به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در سال 2014 بود که کمپانی کره‌ای اولین رم 4 گیگی را عرضه کرد و سپس تمام گوشی‌های هوشمند با رم 4 ساخته و عرضه شدند، هرچند امروز گوشی‌هایی با رم 6 گیگ نیز آمده است.

اما امروز سامسونگ گام خود برای نسل بعدی را برداشت و رم 8 گیگی را رونمایی کرد تا بسته DRAM در موبایل‌ها ارتقاء پیدا کند.

معماری رم 8 گیگی درواقع مبتنی بر تراشه‌هایی از نوع 16...

۲۲:۵۸ - ۱۳۹۵/۲۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ماریسا مایر مدیر اجرایی که این روزها سرگرم بالا بردن میزان اعتماد ازدست‌رفته کاربران یاهو است در اظهاراتی گفت به‌شدت دنبال جلب نظر مشتریان است و به این کار ادامه خواهد داد.

نکته مهم 4 برابر شدن ترافیک یاهو پس از انتشار خبر سرقت دیجیتال از یاهو است که برخی را شگفت‌زده کرده است.

مدیران یاهو با انتشار خبر افزایش ترافیک آن را به نفع خود مصادره کرده و سعی کرده‌اند از این موضوع...

۲۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۲۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گروه وودافون با یک شرکت خدمات اینترنتی ایرانی برای کمک به بهبود شبکه‌های داخلی این شرکت به توافق رسیده و نخستین شرکت غربی بزرگی است که پس از اقدام ماه جاری آمریکا در تسهیل تجارت شرکت‌های بین‌المللی در ایران، وارد بازار این کشور می‌شود.

این اپراتور تلفن همراه انگلیسی اعلام کرد قصد دارد به شرکت خدمات اینترنتی‌های وب برای ارتقای زیرساخت و توسعه خدمات اینترنت سیار و ثابت کمک کند.

وودافون جزییات این...

۲۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۲۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ قائم‌مقام ستاد سرشماری نفوس و مسکن روز گذشته رسماً اعلام کرد که تا ساعت 18 روز گذشته بالغ‌بر 9 میلیون 353 هزار خانوار و بیش از 31 میلیون و 470 هزار نفر در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به شیوه اینترنتی ثبت‌نام کرده‌اند.

این موضوع نشان از مشارکت 39 درصدی جمعیت کشور در اولین سرشماری به شکل اینترنتی دارد که با توجه به تمدید مهلت ثبت‌نام تا 30 مهرماه، پیش‌بینی می‌شود میزان مشارکت بیش از این رقم گردد....

۱۶:۵۹ - ۱۳۹۵/۲۹/مهر
سایبربان,امنیت سایبری,هک,نشست هم اندیشی,انگلیس,آمریکا,اوکراین,زیرساخت های حیاتی,cyberbannews,cyber security,hacking,UK,USA,critical infrastructure,Ukrain
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در نشست هم‌اندیشی که به میزبانی اندیشکده دفاعی «راسی» برگزار شد، تعدادی از مقامات امنیتی و نظامی انگلیس و آمریکا به تبادل‌نظر پرداختند. موضوع این نشست بررسی روند پیشرفت دستگاه‌های الکترونیکی و ظرفیت تخریبی آن‌ها بود. این نشست دو روزه در مرکز لندن و با حضور جمعی از افسران، دانشگاهیان و کارشناسان صنعت شکل گرفت.
پل چیچستر، مدیر عملیاتی مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس عنوان کرد که موضوع امنیت سایبری و حملات مخرب سایبری، آینده ما خواهد بود و همه کشورها به‌نوعی درگیر آن...

۱۵:۴۰ - ۱۳۹۵/۲۹/مهر
us Cyber command
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، پاول چیچستر (Paul Chichester)، مدیر عملیات در مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا، طی نشستی، سازوکارهای الکترونیک را در حال تبدیل‌شدن به تهدیداتی مخرب، مختل‌کننده و اجتناب‌ناپذیر هستند.

جیمز مک‌لافلین (James K. McLaughlin)، معاون فرماندهی سایبری ایالات‌متحده آمریکا نیز در همین نشست، از افزایش حملات مخرب به زیرساخت‌های حیاتی خبر داد.

هر دو مقام مسئول یادشده، درباره دلایل ادعای خود مبنی بر تشدید و افزایش حملات سایبری به بحث و تبادل‌نظر پرداختند. مک‌لافلین...

۱۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۲۹/مهر
smart city
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تحقیقات شرکت تریپ‌وایر (Tripwire) نشان می‌دهد، شبکه‌های هوشمند و سیستم‌های حمل‌ونقل در میان خدمات شهرهای هوشمند، مهم‌ترین آسیب‌پذیری‌ها محسوب می‌شوند.

98 درصد متخصصان آی‌تی دولتی، شهرهای هوشمند را فاقد امنیت سایبری می‌دانند و 55 درصد نیز، این شهرها را به بی‌توجهی در حوزه امنیت سایبری متهم می‌کنند.

در این تحقیق، شبکه‌های هوشمند، 38 درصد از دیگر خدمات این شهرها آسیب‌پذیرتر توصیف‌شده‌اند.

تیم ارلین (Tim Erlin) از متخصصان تریپ‌وایر، شهرهای هوشمند را...

۱۰:۲۲ - ۱۳۹۵/۲۹/مهر