به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مرکز Akami هشدار داد حملات سایبری DDoS با وسعت و گستره بالا در حال افزایش هستند و این حملات می‌توانند بیش از هر زمان دیگر خرابی‌ها و مشکلات بزرگ را ایجاد کنند.
شرکت Akami در فصل سوم سال ۲۰۱۶ میلادی یک بررسی امنیتی جهانی انجام داده است. این شرکت در گزارش پایانی بررسی مزبور اعلام کرد که اگرچه در سه فصل ابتدایی سال ۲۰۱۶ تعداد حملات DDoS افزایش نیافته است، ولی وسعت و گستردگی آن‌ها در هر یک از حملات بیشتر شده است و به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت هرکدام از این حملات با دایره...

۱۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۲/آذر
به گزارش سایبربان

مقدمه:

امنیت سایبری نقش مهمی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا ایفا کرد. به‌عنوان نمونه، یکی از این اقدامات که به گفته خود کلینتون نقش مهمی در جریان انتخابات داشت و حتی شاید توانست نظر قشر سیاستمدار آمریکایی را در مورد وی تغییر دهد، افشای ایمیل‌های کلینتون بود. باوجوداینکه ویکی‌لیکس در طول انتخابات کمک‌های زیادی به ترامپ کرد و ترامپ نیز علاقه زیادی به ویکی‌لیکس دارد، اما به نظر نمی‌رسد ویکی‌لیکس بتواند نقشی در تصمیم‌گیری‌های سایبری ساکن آینده کاخ سفید داشته باشد مگر اینکه...

۱۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سیمنتک Symantec به‌عنوان یکی از معروف‌ترین کمپانی‌های ساخت نرم‌افزار امنیتی برای پی سی با پرداخت 2.3 میلیارد دلار کمپانی LifeLock را خرید تا فروش بخش نورتون سایبر سیکیوریتی خود را بالا ببرد.
با توجه به ‌پیشی گرفتن تعداد کاربران موبایل از پی سی فروش‌های سیمنتک هم افت شدیدی در بخش کاربر نهایی پیداکرده است و تنها بخش سود ده فعلاً نورتون است که به گفته گریگ کلارک مدیر اجرایی سیمانتک فروشش 660 میلیون دلار است.
تنوع‌بخشی به محصولات می‌تواند دلیل دیگری...

۱۷:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ هکرها که ظاهراً ده‌ها کشور اروپایی را امسال مورد آماج خود قرار داده‌اند، با هک نرم‌افزار بیرون دادن پول نقد از دستگاه خودپرداز Jackpotting با بدافزار جدید توانسته‌اند دریافت پول نقد را در کنار انتقال الکترونیکی پول را هم‌زمان انجام دهند.
دیمیتری ولکوف مدیر Group-IB می‌گوید به خودپرداز کشورهای ارمنستان، بلاروس، بلغارستان، استونی، گرجستان، قرقیزستان، مولداوی، لهستان، رومانی، روسیه، اسپانیا، بلغارستان، انگلیس و مالزی با همین روش حمله‌های موفقیت‌آمیز انجام‌شده است....

۱۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ همانند بسیاری از وب‌سایت‌های بزرگ، سایت thenextweb نیز از گوگل Analytics استفاده می‌کند تا از ترافیک‌های منتقل‌شده مطلع شود. چند هفته پیش آن‌ها متوجه موردی شدند که غیرعادی بود.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این ترافیک مربوط به اسپمی بود که قصد جمع‌آوری رأی برای ترامپ (رئیس‌جمهور آمریکا)‌ داشت. لینک فوق در ظاهر حاکی از آن بود که با کپی...

۱۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در چند سال اخیر به‌طور مرتب اخباری در مورد سرقت اطلاعات حساس شخصی افراد و شرکت‌های تجاری و نهادهای دولتی در آمریکا منتشرشده و اقدامات انجام‌شده در این زمینه چندان مثمر ثمر نبوده است.
ضرورت استفاده از فناوری‌های نوظهور در کنار ضعف‌های امنیتی گسترده نرم‌افزارها، سیستم‌عامل‌ها و سخت‌افزارهای اینترنتی و تمایل دولت آمریکا به جاسوسی فله‌ای از میلیون‌ها کاربر اینترنت نگرانی در مورد آینده حریم شخصی و امنیت افراد و مؤسسات را افزایش داده است.
در این شرایط ترامپ...

۱۶:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این پهپادها برای تسهیل دسترسی به اینترنت در نقاط دورافتاده طراحی‌شده‌اند.
این سانحه در جریان اولین پرواز این پهپاد در تاریخ 28 ژوئن رخ‌داده و در جریان آن‌کسی زخمی نشده است.
فیس‌بوک قصد دارد با به پرواز درآوردن هزاران پهپاد در نقاط مختلف جهان دسترسی بی‌سیم به اینترنت را در تمامی نقاط کره زمین ممکن کند و البته از این طریق به معرفی خدمات و برنامه‌های رایگان اختصاصی خود به مردم دنیا بپردازد.
پیش‌ازاین یکی از ماهواره‌هایی که قرار بود با پشتیبانی...

۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ خدمات یادشده هم بر روی گوشی‌های اندرویدی و هم iOS از چند هفته آینده در دسترس خواهد بود.
خدمات Instagram Live پخش زنده ویدئو توسط کاربران برای افراد تعقیب‌کننده آن‌ها را به‌طور آنی ممکن می‌کند، اما مشاهده این ویدئوها تنها در زمان پخش ممکن است و فایل‌های یادشده برای مشاهده‌های بعدی ذخیره‌سازی نمی‌شوند. همچنین کاربران می‌توانند برای یافتن فهرست ویدئوهای در حال پخش به‌طور زنده اینستاگرام را جستجو کنند.
اعضای اینستاگرام از این به بعد به‌جای ارسال عکس و...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ برنامه‌ریزی اپل برای تعطیل کردن بخش تولید روترهای بی‌سیم از سال گذشته میلادی آغاز شد و قرار شد مهندسان شاغل در این بخش به گروه‌های توسعه محصولات دیگر و ازجمله اپل تی وی منتقل شوند.
اپل سرمایه‌گذاری جدی در این زمینه را از سال 2013 آغاز کرد و از سال 2015 نشانه‌های بازگشت از این تصمیم کم‌کم هویدا شد. روترها ابزار دسترسی لپ‌تاپ‌ها، گوشی‌ها و دیگر ابزار به وب بدون نیاز به استفاده از کابل هستند.
این شرکت در حال حاضر سه روتر بی‌سیم به نام‌های AirPort...

۱۶:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۲/آذر
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اعتماد مردم به اینترنت در زندگی روزمره آن‌قدر بالا رفته که امنیت سایبری مطلوب، هم در حفاظت افراد و سازمان‌ها از خود و هم در کسب اطمینان دولت از حفاظت مناسب زیرساخت‌های حیاتی، اهمیت دارد. به گفته بِن گومر (Ben Gummer)، وزیر دفتر کابینه انگلیس، خدمات دولتی به طرز فزاینده‌ای در معرض حملات سایبری است و از این رو فیلیپ هاموند، 1.9 میلیارد پوند برای تقویت دفاع امنیت سایبری طی پنج سال آینده اختصاص داده است. پیش از این، جورج آزبورن...

۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/آذر