به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل شرکت Qwiklabs را که به کاربران کمک می‌کند تا نحوه استفاده از خدمات پردازش ابری عمومی را یاد بگیرند و بدون استفاده از مراکز داده اپلیکیشن‌های خود را اجرا کنند، خریداری کرد.

این خرید جدید به گوگل کمک می‌کند تا در حوزه خدمات پردازش ابری عمومی گام‌های بلندتری بردارد و از این طریق به مدیران IT در سازمان‌ها کمک کند به‌راحتی خدمات پردازش ابری را مورداستفاده قرار دهند...

۲۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۹/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمپانی‌های مذکور آماده اولین تست اینترنت پرسرعت داخل هواپیماهای در حال پرواز روی خطوط انگلیس برای شبکه هوایی اروپا / EAN شده‌اند.

ماهواره ژئو باند اس اینمارست به 300 برج مخابراتی 4G دویچه تله کام با 28 منطقه اروپا در هوا متصل شده‌اند.
تجهیزات داخل هواپیمای تالس برای اتصالات امن در کنار تجهیزات زمینی دویچه تله کام و نوکیا به شبکه...

۲۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۹/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ برات قنبری بابیان اینکه مطابق منشور ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، افزایش سرعت دسترسی کاربران به سایت‌های داخلی بر بستر شبکه ملی اطلاعات در دستور کار قرارگرفته است، اظهار داشت:  بر اساس اهدافی که امسال در برنامه داریم موضوع توسعه شبکه فیبر نوری، گسترش شبکه انتقال داده و نیز افزایش ظرفیت شبکه IP را برنامه‌ریزی کردیم.

وی ادامه داد: ازاین‌رو برنامه عملیاتی مطابق با منشور ستاد فرماندهی اقتصاد...

۲۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۹/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ الیوت منیجمنت از فعالان حوزه فناوری در امریکا که 0.6 درصد از سهام سامسونگ را در اختیار دارد، این شرکت را تحت فشارگذارده تا خود را به دو بخش تقسیم کند. یکی از این دو شرکت روند تولید را به‌پیش می‌برد و دیگری بر عملکرد بخش اول نظارت خواهد داشت.

طرح پیشنهاداتی برای تقسیم شدن سامسونگ به دو بخش از اکتبر گذشته و پس از ان آغاز شد که این شرکت در فعالیت‌های خود با مشکلات و چالش‌های متعددی مواجه شد که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بحران آتش...

۱۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۹/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ گزارش تازه شرکت امنیتی چک پوینت نشان می‌دهد که به‌تازگی بدافزاری برای حمله به کاربران فیس‌بوک و لینکداین طراحی‌شده که خود را در فایل‌های تصویری مخفی می‌کند.

این روش حمله توسط شرکت یادشده ImageGate نام‌گرفته است. مهاجمان کدهای مخرب خود را در درون فایل‌های تصویری با پسوندهای غیرعادی مانند SVG، HTA یا  JS و البته گاهی هم در فایل‌هایی با پسوند...

۱۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۹/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ویدئولن شرکت سازنده این نرم‌افزار چندرسانه‌ای نسخه پیش‌نمایش این برنامه موسوم به VLC 360 را به نمایش گذاشته که از رایانه‌های ویندوزی و مک پشتیبانی می‌کند. در این نسخه آزمایشی کاربران به‌راحتی می‌توانند ویدئوهای 360 درجه را مشاهده کنند و با استفاده از موشواره ویدئو را کنترل کنند.

خدمات یادشده از طریق رایانه‌های رومیزی در دسترس خواهد بود و به نسخه 3 این برنامه اضافه خواهد شد. شرکت سازنده این برنامه برای ارائه...

۱۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۹/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هدست‌های واقعیت مجازی فعلی همگی برای اتصال به رایانه‌ها نیازمند سیم و کابل رابط هستند.

محققان آزمایشگاه هوش مصنوعی این دانشگاه یک سیستم خاص واقعیت مجازی بی‌سیم موسوم به MoVr ابداع کرده‌اند که به‌جای استفاده از وای فای یا بلوتوث برای انتقال بی‌سیم داده‌ها از امواج رادیویی چند میلی‌متری با فرکانس بالا بهره می‌گیرد و از این طریق داده‌ها را از رایانه به هدست بی‌سیم منتقل می‌کند.

نکته جالب این است که...

۱۸:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۹/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ حمله هکرها به سیستم حمل‌ونقل شهری سان‌فرانسیسکو در روز گذشته و باج‌خواهی 70 هزار دلاری آن‌ها باعث ازکارافتادن سامانه‌های خرید بلیت و رایگان شدن این شبکه شد.

هکرهای مذکور با آلوده کردن رایانه‌های اداره حمل‌ونقل شهری سان‌فرانسیسکو، استفاده از قطارهای شهری را ناممکن کردند و برای فعال کردن قابلیت استفاده مجدد از آن‌ها خواستار دریافت 70 هزار دلار باج شدند.

هکرها پیام‌هایی را نیز بر روی سیستم‌های فروش بلیت به نمایش گذاردند، دال...

۱۸:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۹/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه‌های خبری و رسانه‌های بزرگ جهان در سال‌های اخیر به حضور گسترده و قدرتمندانه در فضای مجازی علاقه بیشتری نشان داده‌اند و به همین منظور برنامه‌های موبایلی خاص خود را هم طراحی کرده‌اند، اما خرید شرکت‌های فناوری توسط آن‌ها سابقه چندانی ندارد.

با خریداری Beme توسط سی ان ان، نیستات آن را در قالب یکی از زیرمجموعه‌های رسانه‌ای سی ان ان از نو طراحی خواهد کرد و 11 همکار وی نیز به جمع کارکنان سی ان ان می‌پیوندند.

...
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۹/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بروز نقص فنی در روند فعالیت اپراتور آلمانی دویچ تلکام، سبب شد تا مسئولین این شرکت، از آغاز تحقیقات برای بررسی احتمال رخ دادن یک حمله سایبری خبر بدهند، خبری که در صورت تائید، احتمال قربانی شدن 900 هزار کاربر از کاربران این شرکت در پی آن وجود دارد.
کارشناسان امنیتی معتقدند درصورتی‌که این حمله سایبری تائید شود، نخستین نوع ازاین‌گونه حملات به اپراتور آلمانی خواهد بود و همین موضوع، ناامنی شرکت‌های بزرگ در این کشور را در برابر سرقت‌های عظیم اطلاعاتی، گوشزد خواهد کرد...

۱۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/آذر