به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این‌طور که معلوم است خوانندگان خبرها نمی‌توانند تفاوت میان خبرهای بات‌ها و انسان‌ها را تشخیص دهند.
سیستم‌های خودکار موسوم به «بات‌ها» یا روزنامه‌نگاری رباتیک در چند سال اخیر وارد کارشده‌اند اما امسال با پیشرفت‌های فناورانه و افزایش منابع رسانه‌ای، نقش بزرگ‌تری را در پوشش اخبار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایفا کرده‌اند.
رسانه‌های نیویورک‌تایمز، واشنگتن‌پست، سی.ان.ان، ان.بی‌.سی، اخبار یاهو و شرکت غیرانتفاعی Pro Publica در میان سازمان‌های خبری قرار...

۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اگرچه مایکروسافت هنوز از هدست هولولنز خود به‌عنوان ابزار جنگی استفاده نکرده است، اما یک شرکت اوکراینی به نام LimpidArmor هولولنز را در کلاه‌خود سربازان به کار گرفته است.
LimpidArmor معتقد است فناوری واقعیت مجازی می‌تواند کارکردهای نظامی فراوانی پیدا کند و کلاهخودی برای استفاده سربازان طراحی کرده که در آن از هدست واقعیت مجازی هولولنز شرکت مایکروسافت استفاده‌شده است.
این کلاه‌خود برای استفاده فرماندهان تانک‌ها طراحی‌شده تا بتوانند از آن در کنار دوربین...

۱۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی مجازی با اشاره به امنیت در فضای مجازی اظهار کرد: امنیت فضای مجازی در دنیا شکننده است مانند اتفاقاتی که در انتخابات اخیر آمریکا رخ داد و هکرها نقش برجسته‌ای در به هم زدن فضا داشتند. دنیا برای تأمین امنیت فضای مجازی با چالش مواجه است
وی درباره امنیت در فضای مجازی ایران ادامه داد: امنیت فضای مجازی در ایران به‌طور متوسط قابل‌قبول است. نهادهای امنیتی شکل‌گرفته و در همه سازمان‌های دولتی واحدی به نام حراست آی‌تی وجود دارد...

۱۷:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ واتس آپ که توسط فیس‌بوک خریداری‌شده مدتی است، داده‌های کاربران خود اعم از شماره تماس و محتوای گپ‌های انجام‌شده را در اختیار فیس‌بوک می‌گذارد و این شرکت نیز آن‌ها را با مؤسسات ثالث به اشتراک می‌گذارد، امری که به معنای به خطر افتادن امنیت و حریم شخصی میلیاردها نفر است.
تعداد کاربران واتس اپ از یک میلیارد نفر فراتر رفته و بسیاری از کاربران این برنامه گپ در سراسر جهان به دنبال یافتن راهی برای متوقف کردن این اقدامات واتس اپ و فیس‌بوک بوده‌اند.
فیس‌بوک به دنبال...

۱۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ حملات یادشده در تاریخ 30 اکتبر و از طریق یک رایانه ویروسی رخ‌داده و به‌سرعت به بخش‌های مختلف بیمارستان‌هایی در Northern Lincolnshire گسترش‌یافته است.
به دنبال حمله مذکور شبکه رایانه بیمارستان یادشده به‌طور کامل خاموش شده تا جلوی وارد آمدن خسارات بیشتر گرفته شود. سرانجام بعد از سه روز و در تاریخ دوم نوامبر وضعیت این بیمارستان به حالت عادی برگشته است.
حمله ویروسی یادشده منجر به لغو حداقل 35 عمل جراحی در سه بیمارستان در Goole، Grimsby و Scunthorpe شده است....

۱۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تابه‌حال موردی از جراحت انسان‌ها یا سوانح دیگر به‌این‌علت گزارش نشده، اما شرکت سازنده باهدف جلوگیری از هرگونه سانحه احتمالی پهپادهای مذکور را جمع‌آوری کرده است.
پهپادهای مذکور به‌تازگی و دو هفته قبل عرضه‌شده بودند و تاکنون 2500 واحد از آن‌ها به فروش رفته است. شرکت گو پرو برنامه‌ای برای جایگزین کردن این پهپادها ندارد و تنها در حال جمع‌آوری آن‌هاست.
گو پرو می‌گوید هنوز مشخص نشده که این پهپادها به چه علت به‌طور ناگهانی خاموش شده و سقوط می‌کنند و تلاش...

۱۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این قابلیت فیلترهای متنوعی را به‌عکس‌ها اضافه می‌کند که باعث می‌شود آن‌ها تفاوت‌های زیادی با عکس اولیه تهیه‌شده توسط کاربران داشته باشند.
کارشناسان این اقدام را تلاشی دیگر از سوی فیس‌بوک برای رقابت با اسنپ چت می‌دانند که با ارائه قابلیت‌های متنوع ویرایش عکس و ویدئو به کاربران روزبه‌روز در حال افزایش تعداد کاربران خود است.
اما ارائه این خدمات نشانه دیگری از تکیه روزافزون فیس‌بوک به هوش مصنوعی و پیشرفت در زمینه استفاده از آن برای ارائه خدمات متنوع است...

۱۶:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان
به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت مخابرات ایران و دانشگاه شریف با موضوع مشارکت راهبردی امروز در محل ساختمان شرکت مخابرات ایران در سردار جنگل امضا شد.
این تفاهم‌نامه که میان رسول سراییان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و فتوحی فیروزآباد رئیس دانشگاه صنعتی شریف به امضا رسید، سه محور آزمایشگاه، نوآوری و توانمندسازی نیروی انسانی را شامل می‌شود.
در این مراسم رسول سراییان با اشاره به هدف از مشارکت راهبردی مخابرات و دانشگاه شریف، گفت: شرکت‌های بزرگ...
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در آخرین نسخه از «گزارش امنیت هوشمند» که توسط مایکروسافت منتشرشده است مشخص شد پس‌ازآن که میزان انتشار بدافزارها به مدت یک سال کاهش‌یافته بود، این روند در سال ۲۰۱۵ میلادی بازهم سیر صعودی خود را دنبال کرد و تنها در طول یک‌فصل تعداد بدافزارها یک‌سوم افزایش یافت.
شرکت مایکروسافت در گزارش خود توضیح داد بین فصل‌های اول و دوم سال ۲۰۱۵ میلادی میزان انتشار بدافزارهای خانگی و سازمانی در جهان ۹.۴ درصد بیشتر شد.
مایکروسافت روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد فرانسه و ایتالیا...

۱۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مبحث بیمه سایبری به‌طور فزاینده‌ای در دنیای تجارت الکترونیک و همچنین در صنعت بیمه دنیا مورد توجه قرار گرفته است. سخنرانی‌های با موضوع بیمه سایبری در اجلاس‌های بیمه و فنّاوری سایبری، در حال افزایش است. البته با توجه به میزان آسیب‌پذیری در سامانه‌های سایبری و حجم اطلاعات و در پی آن سرمایه شرکت‌ها و اشخاص که توسط حملات سایبری در معرض تهدید است، کاملاً طبیعی است که شرکت‌ها بخواهند گوشه چشمی به پوشش بیمه‌های خود در صورت بروز این حوادث داشته باشند و بدانند چگونه می‌توانند...

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۹/آبان