به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری سایبربان؛ بر مبنای این همکاری OpenAI تازه‌ترین فناوری هوش مصنوعی خود را در اختیار مایکروسافت برای استفاده در دستگاه‌های الکترونیک مختلف قرار می‌دهد و از سوی دیگر OpenAI با استفاده از پلاتفورم کلود آزور خواهد توانست برخی قابلیت‌های فناوری هوش مصنوعی را موردبررسی دقیق‌تر قرار دهد.

 شرکت OpenAI در دسامبر گذشته توسط ماسک و همکار وی سام آلتمن تأسیس شد و هدف اصلی آن توسعه فناوری‌های تازه...

۱۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۲۸/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فیس‌بوک اذعان کرده که در زمینه ارائه گزارش‌های آماری به برخی آگهی‌دهندگان اشتباه کرده است.

اختلال یادشده ناشی از یک اشکال فنی در زمینه انجام محاسبات آماری و تهیه گزارش از میزان استفاده از صفحات مختلف و به‌خصوص صفحات متعلق به صاحبان مشاغل، شرکت‌ها، مؤسسات رسانه‌ای، باشگاه‌های ورزشی و دیگر سازمان‌ها بوده است.

فیس‌بوک در بیانیه‌ای این مشکل را مربوط به یک بازه زمانی 28 روزه دانسته و بابت این اشتباهات که باعث بیش از میزان...

۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۲۸/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ برخی کارشناسان معتقدند این اخراج با خرید احتمالی یاهو توسط وریزون مرتبط است و وریزون از این طریق قصد دارد نیروی کار خود را ساماندهی کرده و کاهش دهد تا بتواند زمینه را برای به‌کارگیری نیروهای شرکت یاهو آماده کند.

بخش اعظم این 500 نیروی اخراجی در بخش‌هایی همچون منابع انسانی، بخش مالی، بازاریابی و مخابرات مشغول به کار هستند. درعین‌حال بخش‌های موبایل، ویدئو و داده شرکت ای او ال تقویت خواهند شد.

تیم ارمسترانگ مدیر ای او ال...

۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۲۸/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اگرچه ایده عرضه گوشی‌های هوشمند با صفحه‌کلید فیزیکی دیگر جذابیتی ندارد، اما شرکت بلک‌بری قصد دارد برای آخرین بار در جهان چنین گوشی را طراحی و تولید کند.

این شرکت که تولیداتش درزمانی نه‌چندان دور در میان صاحبان مشاغل و شرکت‌های تجاری بسیار محبوب بود، این روزها به علت شدت استقبال از گوشی‌های اندرویدی و آیفون حال و روز خوشی ندارد و در شهریورماه گذشته از خداحافظی با بازار تولید گوشی‌های هوشمند خبر داده بود. اما به نظر می‌رسد بلک‌بری قصد...

۱۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۲۸/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ازجمله امکانات این پهپاد می‌توان به فناوری پیشرفته شناسایی موانع برای جلوگیری از برخورد با آن‌ها، ارسال پالس‌های مادون‌قرمز برای شناسایی دقیق فضای موجود برای پرواز که حرکت پهپاد در محیط‌های بسته و پرمانع را تسهیل می‌کند سیستم نقشه‌خوانی سه‌بعدی و غیره اشاره کرد.

سرعت حرکت این پهپاد در حالت ورزشی به ۷۲ کیلومتر در ساعت و در حالت عادی برای حرکت در محیط‌های پرمانع به ۵۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. باتری این پهپاد بعد از هر بار شارژ حرکت آن را...

۱۸:۰۲ - ۱۳۹۵/۲۸/آبان
بهبود بزرگ‌نمایی تصاویر با یادگیری ماشینی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ استفاده از تصاویر با کیفیتِ پایین در شبکه‌های اجتماعی موضوعی بسیار عادی به نظر می‌رسد؛ اما اگر کاربری بخواهد این تصاویر را بزرگنمایی و بررسی کرده یا آن‌ها را چاپ کند، کیفیت تصاویر با کاهش شدیدی روبه‌رو می‌شوند.

در روش‌های بزرگنمایی امروزی، برای انجام این کار با توجه بخش‌های مختلف تصوری پیکسل‌های اضافی به آن اضافه می‌شوند تا تصویر بزرگ‌تر ساخته شود که موجب کاهش کیفیت خواهد شد. از طرفی طراحان از روش...

۱۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۲۸/آبان
پیوستن شرکت مایکروسافت به بنیاد لینوکس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ استیو بالمر (Steve Ballmer)، مدیرعامل سابق شرکت مایکروسافت در سال 2001، مخالفت خود را با برنامه‌های منبع باز اعلام کرده بود. با وجود این ساتیا نادلا (Satya Nadella) مدیرعامل فعلی این شرکت، گفتند به لینوکس و پشتیبانی از آن علاقه‌مند است.

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرد به عضویت بنیاد لینوکس1 (Linux Foundation)، در...

۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۲۸/آبان
زنده نگه‌داشتن قانون مور با سیلیکون مایع
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بر اساس قانون مور1، با کوچک‌تر شدن ترانزیستورها در پردازنده‌ها، رایانه‌های امروزی هرسال قدرت بیشتری به دست می‌آورند؛ اما به‌تازگی سؤالاتی مطرح شده است که آیا این قانون می‌تواند با توسعه‌ی فناوری به شکل امروزی، به قوت خود باقی بماند یا خیر؟ زیرا درگذشته کارشناسان اعلام کرده بودند ساخت و تولید انبوه ترانزیستورهایی با اندازه‌ی کوچک‌تر از 7 میلی‌متر با مشکلات بسیاری همراه خواهد بود. به همین دلیل گروه‌های بسیاری از دانشمندان...

۰۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۲۸/آبان