به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزیر ارتباطات و فناوری، تلویزیون اینترنتی و پیام‌های چندرسانه‌ای را مسیری دانست که کشورها به آن واردشده‌اند و در ادامه صداوسیما را به سعه‌صدر در برخورد با تولیدکنندگان محتوا دعوت کرد.
محمود واعظی در پاسخ به سؤالی درباره تولید گوشی تلفن همراه مخصوص مسئولان و اظهارات رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور دراین‌باره اظهار کرد: ما همواره گفتیم که مقامات دولتی نباید برای مطالب طبقه‌بندی‌شده و حساس از تلفن همراه عادی استفاده کنند و این همواره توصیه ما بوده است....

۱۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۲۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کیارن مارتین (Ciaran Martin)، در اولین سخنرانی رسمی خود به عنوان رییس یک مرکز حساس امنیت سایبری در انگلستان، بر تلاش هر چه بیشتر برای امن سازی زیرساخت‌های حیاتی در این کشور تأکید کرد. همچنین مارتین در صحبت‌های خودش، یافتن راهکارهای جدید برای همکاری بیشتر با مشاغل و صنایع مختلف را یک راهکار مهم برای دفاع از زیرساخت‌های حیاتی انگلیس عنوان کرد.
یکی دیگر از راهکارهایی که در برنامه رییس مرکز امنیت سایبری انگلستان برای ارتقاء امنیت به چشم می‌خورد، راه‌اندازی و تقویت...

۱۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ DeepMind ازاین‌پس می‌تواند با پردازش داده‌های قبلی که از انسان دریافت کرده و ترکیب و تجزیه‌وتحلیل این اطلاعات خود مطالب جدید را بیاموزد و خود را به‌روز کند.
گوگل مدتی است رایانه‌های دارای هوش مصنوعی موسوم به رایانه‌های دارای اعصاب تشخیص‌دهنده را ابداع کرده که با استفاده از اطلاعات ذخیره‌شده در رایانه‌ها و استفاده از هوش مصنوعی و شبکه عصبی خود قادر به تجزیه‌وتحلیل و ارائه خروجی نهایی هستند.
شبکه عصبی سیستم ابداعی گوگل مانند اعصاب مغز انسان توان...

۱۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۲۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گروه فلسفه پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با همکاری دانشگاه عالی دفاع ملی پیش‌نشست «چیستی و ماهیت فضای سایبر: رویکرد حاکمیتی و فن‌آورانه» را برگزار نمود.
در این نشست علمی، چیستی  و مؤلفه‌های کلیدی و حیاتی فضای سایبر موردبررسی قرار گرفت. دکتر رضا تقی پور، عضو شورای عالی فضای مجازی ضمن توصیف عناصر کلیدی فضای سایبر، کنترل را جزء ماهیت فضا برشمرد که آثار فرهنگی و اجتماعی داشته و زندگی و هویت‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ایشان با...

۱۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ افزایش تقاضا برای خرید رایانه‌های شخصی و رشد مشاغل مبتنی بر مراکز داده و کسب‌وکارهای کلود باعث شد تا درآمدی خوب برای اینتل در سه‌ماهه سوم سال 2016 رقم بخورد.
بااین‌حال ارزش سهام بزرگ‌ترین شرکت تراشه ساز جهان با کاهش 5.3 درصدی در روز گذشته به 35.75 دلار به ازای هر سهم رسید.
اینتل می‌گوید درآمد خود برای سه‌ماهه چهارم سال 2016 را حدود 15.7 میلیارد دلار پیش‌بینی کرده است که کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی است و نشان‌دهنده کند شدن میزان استقبال از بازار رایانه...

۱۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۲۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیرعامل شرکت دیجی فای (DiGiFi) کره جنوبی اعلام کرد: فناوری «دیجی فای» ۶ آبان با حضور مقام‌های عالی‌رتبه و خبرگان صنعت مخابرات و ارتباطات ۲۵ کشور جهان از جمله کارشناسان ارشد ایرانی در سئول پایتخت کره جنوبی رونمایی می‌شود.
هان مان کی Han Man Ki با اعلام اين خبر گفت: این فناوری با بهره‌گیری از ارتباط ماهواره‌ای، دسترسی به اینترنت وای فای wi-fi ارزان و پرسرعت در همه مناطق حتی نقاط فاقد زیرساخت را فراهم می‌کند.
این قرارداد میان شرکت صاحب تکنولوژی «دیجی...

۱۷:۴۰ - ۱۳۹۵/۲۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مهندسان مایکروسافت که در حوزه هوش مصنوعی فعال هستند مدعی شده‌اند که نرخ اشتباه سیستم تشخیص صدای ساخته‌شده توسط این شرکت به 5.9 درصد کاهش‌یافته که تقریباً برابر با توانایی انسان برای درک اصوات دیگر انسان‌هاست.
Xuedong Huang مدیر واحد طراح این سیستم می‌گوید بعد از دهه‌ها آزمایش و بررسی دستیار صوتی مایکروسافت به حدی از بلوغ رسیده که به‌خوبی می‌تواند گفته‌ها انسان‌ها را درک کند و این موفقیت تأثیر شگرفی بر کارکرد محصولاتی همچون دستیار صوتی کورتانا، ایکس باکس،...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۲۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این شبکه داخلی یا اینترانت نظامی، به اینترنت متصل نیست و حافظه‌های قابل حمل نامعتبر نیز نمی‌توانند به رایانه‌هایی متصل شوند که در ارتباط با این شبکه هستند. وزارت دفاع روسیه، ضمن اعلام آغاز به کار این شبکه امن نظامی، اعلام کرد که با راه‌اندازی این شبکه، احتمال نفوذ و دستیابی بیگانگان به اسرار نظامی مسکو تا حد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.
یک منبع ناشناس در وزارت دفاع روسیه، درباره آغاز به کار این سامانه ارتباطاتی امن گفت: «آخرین مرحله کار، در تابستان امسال انجام...

۱۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۲۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وی می‌گوید ورایزن هنوز هم تمایل دارد برای خرید یاهو 4.8 میلیارد دلار بپردازد و این در حالی است که مشخص‌شده این شرکت به درخواست دولت آمریکا تمامی ایمیل‌های کاربران را برای یافتن اطلاعات موردنظر آن‌ها اسکن می‌کرده و برنامه طراحی‌شده به همین منظور مورد سوءاستفاده هکرها هم قرارگرفته است.
منابع مستقل می‌گویند وریزون بعدازاین افشاگری‌ها در مورد خرید یاهو مردد است و حداقل سعی دارد یک میلیارد دلار کمتر برای این کار پرداخت کند. یاهو نتیجه مذاکرات خود با ورایزن بعد...

۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۲۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ همکاری شرکت «های وب» با شرکت ودافون یکی از بزرگ‌ترین اپراتورهای مخابراتی دنیا آغازشده است.
روابط عمومی‌های وب اعلام کرد این شرکت یکی از شرکت‌های برتر ارائه‌کننده خدمات دسترسی به اینترنت در بسترهای مختلف است.
ودافون یکی از بزرگ‌ترین اپراتورهای مخابراتی دنیا است که دامنه‌ای از خدمات شامل: صوت، پیامک، دیتا و خدمات ارتباطی ثابت را ارائه می‌نماید. ودافون دارای اپراتوری موبایل در ۲۶ کشور دنیا و دارای مشارکت با ۵۲ شبکه موبایل و اپراتوری باند پهن ثابت در ۱۷...

۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۲۸/مهر