به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی بلک‌هت، هک پروتکل LTE را به نمایش گذاشتند. هنگامی‌که کاربر در حال جابه‌جایی است، تلفن همراه به شبکه ارتباطی موبایل متصل است. پروتکل SS7 امکان جابه‌جایی را فراهم می‌سازد. البته این پروتکل دارای آسیب‌پذیری‌های فراوانی است که با استفاده از آن‌ها می‌توان حمله‌های ردیابی، شنود، اختلال سرویس و سرقت اطلاعات را پیاده‌سازی کرد.

نسخه به‌روزشده SS7، پروتکل...

۲۲:۵۴ - ۱۳۹۵/۲۱/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی کسپرسکی باج‌افزار جدیدی را شناسایی کرده‌اند که تلکریپت (Telecrypt) نام دارد. این باج‌افزار از سرویس ایجادشده توسط تلگرام استفاده کرده و با سرور مدیریت مرکزی خود ارتباط برقرار می‌کند.

این بدافزار با استفاده از زبان دلفی توسعه یافته است که تنها کشور روسیه را هدف قرار داده است. تلکریپت با استفاده از پروتکل ارتباطی تلگرام، کلید رمزگشایی (Decryption key) را به هکر ارسال می‌کند.

...
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۲۱/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، OpenSSL نسخه 1.1.0c را ارائه کرده است تا چندین آسیب‌پذیری آن را به همراه یک آسیب‌پذیری بحرانی وصله کند. این آسیب‌پذیری بحرانی با کد CVE-2016-7054 شناخته می‌شود که توسط محقق امنیتی گوگل گزارش شده است.

آسیب‌پذیری بحرانی OpenSSL در صورت بهره‌برداری به‌منظور پیاده‌سازی حمله اختلال سرویس قابل استفاده است. این آسیب‌پذیری از نوع سرریز پشته (...

۲۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۲۱/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ گوگل ابتکاری برای هشدار درباره وب‌سایت‌هایی که به‌صورت ممتد برای کاربران مزاحمت ایجاد می‌کنند، اندیشیده تا شکاف حفاظتی سایت‌های مخرب را درزمانی که این سایت‌ها برای مدتی کوتاه اعمال خود را متوقف می‌کنند که از هشدار مرور امن بگذرند، پر کند.

گوگل یک طبقه‌بندی جدید بانام مرور امن (Safe Browsing) به سرویس خود افزوده است برای اینکه از کاربران در برابر وب‌سایت‌های مخرب که تلاش می‌کنند سیستم‌ها را به بازی...

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۵/۲۱/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با استفاده از ارائه‌دهندگان رایگان خدمات ایمیلی مانند یاهو و گوگل، نمی‌توانید انتظار داشته باشید هرگز اسپم دریافت نکنید، اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید نقش این ایمیل‌های مزاحم را کمتر کرده و از حضورشان در صندوق پیام‌های ورودی خود جلوگیری کنید.

ایمیل‌هایی هستند که حکم مزاحم را دارند و درواقع اسپم (هرزنامه) به شمار می‌روند، اما شما نمی‌توانید آن‌ها را متوقف کنید و با توجه به برخورد متفاوت سرویس‌های ارائه‌...

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۱/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ آناتولی گولومولزین معاون سازمان فدرال مبارزه با انحصارگری روسیه اعلام کرد که شرکت مایکروسافت از موقعیت برتر خود در بازار رایانه‌ای مرتکب انحصارگری و کاربرد شیوه‌های ضدرقابتی شده است.

خبرگزاری ایتارتاس به نقل از این مقام روسی نوشت: مایکروسافت به نقض ماده 10 قانون دفاع از رقابت و سوءاستفاده از موقعیت برتر خود در بازار روسیه متهم شده است.

این پرونده بر اساس شکایت شرکت روسی...

۱۴:۲۰ - ۱۳۹۵/۲۱/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نصرالله جهانگرد در آیین افتتاح بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر و اتوماسیون اداری، مخابرات، در اصفهان افزود: خوشبختانه صنعت فناوری اطلاعات، نقش پیشران را در پیشرفت‌ها و تحولات اتفاق افتاده، در کشور داشته است.

وی اضافه کرد: در همه‌سال‌های پس از انقلاب اسلامی میانگین رشد این صنعت حدود 19 درصد بوده و در بقیه صنایع کشور، پیشرفتی حدود هفت درصد رخ‌داده است.

وی گفت:...

۱۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۲۱/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اسبربانک و آلفابانک که بزرگ‌ترین بانک‌های روسیه به شمار می‌روند، حمله هکری به سامانه‌های رایانه‌ای خود را تأیید کردند که برای نخستین بار در سال جاری میلادی انجام‌شده است.

شبکه خبری روسیه 24 اعلام کرد: هکرها در طول شبانه‌روز گذشته بارها به بانک‌های هدف حمله کردند.

رسانه روسی افزود که به‌احتمال‌زیاد هکرها از کشورهای مختلف ازجمله آمریکا، هند، تایوان و همچنین فلسطین اشغالی علیه...

۱۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۲۱/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نصرالله جهانگرد با تأکید براینکه بازار پرتحرک فناوری اطلاعات و ارتباطات، باعث رونق کسب‌وکارها در سراسر کشور می‌شود، گفت: افق پیش روی بخش ICT در کشور افزایش سهم این بخش از تولید ناخالص داخلی تا ٦ درصد است. این رقم هم‌اکنون ۲.۵ درصد برآورد می‌شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: مجموع بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور حدود ٢٧ هزار میلیارد تومان است که نزدیک به ٨٤ درصد آن شامل...

۱۴:۰۰ - ۱۳۹۵/۲۱/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت با استفاده از فناوری فیبر نوری جدید Openreach FTTP (Fibre-to-the-Premises) حداکثر سرعت ارائه خدمات اینترنت خود را سه برابر کرده و از ۳۳۰ مگابیت در ثانیه به یک گیگابیت در ثانیه افزایش می‌دهد که در این کشور بی‌سابقه است.

در حال حاضر ۳۲۷ هزار منزل مسکونی و ساختمان تجاری می‌توانند تحت پوشش این خدمات قرار بگیرند و با گسترش زیرساخت‌های فعلی این رقم بازهم افزایش می‌یابد...

۱۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۲۱/آبان