به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کارشناسان امنیتی اخیراً بر اساس بررسی‌های جدید خود متوجه شدند تکنیک جدیدی برای حمله به شبکه‌های سازمانی وجود دارد که از طریق آن می‌توان با یک دستگاه لپ‌تاپ معمولی، تمامی فایروال‌های سازمانی با پهنای باند بالا را غیرفعال کرد.

این نوع حمله BlackNurse نام دارد که بر اساس آن بسته‌های پروتکل پیام‌های کنترل‌شده اینترنتی (ICMP) حاوی کدهای ویژه ارسال می‌شوند....

۱۴:۵۶ - ۱۳۹۵/۲۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این بزرگ‌ترین هارددیسک پرتابل جهان است که توسط این کمپانی به قیمت 189 دلار راهی بازار می‌شود.

از دیسک‌های 1 ترابایتی 2.5 اینچی در این هارد پرتابل بهره گرفته‌شده است.

محصول بک آپ پلاس با نرم‌افزار ویژه برای مدیریت و گرفتن پشتیبان دیتا روی موبایل، کلود و شبکه‌های اجتماعی تعریف‌شده است و با NTFS و با مک و ویندوز بااتصال یو اس بی نسخه 3 با پوشش...

۱۴:۴۵ - ۱۳۹۵/۲۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تایوان و اوبر در بن‌بست مکزیکی شدید قرارگرفته‌اند و ادامه این وضعیت به سمت بحرانی شدن پیش رفت است تا جایی که اوبر خود را یک پلتفرم فناورانه می‌داند و تایوان نیز تاکسی‌سرویس اوبر را یک سرویس حمل‌ونقل دانسته که باید تحت قوانین این کشور قرار گیرد.

دعوای اصلی میان این دو مثل همیشه، همان‌طوری که همه حدس می‌زنند بر سر پول است!

تایوان با تصویب قانون مالیات بر کمپانی‌های...

۱۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۲۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ کارشناسان مرکز سایبری ناتو با بررسی نحوه اعمال قانون بین‌الملل در حملات سایبری، به این نتیجه رسیدند که کشورهای باهوش، ضمن هک کردن و سرقت اطلاعات یک کشور، طوری جلو نمی‌روند که موجب جنگ فیزیکی بین طرفین شوند.
در شهر تالین، پایتخت استونی، در یک ساختمان آجری قرمز رنگ، واقع در مجتمع نظامی تزاری روسیه که قدمت آن به قرن نوزدهم بازمی‌گردد، گروهی از کارشناسان سایبری در حال تجزیه‌وتحلیل هک شدن کمیته ملی دموکراتیک و نحوه واکنش قانونی دموکراسی غربی به این اقدام هستند....

۱۴:۲۷ - ۱۳۹۵/۲۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ لینوکس قدرت بلامنازعه سیستم‌عامل ابررایانه‌های سریع جهان است و تنها دو ابررایانه چینی از سیستم‌عامل IBM AIX باقدرت سیستم‌عامل یونیکس بهره می‌برند.

البته این دو ابررایانه چینی در رده‌های 386 و 387 از 500 ابررایانه برتر جهان قرارگرفته‌اند.

همچنین بیش از 117 ابررایانه موجود در لیست Top500 بیش از 1 پتافلاپس سرعت دارند که این رقم...

۱۴:۱۸ - ۱۳۹۵/۲۷/آبان
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرهنگ علی نیک‌نفس افزود: مدیران فنی در این ادارات باید همواره آنتی‌ویروس‌های سیستم‌های تحت نظارت را به‌روز و فعال کنند، ضمن آن‌که استفاده از دیواره آتش برای این مراکز بسیار مهم و حیاتی است.

وی به مدیران فنی ادارات پیشنهاد کرد: برای جلوگیری از ورود بدافزارهای مخرب و جاسوسی به سیستم‌های اداری یکی از راهکارها محدودسازی دانلود کاربران است، این امر می‌تواند ورود بدافزارهای مخرب و جاسوسی را به سیستم‌های اداری محدودتر کند...

۱۴:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در پی وقوع حمله سایبری به یکی از گسترده‌ترین وبگاه‌های شبکه اجتماعی مستهجن غربی، اطلاعات بیش از 400 میلیون کاربر این وبگاه، به سرقت رفت. آمار مختلفی در مورد تعداد اطلاعاتی که از کاربران این شبکه اجتماعی در فضای اینترنت منتشر شده وجود دارد و تعداد آن‌ها از 339 میلیون تا 412 میلیون نفر ذکر شده است. البته بر اساس برخی اخبار، این آمار، جمع تعداد اطلاعات به سرقت رفته در پی هک چند نمونه از این وبگاه‌ها در روزهای اخیر است.
کارشناسان امنیتی معتقدند فرد یا گروهی که...

۱۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۷/آبان