به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ جولا jolla در فنلاند سیستم‌عامل موبایل موسوم به Sailfish OS را توسعه داده است که اعلام کرد این سیستم‌عامل توسط حکومت روسیه برای استفاده وسیع در سطح ابزار دولتی مورد تأیید رسمی قرارگرفته است.

اما پشت پرده این تأییدیه حکومتی، همکاری و شراکت کمپانی روسی OMP با جولا است که برای توسعه سیستم‌عامل ملی روسی بر مبنای جولا مدت‌هاست ادامه دارد و روس‌ها...

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وزیر آموزش و علوم ارمنستان با ارزشمند خواندن دستاوردهای همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف بین تهران و ایروان، اظهار کرد: روابط با ایران کشور دوست در زمینه آموزش و علوم در حال اجرا است و چارچوب این مناسبات نیز گسترش می یابد.

مگردیچیان در این دیدار اظهار کرد: از این پس افزون بر همکاری‌های کنونی در زمینه مدارس و دانشگاه‌ها، روابط علمی به‌ویژه در زمینه فناوری نانو برقرار می‌شود.

وی گفت:...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۱/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یاهو یک برنامه بومی تلفن همراه برای سرویس پرسش و پاسخ خود (Yahoo Answers) ارائه داد که یکی از بزرگترین وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ است که بیش از ۳.۱ میلیون بازدیدکننده ماهیانه آمریکایی دارد.

این برنامه که پیش از این با نام متفاوتی (Yahoo Hive) مورد آزمایش قرار گرفته بود، حالا به یاهو انسرز (Yahoo Answers) تغییر نام داده است و یاهو در حال حاضر مانند...

۱۶:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با توجه به مصوبه 206 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره صدور پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) و واگذاری فرکانس برای خدمات دسترسی باند پهن ثابت (LTE) پروانه ایجاد و بهره‌برداری شبکه بی‌سیم برای ارایه خدمات عمده‌فروشی را به شکل مزایده‌ای واگذار کرد.

پروانه ایجاد و بهره‌برداری شبکه ثابت بی‌سیم مبتنی بر...

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  ارائه این خدمات از ابتدای سال ۲۰۱۷ آغاز می‌شود و به تدریج و ظرف ۵ سال آینده میلیون‌ها نفر از آن بهره‌مند خواهند شد.

هنوز اسامی مناطق و ایالاتی که پیش از دیگر ایالات از خدمات مذکور بهره‌مند می‌شوند اعلام‌نشده است. ارائه خدمات اینترنت با سرعت ۱۰ گیگابیت در ثانیه در کل امریکا بی سابقه است و مناطق بسیار محدودی در این کشور هم‌اکنون به چنین خدماتی دسترسی دارند.

مسئولان این شرکت راه‌اندازی چنین شبکه‌ای را یک سرمایه‌گذاری...

۱۵:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از سوی دیگر، استقرار هرچه گسترده‌تر فناوری‌های مرتبط با اینترنت برای همه‌چیز و امکان تحلیل داده‌ها موجب شده است که پروژه‌های مرتبط به شهرهای هوشمند سریع‌تر از قبل پیش برود.

به گفته خانم بِتینا تراتز رایان، مدیر تحقیقات مؤسسه گارتنر، تا سال ۲۰۲۰ میلادی بخش اعظم شهرهای هوشمند در جهان مبتنی بر ساختارهای سازگار با محیط‌زیست فعالیت می‌کنند و حسگرهای هوشمند نقش اساسی در توسعه شهرهای هوشمند ایفا می‌کنند و قلب تپنده این مراکز محسوب می‌شوند....

۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۱/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دوربین‌های یادشده که معمولا به پورت‌های یو اس بی متصل می‌شوند از حداقل قابلیت‌های امنیتی ضروری نیز برخوردار نیستند و با توجه به ضعف تنظیمات امنیتی پیش‌فرض و عدم‌تغییر آن‌ها توسط کاربر هک کردن آن‌ها توسط هکرها بدون دشواری خاصی ممکن است.

راب گراهام محقق امنیتی دراین‌باره می‌گوید: تنها با صرف ۹۸ ثانیه وقت توانسته یکی از این دوربین‌ها را به بدافزار Miraiآلوده کند.

وی می‌گوید: می‌توان دوربین‌های امنیتی را به...

۱۵:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ باز شدن پای ماجرای تنش‌های سیاسی بین ایران و عربستان به فضای سایبری، موضوعی است که طی چند ماه گذشته، با فراز و نشیب‌های بسیاری همراه بوده است. تنش‌های بین دو کشور، طی سال گذشته تاکنون، بحرانی‌تر شده است و عربستان سعودی و متحدان غربی‌اش، بیشتر در پی یافتن پاسخ‌های احتمالی جمهوری اسلامی ایران به رفتارهای نسنجیده عربستان هستند.
خرداد ماه امسال نیز، اخبار مختلفی مبنی بر بروز یک جنگ سایبری بین دو کشور در برخی رسانه‌های جهان و متأسفانه رسانه‌های داخلی منتشر شد....

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۱/آذر
development
به گزارش سایبربان

مقدمه

 

به عقیده‌ی بسیاری از کارشناسان، با توجه به حوادث و تحولات اخیر در سطح روابط بین‌الملل، انسان، در آستانه‌ی تجربه‌ی وقوع اولین جنگ جهانی سایبری تاریخ است. آمار نشان می‌دهد، حملات DDos، طی سال گذشته، افزایش قابل توجه داشته است. در اواسط ماه اکتبر نیز حملاتی به زیرساخت‌های اینترنت رخ داد که بسیاری از کارشناسان، آن‌ها را بزرگ، طولانی و پیچیده، توصیف کردند. حال، محققان مدارک و سرنخ‌هایی به دست آورده‌اند که احتمال دولتی بودن این حملات را تا حدود...

۱۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۱/آذر
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ طبق اعلام موسسه اسرائیلی چک پوینت، بدافزار جدید فعال در دستگاه‌های اندرویدی، به حدود یک میلیون حساب کاربری در گوگل نفوذ کرده است. گوگل این خبر را تائید و اعلام کرده که هیچ‌گونه اطلاعاتی از کاربرانش افشا نشده است. بنا به اعلام چک پوینت، بدافزار گولیگان دستگاه‌های مجهز به اندروید 4 و 5 را نشانه گرفته و به هکر امکان دسترسی به حساب‌های گوگل، مشاهده پیام‌ها، اسناد، تصاویر و سایر اطلاعات ذخیره شده را می‌دهد. گولیگان دستگاه‌...

۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/آذر