به گزارش سایبربان

به گزارش فناوری اطلاعات سایبربان؛ گزینه جدید Jobs به شرکت‌ها کمک می‌کند تا ترافیک زیادی را به سمت صفحه فیس‌بوک خود روانه کنند و درعین‌حال به آن‌ها این امکان را هم می‌دهد تا با پرداخت پول ‌به این شبکه اجتماعی، در چشم کاندیداهای بیشتری نمایان شوند.
یکی از سخنگویان فیس‌بوک در این خصوص می‌گوید: «بر مبنای رفتاری که ما در فیس‌بوک مشاهده کرده‌ایم و همین‌طور با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌های کوچک در فیس‌بوک از موقعیت‌های شغلی جدید خبر می‌دهند، ما هم به این فکر افتادیم تا با راه‌اندازی یک‌فاز آزمایشی...

۱۸:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی برای شرکت در همایش جهانی تلکام ۲۰۱۶ به تایلند سفر کرد. وی در جریان اجلاس وزرای ارتباطات بانکوک، اظهار داشت: ما بر این باوریم که ارتقای توانمندی‌های ICT در دنیای امروزه برای تسهیل و تشویق سرمایه‌گذاری، رشد و توسعه قابلیت‌های نسل جوان و ایجاد اشتغال در کلیه بخش‌های اقتصاد جامعه یک ضرورت است.
وی با ارائه سیاست‌های بخش ICT در ایران گفت: در این چند سال اخیر دستاوردهای زیادی در این حوزه حاصل‌شده است چراکه ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان موتور رشد...

۱۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت مخابرات ایران تا پایان شهریور سال جاری موفق به دایری 30 میلیون و 452 هزار و 71 شماره از مجموع 37 میلیون و 17 هزار و 47 شماره منصوبه شد.
بنابراین توانست ضریب نفوذ خود را به نسبت جمعیت کشور به 38.22 درصد افزایش دهد و شماره‌های دایری شهری و روستایی را به 25408899 و 5043172 برساند.
در حال حاضر به 49059 روستا توسط شرکت‌های مخابرات ایران و کوه نور تلفن خانگی رسیده و تعداد روستاهای دارای ارتباط نیز 55305 تا پایان شهریور سال جاری رسیده است.
مجموع...

۱۸:۰۶ - ۱۳۹۵/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در ادامه ایجاد امکانات برای برقراری ارتباط زائران اربعین ۹۵ امسال وزارت ارتباطات دست به ابتکار جالبی زده است. فناوری اینترنت بالنی برای ارائه خدمات اینترنت بدون سیم، پروژه‌ای است که برای نخستین بار قرار است در کشور و برای زائران اربعین در مرز ایران به کار گرفته شود.
براین اساس پژوهشگاه فضایی ایران پروژه نصب و راه‌اندازی بالن اینترنت را از شب گذشته در مرز مهران آغاز کرده است که در صورت موفقیت اجرای این طرح، می‌تواند یک مزیت نسبی برای به‌کارگیری فناوری‌های...

۱۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در دو سال گذشته با اتمام انحصار چندین ساله پروانه رایتل در زمینه ارائه تکنولوژی 3G فضای ورود اپراتورهای دیگر به تکنولوژی‌های روز دنیا باز شد.
اپراتورهای اول و دوم ارتباطی در شهریور دو سال پیش مجوز ارائه آزمایشی خدمات نسل‌های بالاتر ارتباطی 3G و LTE را به‌صورت هم‌زمان دریافت کردند و به‌مرور با رفع اختلالات شبکه‌شان وارد عرضه تجاری خدمات این حوزه شدند.
اخیراً سایت اُپن‌سیگنال در گزارشی، فهرستی از کشورهای با بالاترین سرعت اینترنت نسل چهار LTE را منتشر...

۱۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ فیلیپ هاموند، وزیر دارایی انگلیس، اعلام کرد که دولت 1.9 میلیارد پوند برای تقویت امنیت سایبری کشور سرمایه‌گذاری می‌کند. او گفت: «اگر می‌خواهیم انگلیس بهترین جای دنیا برای فعالیت شرکت‌های فناوری باشد، باید کشورمان به محل امنی برای تجارت دیجیتال تبدیل شود. فناوری همان‌طور که فرصت‌های عظیمی در عرصه اقتصاد فراهم می‌کند، خطر نیز با خود به همراه دارد. اعتماد به اینترنت و زیرساخت‌های آن، در آینده اقتصاد ما اهمیت اساسی دارد؛ زیرا بدون وجود اعتماد در حوزه اینترنت، باورها در کل...

۱۶:۵۹ - ۱۳۹۵/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نسخه تحت وب تازه اسکایپ بدون بارگذاری هرگونه برنامه و نرم‌افزار در دسترس است و کاربران برای استفاده از آن تنها باید به سایت skype.com مراجعه کرده و بعد از انتخاب گزینه آغاز مکالمه نامی را وارد کرده و سپس منتظر بمانند تا لینکی را دریافت کنند که به اشتراک‌گذاری آن با دیگران تماس‌های ویدئویی و صوتی، انجام مکالمات گروهی و به اشتراک‌گذاری فایل را ممکن می‌کند.
لینک‌های ایجادشده از این طریق تنها برای ۲۴ ساعت فعال هستند و پس‌ازآن کاربر باید مجدداً نام خود را وارد...

۱۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اپل به دنبال تولید عینک هوشمند مشابه با عینک گوگل است که از قابلیت‌های واقعیت افزوده برخوردار باشد.
دو شیشه این عینک قابلیت افزودن اشیاء و امکانات مجازی را به صحنه و محیط اطراف به‌صورت سه‌بعدی دارند.
قرار است این عینک در سال 2018 عرضه شود، هرچند به‌طور رسمی هیچ اطلاع‌رسانی در این زمینه به عمل نیامده است.
تیم کوک مدیرعامل اپل پیش‌ازاین در مورد آینده فناوری واقعیت افزوده اظهار خرسندی کرده و گفته بود فناوری یادشده بیش از فناوری واقعیت مجازی...

۱۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مایکروسافت قراردادی را با سه مزرعه تأمین انرژی از باد با استفاده از توربین‌های برگ (Leaves the turbine: نوعی از توربین است که به شکل برگ هستند ) منعقد کرده تا کل برق موردنیاز مرکز داده خود در Cheyenne واقع در ایالت وایومینگ را از این طریق تأمین کند.
این سه مزرعه به ترتیب Bloom Wind واقع در کانزاس Silver Sage و Happy Jack واقع در وایومینگ هستند و اولی 178 مگاوات برق و دو مزرعه دیگر 59 مگاوات برق را از طریق وزش باد به دست می‌آورند.
این اولین بار نیست...

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با افزایش انتقادها از گوگل و فیس‌بوک به علت نمایش اخبار قلابی سایت‌های خبری بی‌اعتبار و طرح ادعای تأثیرگذاری این اخبار در نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دو شرکت مذکور به دنبال مقابله با این سایت‌ها هستند.
فیس‌بوک و آلفابت شرکت مادر تخصصی گوگل می‌گویند اقداماتی را برای جلوگیری از کسب درآمد توسط این سایت‌ها انجام داده‌اند و اجازه نمایش تبلیغات آن‌ها در سرویس‌های وابسته به خود را نخواهند داد.
این نشانه‌ای دال بر آن است که شرکت‌های فناوری بزرگ...

۱۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۵/آبان