Mer group
به گزارش سایبربان

مقدمه

اسرائیل در سال‌های اخیر طی برنامه‌ای بلندمدت، خود را به عنوان یکی از پیشتازان عرصه‌ی تولید و توسعه‌ی تجهیزات نظارت و جاسوسی، مطرح نموده است. این رژیم با سرمایه‌گذاری‌های فراوان در حوزه‌ی امنیت سایبری و توسعه‌ی فناوری‌های خود در این عرصه، رشد حائز اهمیتی داشته است. این گزارش برای نمونه، به بررسی عملکرد شرکت مر (Mer)، یکی از هولدینگ‌های مطرح صادرکننده‌ی محصولات جاسوسی و نظارتی می‌پردازد و سیر پیشرفت آن را تحلیل و آنالیز می‌کند.

 

 

اسرائیل و...

۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/آبان
66
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ باج‌افزار کلیک می (Click me) کاربر را مشغول به بازی کرده تا بتواند فایل‌های سیستم را رمزنگاری کند. فایل Readme این باج‌افزار به زبان فارسی نوشته‌شده و به نظر می‌رسد توسط یک هکر ایرانی طراحی شده است.
کارستن هان (Karsten Hahn) تحلیل‌گر شرکت امنیتی GData این باج‌افزار را در مرحله‌ی ابتدایی خود کشف کرده است. به گفته‌ی این محقق، این باج‌افزار تظاهر می‌کند که یک بازی کلیک می است، اما در حقیقت برای رمزنگاری فایل‌های سیستم طراحی شده.
به گفته‌ی این کارشناس، زمانی که...

۱۴:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۴/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ تقریباً دیگر بر هیچ‌کسی، جاسوسی‌های انگلستان و گسترش دامنه نظارتی GCHQ بر خطوط مخابراتی و اینترنتی در یک سال منتهی به فرار اسنودن از آمریکا و افشاگری وی پوشیده نیست؛ اما به‌تازگی اسناد جدیدی در این رابطه منتشر شد که پرونده مذکور را وارد فاز جدیدی کرده است. تلویزیون نیوزلند اخیراً اسنادی به دست آورده که حکایت از همکاری سازمان ارتباطات دولتی انگلیس با یک شرکت نیوزلندی به نام ایندیس  دارد. ظاهراً در این قرارداد همکاری، این شرکت نیوزلندی، حجم بالایی از اطلاعات را به...

۱۴:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۴/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت اوایل هفته گذشته از قطعی شدن فرایند اخراج تعدادی از کارکنانش خبر داده بود.

این افراد حدود 300 نفر از کارمندان توییتر را شامل می‌شوند. این شرکت سال گذشته و هم‌زمان با انتخاب جک دورسی به‌عنوان مدیرعامل جدید هم تعدادی از کارکنانش را اخراج کرده بود.

البته برنامه‌ریزی این اخراج‌ها به‌طور دقیق انجام‌نشده و ممکن است تعداد افراد اخراجی تغییر کند یا حتی تعدادی به این عده اضافه شوند.

برخی کارشناسان...

۱۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۴/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به تازگی گزارشی منتشر شد که نشان می‌دهد رسانه‌های خبری آمریکای لاتین برای محافظت از خود در برابر حملات سایبری از پروژه‌ی شیلد گوگل (Project Shield) استفاده می‌کنند.
پروژه‌ی شیلد را شرکت جیگسا (Jigsaw) که در گذشته به عنوان گوگل ایده (Google Ideas) شناخته می شد، ایجاد کرد. در این پروژه ترافیک وبگاه‌ها برای مقابله با حملات اختلال سرویس توزیع شده (DDoS)، موردبررسی قرار می‌گیرد.
پروژه‌ی شیلد به دو روش زیر می‌تواند حملات ذکر شده را دفع کند....

۱۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۴/آبان
روبات‌های پوشیدنی کارگر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فناوری‌های پوشیدنی در حال گسترش یافتن هستند و قابلیت‌های مختلفی مانند کنترل سلامتی و مدیریت دیگر ابزارهای هوشمند را برای کاربر فراهم می‌کند. به‌تازگی دانشمندان ام. آی. تی و استنفورد آمریکا، نوعی روبات پوشیدنی به نام رُوِبِل (Rovable) ایجاد کرده‌اند که در صورت موفقیت می‌تواند مفهوم این فناوری را تغییر دهد. محققان اعلام کردند این فناوری یک لباس روباتیک نبوده؛ بلکه روبات کوچکی است که در تمام سطح بدن کاربر حرکت می‌کند و وظیفه‌ی چند ابزار هوشمند...

۰۹:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به اعتقاد کارشناسان، همزمان با افزایش توانایی‌های دیجیتالی و سایبری توسط وزارت دفاع آمریکا، آسیب‌پذیری‌ها نیز در این کشور افزایش چشم‌گیری یافته است. این کارشناسان مدعی هستند جنگ‌های دیجیتالی و مدرن شدن نبردهای امروز، سبب شده است تا پارادوکس توانایی- آسیب‌پذیری در این میان به وجود بیاید. این بدان معناست که وزارت دفاع، به خودرویی شبیه است که به شدت وابسته رایانه‌های پیشرفته و فناوری‌های الکترونیک است و در عین حال، یک حمله سایبری، می‌تواند عملاً این خودرو بسیار پیشرفته را...

۰۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/آبان