به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تا ژوئن امسال کاربران می‌توانستند ردیابی از طرف سایت‌های تبلیغاتی را به‌صورت انتخابی روی گوگل فعال یا غیرفعال کنند اما در سیاست جدید کاربران همه‌جا و روی هر نوع ابزاری ردیابی می‌شوند.
به اشتراک‌گذاری دیتای کاربران جی میل برای اهداف تبلیغاتی انتخابی opt-in بوده است اما در سیاست جدید کاربرانی که قصد ساختن اکانت می‌کنند، باید قوانین جدید شامل به اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی برای شرکت‌های تبلیغاتی را بپذیرند.
سال 2007 بود که گوگل کمپانی Doubleclick را خرید و همان...

۱۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این تخته سفید هوشمند شباهت زیادی به سرفیس هاب مایکروسافت دارد و کمتر از 6000 دلار قیمت دارد.
این محصول که Jamboard نام‌گرفته تعامل با تبلت و انواع رایانه‌ها را ممکن کرده و در اصل برای به اشتراک‌گذاری اسناد و انجام دسته‌جمعی امور حرفه‌ای طراحی‌شده است. افراد شاغل در یک سازمان از این طریق به‌راحتی می‌توانند ایده‌های خود را با Jamboard به اطلاع یکدیگر برسانند و تبادل‌نظر نمایند.
این تخته سفید 55 اینچی با دقت 4K از سیستم‌عامل اندروید بهره می‌گیرد و...

۱۸:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمدحسن انتظاری عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با اشاره به جزئیات برگزاری آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رئیس‌جمهور اظهار داشت: برای تکمیل طرح شبکه ملی اطلاعات، سندی از سوی دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی تهیه و در آخرین جلسه شورای عالی، به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد.
وی با بیان اینکه این سند، به‌عنوان سند تکمیلی اجرای شبکه ملی اطلاعات است، ادامه داد: این سند لایه وسیع‌تری از پروژه شبکه ملی اطلاعات را نسبت به الزامات این پروژه طبق مصوبه سال ۹۲...

۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل که به‌تازگی هدست واقعیت مجازی Daydream View را به قیمت 79 دلار راهی بازار کرده است، سخت به دنبال توسعه AR/VR است.
تیم آی‌فلوئنس از سال 2013 اپلیکیشن مخصوص واقعیت مجازی، واقعیت افزوده را توسعه داده که از آن به‌عنوان ردیاب چشمی در این نوع ابزار استفاده می‌شود. (پیش‌تر اینتل و موتورولا 21.6 میلیون دلار رویانی استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده بودند)
آنچه برای گوگل در این خرید اهمیت داشته، ثبت اختراعی است که متعلق به آی‌فلوئنس در بخش اپ واقعیت مجازی است...

۱۷:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی بابیان اینکه در حوزه رصد آسیب‌های اجتماعی ناشی از فضای مجازی دچار مشکل هستیم و خلأ آماری داریم، گفت: سازمان بهزیستی باید مراکز رصد آسیب‌های اجتماعی ایجاد کند.
ابوالحسن فیروزآبادی، در افتتاحیه «همایش فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی با رویکرد پیشگیری و ارتقای سلامت» افزود: یکی از بخش‌های مهم کشور که می‌تواند در حوزه کاهش چالش‌های ناشی از فضای مجازی فعالیت کند، جامعه نخبگی کشور است.
وی گفت: رکن اصلی فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی...

۱۷:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ارتش سایبری سوریه دسترسی به وب‌سایت‌های رسانه‌های بلژیکی ازجمله رادیوتلویزیون بلژیک فرانسوی‌زبان (rtbf.be) و روزنامه Nieuwsblad به آدرس (www.nieuwsblad.be) را مسدود کرد.
دلیل این حمله هکری سانسور خبری رسانه‌های بلژیکی و پنهان کردن اقدامات وحشتناک نیروی هوایی این کشور در سوریه اعلام‌شده است. این گروه دستور مقامات بلژیک برای حمله هوایی به روستای حساجک در نزدیکی حلب و کشته شدن ده‌ها غیرنظامی و تخریب زیرساخت‌های عمومی را...

۱۶:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ یکی از مقامات ارشد نیروی دریایی آمریکا، از انتشار قریب‌الوقوع راهبرد تجهیزات بدون سرنشین این نیرو که شامل سرمایه‌گذاری در روبات‌ها و پرنده‌های فضایی، تجهیزات سطحی و زیرسطحی هستند، خبر داد. بنا به گفته مقامات این نیرو، قرار است تا در این راهبرد، اصول سرمایه‌گذاری در توسعه طرح‌های آینده سامانه‌های بدون سرنشین، تعیین شود. البته هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار این راهبرد نیروی دریایی مشخص نشده است.
برنامه و راهبرد مذکور، شامل اهداف و برنامه‌ریزی جامع برای بسیاری از...

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یافته‌های موسسه تحقیقاتی گارتنر نشان می‌دهد تا پایان سال 2016 بیش از 6.4 میلیارد ابزار مختلف به اینترنت اشیاء متصل خواهند شد که این رقم نسبت به سال 2015 سی درصد افزایش دارد.
این رقم تا سال 2020 به 20.8 میلیارد وسیله مختلف افزایش می‌یابد. همچنین از سال 2016 به بعد و به‌طور سالانه 5.5 میلیون وسیله جدید به‌طور روزانه به اینترنت اشیا متصل می‌شوند.
براساس برآوردهای گارتنر، صرف هزینه در حوزه خدمات اینترنت اشیاء در سال 2016 با رشد 22 درصدی در مقایسه با سال...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سناتور دموکرات مارک وارنر با ارسال نامه‌ای برای کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا و کمیسیون فدرال تجارت این کشور و همین طور وزارت امنیت داخلی خواستار ارائه توضیحاتی در مورد علت موفقیت این حمله و شناسایی راه هایی برای مقابله با تکرار آن شد.
وارنر که عضو کمیته منتخب سنا در حوزه اطلاعات است در نامه خود خواستار یافتن راه هایی برای جلوگیری از موفقیت حملات DOS شده و از ناامنی شبکه‌های رایانه‌ای در آمریکا و پیامدهای این مسئله اظهار نگرانی کرده است.
در بخشی از این...

۱۶:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت مخابراتی AT&T آمریکا با اجرای یک برنامه مخفیانه موسوم به Hemisphere به پلیس و نهادهای قضایی ایالات‌متحده امکان داده تا به‌کل متادیتای مکالمات انجام‌شده مشتریانش دسترسی یابند.
این برنامه که تمامی مشترکان Hemisphere را هدف قرار می‌دهد بدون نیاز به دریافت حکم دادگاه اجرا می‌شود و امنیت و حریم شخصی میلیون‌ها نفر از این طریق به خطر می‌افتد.
اگرچه اولین بار در سال 2013 اطلاعاتی در مورداجرای این برنامه مخفی توسط روزنامه نیویورک‌تایمز منتشر شد، اما حالا...

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۵/آبان