به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ باوجوداینکه شاید مایکروسافت پیش‌بینی نمی‌کرد که دوربین HoloLens ساخت این شرکت به بخشی از کلاه‌های سربازان در جنگ مبدل شود اما این موضوع باعث نشده تا کمپانی‌هایی نظیر LimpidArmor از بررسی و کارکرد‌های این محصول در صنایع نظامی استفاده نکنند.

بلاگ معتبر Defence گزارشی را ارائه کرده است که نشان می‌دهد شرکت اوکراینی LimpidArmor...

۲۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کمپانی کره‌ای علت قطع پشتیبانی از Link را سیاست‌های داخلی خود عنوان کرده، اما باوجوداین کار هنوز امکان دسترسی به فایل‌ها را از کاربران این اپلیکیشن سلب نکرده است. تا زمانی که فایل‌های ذخیره‌شده در اپ یا فضای ابری آن پاک نشده باشند می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت، هرچند هنوز مشخص نشده که این دسترسی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

شایان‌ذکر است که اپلیکیشن Samsung Link را...

۱۷:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ دادستان کل فدرال سوئیس در عین تأیید مسئله جاسوسی از هتل محل مذاکرات هسته‌ای ایران در ژنو ، پرونده شناسایی عاملان این جاسوسی را به دلیل نبود شواهد کافی به حال تعلیق درآورد.

تحقیقات دادستانی کل فدرال سوئیس حالا  این مسئله را تأیید می‌کند که هتل محل برگزاری مذاکرات اتمی ایران  در ژنو در تابستان سال 2015 توسط نرم‌افزارهای سایبری هدف جاسوسی قرارگرفته است.

بر این اساس محل وقوع جرم یک...

۱۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ساعت مجهز به سیستم‌عامل تایزن را می‌توانید از ششم نوامبر یعنی دو روز دیگر سفارش داده و هجدهم دریافت کنید.

این ساعت در دو مدل کلاسیک و فرانتیر ساخته‌شده که مدل فرانتیر به اتصالات LTE مجهز بوده و می‌توان در موارد ضروری مانند گم‌شدن در جنگل یا بیابان SOS فرستاد و درخواست کمک کرد.
سایر مشخصات دو ساعت شبیه هم است. هر دو استاندارد ضد آب...

۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ زهره رضایی کینجی، مجری طرح «ارائه روشی جدید برای مدیریت امنیت داده‌های بزرگ در سیستم‌های مبتنی بر ابر» با اشاره به مشکلات موجود در زمینه حفظ حریم خصوصی، گفت: در حال حاضر بسیاری از اطلاعات خصوصی کاربران شامل مواردی چون اطلاعات هویتی، اطلاعات مکانی، سوابق بیماری و یا سایر داده‌های کاربران در سیستم‌های مبتنی بر ابر ذخیره‌سازی می‌شود که حفظ این اطلاعات و داده‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه با...

۱۶:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این بلندگو که رقیبی برای محصول مشابه آمازون موسوم به اکو محسوب می‌شود تا پیش‌ازاین با صدور دستور Ok Google راه‌اندازی می‌شد. اما هم‌اکنون کاربران می‌توانند بابیان عبارت Hey Google آن را راه‌اندازی کنند.

گوگل صفحه‌ای رسمی برای پشتیبانی از بلندگوی مذکور راه‌اندازی کرده که در آن فهرستی از دستورات قابل‌درک برای Google Home درج‌شده است. یکی از مهم‌ترین این دستورات...

۱۶:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نتیجه اولیه این سرمایه‌گذاری افزوده شدن لوگوی آلفابت به صفحه سرمایه‌گذاران در سایت اسنپ چت بوده است.

CapitalG هنوز در این زمینه بیانیه رسمی صادر نکرده و مشخص نیست که این کار در چه زمانی انجام‌شده و حجم سرمایه‌گذاری صورت گرفته به چه میزان بوده است.

اسنپ چت که یک برنامه پیام‌رسان محبوب در میان جوانان است از حمایت سرمایه‌گذاران مشهوری مانند مورگان استنلی و گروه Goldman Sachs Group...

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این گروه با طراحی حملات فیشینگ با سوءاستفاده از آسیب‌پذیری‌های سیستم‌عامل ویندوز و برنامه فلاش شرکت ادوبی تلاش کرده تا اطلاعات ذی‌قیمت کاربران را سرقت کند.

این حملات اولین بار توسط گروه تحلیل تهدیدهای گوگل موسوم به Threat Analysis Group شناسایی شد و بر اساس آن دو آسیب‌پذیری در برنامه فلاش و هسته اصلی یا کرنل ویندوز وجود دارد که کنترل مرورگرهای اینترنتی را توسط مهاجمان ممکن می‌کند و دسترسی دائمی به رایانه‌های کاربران...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این محققان می‌گویند ارسال پیام‌های ناخواسته یا کنترل نشده، لایک‌زدن‌های اشتباهی یا عامل سوءتفاهم، یا ارسال پیام‌های دوستی از سوی افراد نامطلوب به‌علاوه زورگیری‌ها و مزاحمت‌های آنلاین ازجمله عوامل مهم افزایش اضطراب و نگرانی‌های اجتماعی هستند.

تحقیقات نشان می‌دهد در دهه 80 میلادی تنها چهار درصد از آمریکایی‌ها از اختلالات مربوط به اضطراب و نگرانی رنج می‌بردند، اما این رقم در سال‌های اخیر به 50 درصد افزایش‌یافته است. ...

۱۴:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مایکروسافت به‌تازگی آگهی‌هایی را برای کاربران مرورگر Edge به نمایش می‌گذارد و از آن‌ها می‌خواهد هر چه سریع‌تر به تازه‌ترین سیستم‌عامل شرکت مایکروسافت مهاجرت کنند.

گاهی اوقات این آگهی‌ها در قالب تبلیغات دیگری که به کاربران وعده دسترسی به بازی‌ها و فیلم‌های سینمایی رایگان را می‌دهد مخفی می‌شوند و این امر کاربران را بیش از گذشته ناراحت و عصبانی کرده است.

مایکروسافت امیدوار است از این طریق میزان...

۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۵/آبان