به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ البته این قابلیت باعث هدایت کاملاً خودکار خودرو نمی‌شود و صرفاً ابزاری کمکی برای ارتقای دقت راننده محسوب می‌شود؛ اما تصادف مرگبار یک خودروی تسلا که این قابلیت بر روی آن فعال‌شده بود، موجب شد تحقیقاتی در مورد ایمنی خودروهای تسلا آغاز شود.
وزیر حمل‌ونقل آلمان هم هفته گذشته ضمن مصاحبه‌ای گفت: حالت رانندگی خودکار در مدل اس خودروی تسلا ممکن است در شرایط تشدید ترافیک خطرات و مشکلاتی ایجاد کند. حال این کشور به‌صراحت از رانندگان این خودرو خواسته تا در زمان فعال...

۱۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۲۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فیس‌بوک که مالک شرکت Oculus  سازنده هدست‌هایی به همین نام محسوب می‌شود، با حضور در کنفرانس Oculus Connect 3 گفت: استقبال از این محصول در حال افزایش است.
البته وی مشخص نکرد که این آمار تنها مربوط به خود فیس‌بوک است یا به‌عنوان‌مثال Cardboard گوگل، Gear VR سامسونگ و دیگر شرکت‌های سازنده هدست را دربر می‌گیرد یا خیر. با توجه به نوپا بودن این فناوری به نظر می‌رسد که زاکربرگ آماری از کل موارد استفاده از این هدست‌ها را ارائه کرده باشد.
کارشناسان این آمار...

۱۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۲۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ پیرو تعاملات بین‌المللی انجام‌شده از سوی ستاد هوایی معاونت علمی و فناوری و همکاری‌هایی با شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی، چند شرکت معتبر فرانسوی فعال در زمینه هوایی در ایران حضور یافتند.
چند شرکت معتبر فرانسوی فعال در زمینه سیستم‌های اویونیک، تجهیزات فرودگاهی و سیستم‌های ناوبری عازم ایران شدند.
ازجمله نقاط قابل‌توجه در اهمیت شرکت‌های مذکور می‌توان به چرخه عمر و افق کاری آن‌ها اشاره کرد که علاوه بر کسب تجربه و همکاری مشترک، شکل‌گیری شرکت‌های سرمایه‌گذاری...

۱۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۲۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به دلیل اینکه تلگرام برای فعال‌سازی حساب، از روش ارسال کد به شماره موبایل استفاده می‌کند، در صورت پاک نکردن اکانت یا عدم استفاده از تأیید دومرحله‌ای با تغییر مالکیت سیم‌کارت، مالک جدید می‌تواند به‌حساب تلگرام مالک قبلی دسترسی یابد.
نرم‌افزار تلگرام برای فعال‌سازی حساب، از روش ارسال کد فعال‌سازی به شماره موبایل استفاده می‌کند.
این روش می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند؛ زیرا در صورت تغییر مالکیت سیم‌کارت، مالک جدید ممکن است بتواند به‌حساب تلگرام مالک قبلی سیم‌کارت...

۱۶:۵۹ - ۱۳۹۵/۲۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از زمان از راه رسیدن تلویزیون‌های تخت، باریک و عریض کمتر نوآوری در این عرصه برای هیجان‌زده کردن خریداران باقی‌مانده است، اما ساخت تلویزیون نامرئی با نمایشگر شیشه‌ای می‌تواند محاسبات قبلی در این عرصه را تغییر دهد.
این تلویزیون نامرئی را می‌توان مانند شیشه عادی در هر بخش از خانه و حتی به‌عنوان دکور و ابزار تزیین نصب کرد و صرفاً در زمان پخش برنامه‌های تلویزیونی از نمایشگر آن برای مشاهده برنامه‌های مختلف بهره برد.
شرکت پاناسونیک نمونه اولیه این تلویزیون...

۱۶:۴۸ - ۱۳۹۵/۲۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کاخ سفید یک برنامه رایانه‌ای گپ خودکار با کاربران پیام‌رسان فیس‌بوک موسوم به چت بات طراحی کرده تا کاربران بتوانند سؤالات و نظرات خود را برای شخص اوباما رئیس‌جمهور این کشور ارسال کنند.
دولت اوباما که در هشت سال زمامداری خود علاقه زیادی به استفاده از فناوری برای پیشبرد اهداف سیاسی و اجتماعی خود داشته، هدف از راه‌اندازی این ربات گفتگو یا چت بات را ملاقات با عموم مردم در هرکجا که هستند اعلام کرده است.
اوباما خود گفته که هرروز 10 پیام مردم عادی را که در قالب...

۱۶:۳۶ - ۱۳۹۵/۲۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این بدافزار قدرتمند که عملکردی پیچیده نیز دارد، با نفوذ به شبکه ارتباطی اسکایپ، به جاسوسی از کاربران این شبکه، سرقت رمزهای عبور و عکس گرفتن از طریق دوربین‌های رایانه افراد قربانی می‌پردازد. بر اساس گزارشی که در مورد این بدافزار منتشر شده است، به‌تازگی بدافزار مذکور با قیمتی در حدود 25 الی 35 دلار در فضای دارک وب، خرید و فروش می‌شده است. همچنین یکی از دلایل اقبال بالای هکرها به بدافزار فوق، قابلیت سرقت مجوزهای برخی نرم‌افزارهای پرکاربرد روی رایانه فرد قربانی، نظیر...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اوایل هفته گذشته نیویورک‌تایمز در گزارشی به توافق یک شرکت مخابراتی آمریکایی با یک اپراتور موبایل ایران اشاره و این موضوع را نشانه‌ای از بهبود روابط با کشورمان مطرح کرد.
این روزنامه با ادعای عدم دریافت هیچ سیگنالی توسط خطوط تلفن همراه آمریکایی تا پیش‌ازاین توافق در کشورمان، نوشت: این وضعیت به‌تازگی تغییر کرده و هفته گذشته سخنگوی شرکت AT&T اعلام کرد که با کمک اپراتور سوم ایران برای مشتریان خود با خطوط تلفن همراه آمریکایی خدمات مکالمه صوتی و دیتا در...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۲۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ 1800 کارمند اخراجی فوجیستو در انگلیس برابر با 18 درصد از نیروی کار این شرکت در این کشور هستند.
واحد آلمانی فوجیتسو دارای 12 هزار نیروی کار است که اخراج 400 تا 500 نفر از آن‌ها بعد از بررسی‌های مفصل و باهدف کاهش هزینه‌های این شرکت صورت می‌گیرد. بخش عمده افراد اخراج شده در آلمان در بخش عملیات سیستم‌های فناوری اطلاعات و خدمات توسعه‌ای مشغول به کار هستند.
فوجیتسو یک شرکت سازنده تجهیزات الکترونیکی، مخابراتی و فناوری اطلاعات ژاپنی و چندملیتی است که هم‌...

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۵/۲۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آذری جهرمی معاون وزیر ارتباطات با اشاره به امر توسعه در زیرساخت ارتباطات اپراتورهای ایرانی و عراقی گفت: احساس می‌کنم در برقراری ارتباطات صوتی راهپیمایی اربعین امسال با مشکلی مواجه نباشیم.
با اشاره به مذاکرات کمیته اربعین حسینی با طرف عراقی برای بهبود وضعیت ارتباطات تلفنی در این ایام اظهار کرد: بلاشک وضعیت ارتباطات در اربعین سال گذشته بسیار بهتر از سال قبل آن بود و تنها رومینگ همراه اول در روز اول دچار اختلال شد که آن مشکل هم از سمت ما نبود.
معاون...

۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۵/مهر