به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حدود یک ماه از زمانی که گوگل جدیدترین اپلیکیشن پیام‌رسان خود موسوم به Allo را رسماً منتشر کرد می‌گذرد. اگرچه پیش‌ازاین گوگل چندین اپلیکیشن پیام‌رسان دیگر را نیز توسعه داده و بسیاری از کاربران به این اپ‌ها انتقادهای شدیدی داشتند، اما باید گفت که Allo تا به اینجای کار عملکرد بدی نداشته است. در حال حاضر تعداد دانلودهای این پیام‌رسان در فروشگاه‌ پلی‌استور بین ۵ تا ۱۰ میلیون بوده و بیشتر نظراتی که کاربران برای...

۲۲:۵۸ - ۱۳۹۵/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هفته گذشته هکرها از انبوهی از دوربین‌های امنیتی و ضبط کننده‌های تصاویر ویدئویی ربوده‌شده استفاده کردند تا حملات اینترنتی گسترده‌ای را انجام دهند، به‌طوری‌که این موضوع نگرانی‌های تازه‌ای را نسبت به آسیب‌پذیری میلیون‌ها دستگاه هوشمند متصل به اینترنت در منازل و محیط‌های کاری ایجاد کرد.

به گفته کارشناسان امنیتی، این حملات هم به دلیل وسعت آن‌ها و هم به دلیل دستگاه‌های مورداستفاده در این حملات باعث شگفتی کارشناسان امنیتی شده است. هکرها از حدود...

۲۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شهر طرح اولیه‌ «شهرهای هوشمند» است که قرار است بعدها در تمام مناطق شهری چین اعمال شود اما این شهر سؤالات جدی در مورد حفظ حریم خصوصی ایجاد می‌کند.

 

صورتتان پول را حساب می‌کند
در شهر یینچوان صورتتان کارت اعتباری شماست. در اتوبوس‌های محلی نرم‌افزار تشخیص چهره جای جعبه پرداخت کرایه را گرفته است. شبیه اثر انگشت که گوشی هوشمند را باز می‌کند، صورت مسافران نیز به ‌حساب‌های بانکی‌شان مرتبط است و مردم در هنگام سوار شدن به اتوبوس معطل پرداخت کرایه...

۲۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ایمیل‌های بومی هم مانند جویشگرها و پیام‌رسان‌هایی که مسئولان برای بومی کردن آن‌ها تلاش می‌کنند، اگرچه کاربرانی دارند، اما این بومی‌سازی هنوز نتوانسته نقش تأثیرگذاری ایفا کند و باید چشم به آینده و میزان استقبال افراد از این خدمات دوخت.

ایجاد رایانامه‌ (ایمیل)های بومی ازجمله وعده‌های متولیان فناوری اطلاعات کشور است که به نظر می‌رسد کاربران این سرویس‌ها هنوز به تعداد قابل‌توجهی نرسیدند و البته از دلایل این موضوع،...

۲۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ استفان هاوکینگ فیزیکدان معلول انگلیسی که یکی از برترین کیهان شناسان جهان است، تاکنون بارها در مورد آینده بشر سخنرانی‌های جنجالی ایراد کرده، در سخنرانی خود در دانشگاه کمبریج و در میان گروهی از دانشجویان و اساتید که در مورد تأثیرات هوش مصنوعی بر زندگی انسان‌ها تحقیق می‌کنند، اظهار داشته که از اینکه عده‌ای در حال مطالعه در مورد آینده هوش هستند، به وجد آمده است.

وی افزوده که ما بخش زیادی از زمان را صرف مطالعه تاریخ کرده‌ایم؛ تاریخی که بخش...

۲۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ پلیس جمهوری چک یک مرد روس را در ارتباط با حملات هکری به سایت لینکدین در سال 2012 دستگیر کرده است. این فرد که با همکاری اف بی آی دستگیرشده حملات هکری دیگری را هم برعلیه اهدافی در آمریکا انجام داده است.

این فرد مسئول هک شدن و سرقت اطلاعات 100 میلیون نفر از کاربران سایت مذکور است و درنتیجه لینکدین با صدور بیانیه و ارسال ایمیل برای کاربران از آن‌ها خواست تا کلمات عبور خود را تغییر دهند.

لینکدین بعد از دستگیری این فرد با صدور...

۲۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، نرم‌افزار رمزنگاری وریکریپت (VeryCrypt) چندین آسیب‌پذیری خود را وصله کرد و علاوه بر آن در نسخه جدید خود سرعت را نیز بهبود بخشید.

محققان امنیتی چندین حفره امنیتی در نرم‌افزار رمزنگاری وراکریپت شناسایی کرده‌اند که تعداد آن‌ها به هشت عدد می‌رسد. این آسیب‌پذیری‌ها شامل سه آسیب‌پذیری سطح متوسط و پنج آسیب‌پذیری سطح پایین هستند.

وریکریپت مبتنی بر نرم‌افزار تروکریپت (TrueCrypt) نسخه...

۱۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ همه 50 سال پیش آرمسترانگ را به یاد دارند که با رفتنش به فضا تاریخ بشر را عوض کرد و امروز جف بزوس به‌عنوان یکی از رهبران خرده‌فروشی آنلاین دنیا، فضا را در کنار اینترنت، دروازه بعدی برای خود و بشریت می‌بیند.

وی که در کنفرانس Vanity Fair New Establishment Summit در سان‌فرانسیسکو سخن می‌گفت، از نبود زیرساخت برای شکوفا شدن استعدادهای فضایی و کارآفرینی انتقاد کرده و گفت سال‌ها پیش دو نفر در...

۱۷:۱۲ - ۱۳۹۵/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سخنگوی مخابرات تهران و البرز گفت: به دلایل فنی یک بدهکاری بابت ثبت‌نام تلفن ثابت و یک بستانکاری بابت دریافت اشتباه هزینه تماس با کدهای رایگان در قبوض تلفن ثابت ایجادشده بود که با مشترکان تسویه شد.

محمدرضا بیدخام درباره موارد ابهام در قبوض این دوره تلفن ثابت توضیح داد: در قبوض دوره اول مرداد تا مهر 95 برای برخی مشترکان 10 هزار تومان بدهی بابت هزینه ثبت‌نام تلفن ثابت درج‌شده که این مبلغ ناشی از مصوبه 205 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات...

۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۳۰/مهر
59
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کنسول استاندارد امنیت صنعت کارت‌های بانکی (PCI SSC) از شرکت‌های بریتانیایی خواسته برای جلوگیری از جریمه شدن به دلیل مشکلات امنیتی طبق قوانین جدید اروپا، امنیت سایبری خود را جدی‌تر بگیرند.

در همین راستا، پیش‌بینی می‌شود شرکت‌های این کشور تا سال 2018 بیش از 122 میلیارد پوند جریمه پرداخت کنند. به گزارش دولت بریتانیا در مورد امنیت سایبری در سال 2015، 90 درصد از سازمان‌ها و 74 درصد از شرکت‌های کوچک (SME...

۱۳:۱۹ - ۱۳۹۵/۳۰/مهر