشت.

 

...

۲۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/آذر