به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیران گوگل در گزارش شفافیت دوسالانه خود به این موضوع اشاره‌کرده و یادآور شدند که مقامات امنیتی به افشای جزییات این نامه نیز هشدار داده‌اند.
نامه مذکور بخشی از نامه‌های امنیت ملی است که اینترسپت بدان اشاره‌کرده است اما لزوماً به معنای کشاندن گوگل به دادگاه‌های امنیتی نیست.
گوگل محتوای نامه را افشا نکرده است اما اعلام چنین خبری نیز براساس قانون USA Freedom Act مصوب دوم ژوئن 2015 صورت گرفته است که درواقع ویرایش شده قانون موسوم به Patriot Act لایحه...

۱۷:۵۰ - ۱۳۹۵/۲۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وی که در نشست خبری با بازفید نیوز حضور یافته بود تصریح کرد: من فکر می‌کنم واقعیت مجازی کاربردهای جالبی دارد، اما فکر نمی‌کنم این فناوری مانند هوش مصنوعی به یک فناوری با کاربرد گسترده مبدل شود.
وی جدا شدن کامل کاربران از دنیای واقعی را یکی از نقاط ضعف این فناوری دانسته و افزوده اگرچه می‌توان از این فناوری برای انجام نشست‌هایی میان افرادی با هزاران کیلومتر فاصله از یکدیگر استفاده کرد و برنامه‌های سه‌بعدی جذابی نیز خلق کرد، اما بعید است استفاده از آن گسترده...

۱۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۲۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سخنگوی یونایتد ایرلاینز ضمن تأیید این خبر افزود: مشکل یادشده از ساعت 8 صبح به‌وقت آمریکا رخ داد و باعث تأخیر در انجام پروازها شد؛ اما حالا وضعیت به حالت عادی برگشته است و ما از این بابت عذرخواهی می‌کنیم.
هنوز مشخص نشده چه تعداد پرواز به‌این‌علت دچار تأخیر شده یا لغو شده‌اند. یونایتد ایرلاینز در اواسط سال 2015 هم دچار مشکل مشابهی شده بود. در اوت گذشته هم خطوط هواپیمایی دلتا مجبور به لغو هزار پرواز در تنها یک روزبه علت قطع ناگهانی برق شد.
بریتیش...

۱۷:۲۷ - ۱۳۹۵/۲۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وی در گفتگویی با نشریه تایمز مالی گفته است که Salesforce هیچ برنامه‌ای برای خرید توییتر نداشته است. در هفته‌های اخیر خبرهایی در مورد احتمال این معامله منتشر شد و برخی تحلیل گران نیز چنین اقدامی را حرکتی نامناسب با فعالیت‌های تجاری Salesforce توصیف کردند.
البته Salesforce تنها شرکتی نیست که به‌عنوان خریدار احتمالی توییتر مطرح‌شده است. از گوگل، والت دیسنی و چند مجموعه دیگر هم به‌عنوان خریداران احتمالی توییتر یاد می‌شود. البته گفته می‌شود این دو شرکت هم...

۱۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۲۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درحالی‌که بیش از یک دهه از عرضه گوشی‌های هوشمند می‌گذرد، سرانجام افسران پلیس در شهر جنایت خیز نیویورک هم به این ابزار ارتباطی مجهز شدند تا بتوانند پیام‌های تلفنی مردم که از طریق شماره 911 منتقل می‌شود را از طریق گوشی‌های خود هم دریافت کنند.
مجهز کردن افسران پلیس شهر نیویورک به گوشی‌های هوشمند با توزیع این محصول در میان 36 هزار پلیس این شهر از آوریل سال 2015 آغاز شد و سرانجام در ابتدای سال 2016 به پایان رسید. ازاین‌پس افسران پلیس جدیدی که از دانشگاه‌های...

۱۷:۱۰ - ۱۳۹۵/۲۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این گوشی به علت داغ شدن بیش‌ازحد باتری که در مواردی منجر به آتش گرفتن و انفجار آن شده به یک کالای ممنوع و خطرناک در پروازهایی مبدل شده که از فراز خاک آمریکا انجام می‌شوند یا مبدأ آن‌ها آمریکاست.
پیش‌ازاین مسافران خطوط مختلف هواپیمایی در آمریکا حق داشتند این گوشی را با خود حمل کنند، اما باید آن را در حین پرواز خاموش می‌کردند؛ اما از این به بعد کسی حق ندارد این گوشی را حتی به‌صورت خاموش شده در ساک یا کیف‌دستی خود حمل کند.
پیش‌ازاین کمیسیون ایمنی...

۱۷:۰۱ - ۱۳۹۵/۲۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ ایمیل‌های هک شده بنیاد کلینتون که توسط ویکی‌لیکس منتشرشده، ابعاد تازه‌ای از دروغ‌گویی‌های هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را افشا می‌کند.
براساس محتوای افشاشده این ایمیل‌ها، دولت قطر به کلینتون وعده داده بود که یک‌میلیون دلار به بنیاد خیریه خانواده کلینتون کمک کند. این در حالی است که هیلاری کلینتون وعده داده بود در زمان تصدی پست وزارت خارجه آمریکا هیچ کمک بلاعوض خارجی را از سوی هیچ دولتی نپذیرد.
در ایمیل یادشده که مربوط به...

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۲۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ درحالی‌که اخبار رسوایی ناشی از همکاری یاهو و اف‌بی‌آی برای سرقت اطلاعات کاربران هنوز به پایان نرسیده، خبرهایی در مورد ارسال نامه‌ای محرمانه توسط پلیس آمریکا به گوگل با همین مضمون شنیده می‌شود.
درخواست مخفی اف‌بی‌آی از گوگل مربوط به نیمه اول سال 2015 است. در این درخواست به‌صراحت به گوگل دستور داده‌شده تا از افشای جزییات درخواست‌های دولت برای دسترسی به اطلاعات افراد خودداری کند.
گوگل چند سالی است هر شش ماه یک‌بار گزارشی موسوم به شفافیت را منتشر کرده و در...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۲۴/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ نمایندگان با ارسال نامه‌ای رسمی از دولت اوباما خواستند تا جزییات اسکن ایمیل کاربران یک دولت خارجیِ به‌زعم آن‌ها «تروریست پرور» (اتهام بی‌پایه تروریست پروری در حالی از سوی آمریکایی‌ها علیه ایران سال‌ها پیش مطرح شد که امروز به همگان اثبات‌شده که آمریکا شماره یک تروریست‌های عالم است) برای سازمان جاسوسی آمریکا را به‌صورت گزارش برای آن‌ها بفرستد چراکه این کار نقض آشکار متمم چهارم قانونی اساسی است.
رویترز پیش‌تر گزارش داده بود دولت اوباما باهدف خواندن دیتای کاربران...

۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۲۴/مهر
سرقت اطلاعات با آسیب پذیری تروکریپت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ آزمایشگاه کسپرسکی موفق به شناسایی یک بدافزار به نام «بخشش قدرتمند» (StrongPity) در فایل‌ نصب برنامه‌های وینرر (WinRar) و تروکریپت (TrueCrypt) شدند که به محض نصب روی رایانه‌ی کاربر شروع به کار می‌کند.
بدافزار بخشش قدرتمند با دست‌کاری نام دامنه خود را به‌عنوان یک نرم‌افزار مشروع معرفی می‌کند. زمانی که کاربر روی لینک دانلود کلیک می‌کند، فایل‌های بدافزار دریافت شده و بلافاصله بعد از نصب شدن، کنترل تمام رایانه را در دست می‌گیرد. بخشش قدرتمند...

۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۲۴/مهر