به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمیسیون اروپا از ایالات‌متحده در مورد اسکن هزاران ایمیل کاربران که باهدف بررسی لینک‌های احتمالی مربوط به تروریسم انجام‌شده، توضیح خواست. گفتنی است که در حال حاضر، نگرانی‌هایی درباره نقض یک پیمان انتقال داده جدید به نام توافق حفاظت از حریم شخصی (Privacy Shield agreement) وجود دارد

بر اساس این توافقنامه که در ماه اوت به اجرا درآمد، ایالات‌متحده درباره محدود کردن دسترسی به اطلاعات اروپاییان...

۱۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ غلامحسین کریمی با اشاره به تأثیر دریافت ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده از واردکنندگان رسمی گوشی‌های موبایل گفت: در حال مذاکره و تلاش برای لغو دریافت این مبلغ از واردکنندگان رسمی موبایل هستیم چراکه این موضوع می‌تواند دلیلی بر اقبال واردکنندگان نسبت به بازار قاچاق باشد.

وی در ادامه آگاهی مردم را عاملی دیگر در راستای مبارزه با واردات قاچاق دانست و افزود: مردم خود نیز باید تا حدی به‌حق و حقوق خود توجه داشته باشند تا...

۱۷:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در بزرگ‌ترین خیز استراتژیک آمازون در منطقه خاورمیانه قرار است وب‌سایت فروشگاه آنلاین Souq.com به قیمت پیشنهادی 1 میلیارد دلار معامله شود.

این سایت مستقر در دبی به آمازون دنیای عرب‌ها شهرت دارد و اولین و معروف‌ترین نسخه عربی آمازون است که در منطقه کاربران زیادی دارد.

اگر این معامله صورت گیرد، دست‌های آمازون برای توسعه قدرتمند خود در بازار خاورمیانه و شمال افریقا باز می‌شود...

۱۷:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرهایی که خود را «ارتش سایبری هزارستان» می‌نامند، سایت شورای امنیت ملی افغانستان را هک کردند و به دنبال آن این وب‌سایت از دسترس خارج‌شده است.

این هکرها در پیامی روی سایت شورای امنیت ملی افغانستان نوشتند که «ما عدالت و برابری برای همه اقوام افغانستان را می‌خواهیم» و تا برقراری عدالت از پا نخواهیم نشست.

این گروه همچنین گفته است که کنترل این سایت را در اختیار گرفته و تمام اطلاعات...

۱۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  استفاده از روش‌ها و ابزارهای مختلف برای ارتباط انسان با رایانه، همواره در حال تحول و پیشرفت بوده است. در این راستا استفاده از گفتار برای انسان ساده‌ترین و کارآمدترین روش برقراری ارتباط بوده و از زمان عرضه رایانه‌های شخصی، برای عملی کردن استفاده از این روش، تلاش‌های زیادی صورت گرفته است.

دراین‌بین با افزایش قدرت پردازش رایانه‌ها و پیشرفت الگوریتم‌های پردازش گفتار و توسعه اینترنت، استفاده از این ابزار روزبه‌روز...

۱۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان که به‌منظور شرکت در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور ایران و اندونزی به این کشور سفرکرده با «رودیان تارا» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اندونزی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار واعظی با اشاره به نقش و جایگاه ارتباطات و مخابرات در پیشرفت جامعه بشری و توسعه اقتصادی کشورها به زمینه‌های گسترده این حوزه برای همکاری بین...

۱۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان فناوری اطلاعات ایران پس از انعقاد تفاهم‌نامه‌ بین‌المللی با شرکت RIPE NCC، نسخه کپی (Mirror) سرویس‌دهنده نام دامنه ریشه کی (K) مصطلح به K_Root DNS را به داخل شبکه IP ایران منتقل کرده که از تاریخ 1394.01.31 در حال سرویس‌دهی است و روزانه حدود 45 میلیون درخواست را پاسخ می‌دهد.

RIPE NCC مخفف...

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۵/آذر
0028
به گزارش سایبربان

تیم پاسخگویی به رخدادهای سایبری کشور جامائیکا (CIRT)، اعلام کرد، به زودی، آموزش 80 نفر از کارکنان دولت به عنوان کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات را آغاز خواهد کرد.

این طرح که با حمایت سازمان مشترک المنافع ارتباطات (CTO) و وزارت دانش، انرژی و فناوری این کشور، اجرا می‌شود، افزایش سطح آگاهی‌های امنیتی پایه کارکنان دولت را هدف اصلی خود اعلام نموده است.

ترور فورست (Trevor Forrest)، معاون سابق...

۱۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/آذر
Bletchly park
به گزارش سایبربان

مقامات انگلیس اعلام کرده‌اند؛ پارک بلتچی (Bletchley Park)، معروف‌ترین مرکز رمزگشایی کد انگلیس در خلال جنگ دوم جهانی، در حال آماده سازی برای بازگشایی به عنوان یک مرکز آموزش امنیت سایبری به جوانان 16 تا 19 ساله است. گروهی متشکل از چند موسسه‌ی امنیتی بزرگ، عهده‌دار سازماندهی و برنامه ریزی برای افتتاح مرکز یاد شده است.

گزارش‌های منتشر شده درباره‌ی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، حاکی از آن است که این مرکز تا سال 2018 به بهره برداری خواهد رسید.

...
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۵/آذر